Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Bateria do wkrętarki aku - regeneracja?

Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Projektowanie Układów Elektronicznych ->Bateria do wkrętarki aku - regeneracja? Napisz nowy temat  Temat zablokowany. 
AutorSchowaj lewą kolumnę Wiadomość
fabians
Poziom 11
Poziom 11

Miasto: olkusz

fabians
Poziom 11
Post#1 20 Lut 2009 15:07  Autor tematu   

Otóż mam taki pomysł i czy on byłby do zrealizowania?! Mam wkrętarkę akumulatorową i niestety już akumulator kaput. Więc oprócz dodatkowego termistora do przelutowania na trzecim wyprowadzeniu (jak by był) to czy dało by się zamienić ogniwa w środku szeregowo połączonymi bateriami AA o większej pojemności i czy miało by to do znaczenia podczas ładowania ładowarką wkrętarki czy były by to ni-mh czy ni-cd?! Jak myślicie ma to sens i czy to będzie działać?

Czy wiadomość jest pomocna? + 0 -
Powrót do góry
Google

Google Adsense

Google

Powrót do góry
mr.Sławek
Poziom 21
Poziom 21

mr.Sławek
Poziom 21
Post#2 20 Lut 2009 23:45    

Re: Bateria do wkrętarki aku - regeneracja?

Gdzies slyszalem ze zuzyte akumulatorki mozna dosc efektywnie zregenerowac wkladajac je do zamrazarki do temp.-18C na ok. 0,5h potem wyjac i pozwolic im sie swobodnie ogrzac, naladowac i powinny byc jak nowe.

Czy wiadomość jest pomocna? + -1 -
Powrót do góry
Google

Google Adsense

Google

Powrót do góry
mak_u
Poziom 11
Poziom 11

Miasto: Skwierzyna

mak_u
Poziom 11
Post#3 21 Lut 2009 00:12    

Potwierdzam słowa kolegi. Również czytałem o regeneracji aku dzięki niskiej temperaturze. Poza tym jest też taka metoda aby krótkotrwale zasilać ogniwa impulsami o dużo wyższym napięciu. Ponoć to też dobrze skutkuje.
Pozdrawiam.

Powrót do góry
Google

Google Adsense

Google

Powrót do góry
bse-bse
Poziom 10
Poziom 10

Miasto: Rybnik

bse-bse
Poziom 10
Post#4 21 Lut 2009 00:19    

Z tą regeneracją to bzdura. Może troszkę pomóc, ale tylko o jakieś kilka procent. Wiem bo próbowałem.
Akumulatorki AA jak najbardziej. Przy pojemniejszych dłużej będzie się ładować a czasem może się spalić ładowarka, ale mi się to nie zdarzyło. Zamieniłem sobie 1ah Ni-Cd na 2,7ah Ni-MH. Różnica oczywiście kolosalna i można w każdej chwili doładować bez potrzeby rozładowywania.

Powrót do góry
Google

Google Adsense

Google

Powrót do góry
mr.Sławek
Poziom 21
Poziom 21

mr.Sławek
Poziom 21
Post#5 21 Lut 2009 00:23    

Sprobowac nie zaszkodzi skoro akumulatorek i tak poszedlby na smietnik.

Powrót do góry
Google

Google Adsense

Google

Powrót do góry
fabians
Poziom 11
Poziom 11

fabians
Poziom 11
Post#6 22 Lut 2009 11:43  Autor tematu   

Wszystko jest ok tak myślę ale jedno mnie zastanawia jak z prądem podczas max poboru czy te AA będą wydalały... Na naładowanym aku AA 1,2V prąd zwarcia to około 20A a alkalicznej nie wiem z 0,5A. Więc chyba się pokuszę o modernizacje..

Powrót do góry
Google

Google Adsense

Google

Powrót do góry
fabians
Poziom 11
Poziom 11

fabians
Poziom 11
Post#7 25 Lut 2009 19:29  Autor tematu   

Upps. Moje plany rozwiała szara rzeczywistość na 14,4 V muszę kupić 12 sztuk aku AA. Po super znajomości ze sprzedającym który ma wtedy 0% marży(ceny super hurtwe w kraju!) za 1700mAh będę miał 3zł za sztukę razy 12 to 36zł. Takie aku w miarę sprawne można zakupić na balickiej w Krakowie za 25zł (no inna obudowa. Wniosek jest jeden warte to jest tylko markowych wkrętarek! Ręce opadają Crying or Very sad można by zastosować tańsze aaa... też by poszło na pewno! I to jest chyba ten mały myk Very Happy

Powrót do góry
bse-bse
Poziom 10
Poziom 10

Miasto: Rybnik

bse-bse
Poziom 10
Post#8 26 Lut 2009 19:25    

AAA nie za bardzo. Czym mniejszy akumulatorek, tym mniejszy szybciej się zużyje, bo prądy chwilowe we wkrętarce dochodzą do ponad 10A. Według mnie się opłaca, bo nie musisz się martwić o rozładowanie akumulatora przed naładowaniem i jak nie potrzebujesz długo używać, to podłączysz do ładowania na kilkanaście minut i działa, a akumulator się nie niszczy tak jak zwykłe NiCd. Ja osobiście polecam, bo gra jest warta świeczki. Tylko z lutowaniem jest troszkę ciężko, bo nie bardzo chce się to lutować i trzeba uważać żeby nie przegrzać aku, bo się rozszczelni.
Oto zdjęcie mojego akumulatorka.

Czy wiadomość jest pomocna? + +3 -
Powrót do góry
Napisz nowy temat  Temat zablokowany.     Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Projektowanie Układów Elektronicznych -> Bateria do wkrętarki aku - regeneracja?
Strona 1 z 1