Forum Index

Rules  | Points  | Add...  | Recent posts  | Search | Register | Log in

Bateria do wkrętarki aku - regeneracja?

Main Page -> Forum Index -> Electronic Design ->Bateria do wkrętarki aku - regeneracja? Post new topic  This topic is locked 
Author
Hide the left column
Show left column Message
fabians
Level 12
Helped: 3
Post rating: 8
fabians
Level 12
Post#1 20 Feb 2009 15:07  Topic author   

Otóż mam taki pomysł i czy on byłby do zrealizowania?! Mam wkrętarkę akumulatorową i niestety już akumulator kaput. Więc oprócz dodatkowego termistora do przelutowania na trzecim wyprowadzeniu (jak by był) to czy dało by się zamienić ogniwa w środku szeregowo połączonymi bateriami AA o większej pojemności i czy miało by to do znaczenia podczas ładowania ładowarką wkrętarki czy były by to ni-mh czy ni-cd?! Jak myślicie ma to sens i czy to będzie działać?

Helpful post? + +2
Back to top

Google Adsense
Google

Back to top
mr.Sławek
Level 31
Helped: 171
Post rating: 20
mr.Sławek
Level 31
Post#2 20 Feb 2009 23:45    

Re: Bateria do wkrętarki aku - regeneracja?

Gdzies slyszalem ze zuzyte akumulatorki mozna dosc efektywnie zregenerowac wkladajac je do zamrazarki do temp.-18C na ok. 0,5h potem wyjac i pozwolic im sie swobodnie ogrzac, naladowac i powinny byc jak nowe.

Helpful post? + 0
Back to top

Google Adsense
Google

Back to top
mak_u
Level 11
Helped: 2
mak_u
Level 11
Post#3 21 Feb 2009 00:12    

Potwierdzam słowa kolegi. Również czytałem o regeneracji aku dzięki niskiej temperaturze. Poza tym jest też taka metoda aby krótkotrwale zasilać ogniwa impulsami o dużo wyższym napięciu. Ponoć to też dobrze skutkuje.
Pozdrawiam.

Helpful post? + 0
Back to top
bse-bse
Level 12
Post rating: 10
bse-bse
Level 12
Post#4 21 Feb 2009 00:19    

Z tą regeneracją to bzdura. Może troszkę pomóc, ale tylko o jakieś kilka procent. Wiem bo próbowałem.
Akumulatorki AA jak najbardziej. Przy pojemniejszych dłużej będzie się ładować a czasem może się spalić ładowarka, ale mi się to nie zdarzyło. Zamieniłem sobie 1ah Ni-Cd na 2,7ah Ni-MH. Różnica oczywiście kolosalna i można w każdej chwili doładować bez potrzeby rozładowywania.

Helpful post? + +1
Back to top

Google Adsense
Google

Back to top
mr.Sławek
Level 31
Helped: 171
Post rating: 20
mr.Sławek
Level 31
Post#5 21 Feb 2009 00:23    

Sprobowac nie zaszkodzi skoro akumulatorek i tak poszedlby na smietnik.

Helpful post? + 0
Back to top

Google Adsense
Google

Back to top
fabians
Level 12
fabians
Level 12
Post#6 22 Feb 2009 11:43  Topic author   

Wszystko jest ok tak myślę ale jedno mnie zastanawia jak z prądem podczas max poboru czy te AA będą wydalały... Na naładowanym aku AA 1,2V prąd zwarcia to około 20A a alkalicznej nie wiem z 0,5A. Więc chyba się pokuszę o modernizacje..

Helpful post? + 0
Back to top

Google Adsense
Google

Back to top
fabians
Level 12
fabians
Level 12
Post#7 25 Feb 2009 19:29  Topic author   

Upps. Moje plany rozwiała szara rzeczywistość na 14,4 V muszę kupić 12 sztuk aku AA. Po super znajomości ze sprzedającym który ma wtedy 0% marży(ceny super hurtwe w kraju!) za 1700mAh będę miał 3zł za sztukę razy 12 to 36zł. Takie aku w miarę sprawne można zakupić na balickiej w Krakowie za 25zł (no inna obudowa. Wniosek jest jeden warte to jest tylko markowych wkrętarek! Ręce opadają :cry: można by zastosować tańsze aaa... też by poszło na pewno! I to jest chyba ten mały myk :D

Helpful post? + 0
Back to top

Google Adsense
Google

Back to top
bse-bse
Level 12
Post rating: 10
bse-bse
Level 12
Post#8 26 Feb 2009 19:25    

AAA nie za bardzo. Czym mniejszy akumulatorek, tym mniejszy szybciej się zużyje, bo prądy chwilowe we wkrętarce dochodzą do ponad 10A. Według mnie się opłaca, bo nie musisz się martwić o rozładowanie akumulatora przed naładowaniem i jak nie potrzebujesz długo używać, to podłączysz do ładowania na kilkanaście minut i działa, a akumulator się nie niszczy tak jak zwykłe NiCd. Ja osobiście polecam, bo gra jest warta świeczki. Tylko z lutowaniem jest troszkę ciężko, bo nie bardzo chce się to lutować i trzeba uważać żeby nie przegrzać aku, bo się rozszczelni.
Oto zdjęcie mojego akumulatorka.

Helpful post? + +4
Back to top
Post new topic  This topic is locked     Main Page -> Forum Index -> Electronic Design -> Bateria do wkrętarki aku - regeneracja?
Page 1 of 1

Similar topics to bateria do wkrętarki aku - regeneracja?

Zasilacz 13,6V dużej mocy, czyli nowe życie dla wkrętarki aku. (64)
bateria słoneczna+ aku+ przetwornica+ laptop? (32)
bateria NP-400 i nowe aku 18500 (1)
Układ: Bateria słoneczna+aku+diody (7)
Bateria słoneczna 50W i aku.35Ah -trzeba regulować? (17)
Bateria do wkretarki - regeneracja (3)
Jak UPSem (do aku 12V 7Ah) ładować aku 7.2V 1300mAh? (6)

Switch to mobile version Switch to version for desktops