Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Bateria do wkrętarki aku - regeneracja?

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Projektowanie Układów Elektronicznych -> Bateria do wkrętarki aku - regeneracja?
Autor
Wiadomość
fabians
Poziom 11
Poziom 11

Miasto: olkusz

Post#1 Post autora tematu 20 Lut 2009 16:07   

Otóż mam taki pomysł i czy on byłby do zrealizowania?! Mam wkrętarkę akumulatorową i niestety już akumulator kaput. Więc oprócz dodatkowego termistora do przelutowania na trzecim wyprowadzeniu (jak by był) to czy dało by się zamienić ogniwa w środku szeregowo połączonymi bateriami AA o większej pojemności i czy miało by to do znaczenia podczas ładowania ładowarką wkrętarki czy były by to ni-mh czy ni-cd?! Jak myślicie ma to sens i czy to będzie działać?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 20 Lut 2009 16:07   

Powrót do góry

mr.Sławek
Poziom 21
Poziom 21

Post#2 21 Lut 2009 00:45   

Re: Bateria do wkrętarki aku - regeneracja?

Gdzies slyszalem ze zuzyte akumulatorki mozna dosc efektywnie zregenerowac wkladajac je do zamrazarki do temp.-18C na ok. 0,5h potem wyjac i pozwolic im sie swobodnie ogrzac, naladowac i powinny byc jak nowe.
Powrót do góry

mak_u
Poziom 12
Poziom 12

Miasto: Skwierzyna

Post#3 21 Lut 2009 01:12   

Potwierdzam słowa kolegi. Również czytałem o regeneracji aku dzięki niskiej temperaturze. Poza tym jest też taka metoda aby krótkotrwale zasilać ogniwa impulsami o dużo wyższym napięciu. Ponoć to też dobrze skutkuje.
Pozdrawiam.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 21 Lut 2009 01:12   

Powrót do góry

bse-bse
Poziom 10
Poziom 10

Miasto: Rybnik

Post#4 21 Lut 2009 01:19   

Z tą regeneracją to bzdura. Może troszkę pomóc, ale tylko o jakieś kilka procent. Wiem bo próbowałem.
Akumulatorki AA jak najbardziej. Przy pojemniejszych dłużej będzie się ładować a czasem może się spalić ładowarka, ale mi się to nie zdarzyło. Zamieniłem sobie 1ah Ni-Cd na 2,7ah Ni-MH. Różnica oczywiście kolosalna i można w każdej chwili doładować bez potrzeby rozładowywania.
Powrót do góry

mr.Sławek
Poziom 21
Poziom 21

Post#5 21 Lut 2009 01:23   

Sprobowac nie zaszkodzi skoro akumulatorek i tak poszedlby na smietnik.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 21 Lut 2009 01:23   

Powrót do góry

fabians
Poziom 11
Poziom 11

Post#6 Post autora tematu 22 Lut 2009 12:43   

Wszystko jest ok tak myślę ale jedno mnie zastanawia jak z prądem podczas max poboru czy te AA będą wydalały... Na naładowanym aku AA 1,2V prąd zwarcia to około 20A a alkalicznej nie wiem z 0,5A. Więc chyba się pokuszę o modernizacje..
Powrót do góry

fabians
Poziom 11
Poziom 11

Post#7 Post autora tematu 25 Lut 2009 20:29   

Upps. Moje plany rozwiała szara rzeczywistość na 14,4 V muszę kupić 12 sztuk aku AA. Po super znajomości ze sprzedającym który ma wtedy 0% marży(ceny super hurtwe w kraju!) za 1700mAh będę miał 3zł za sztukę razy 12 to 36zł. Takie aku w miarę sprawne można zakupić na balickiej w Krakowie za 25zł (no inna obudowa. Wniosek jest jeden warte to jest tylko markowych wkrętarek! Ręce opadają :cry: można by zastosować tańsze aaa... też by poszło na pewno! I to jest chyba ten mały myk :D
Powrót do góry

bse-bse
Poziom 10
Poziom 10

Miasto: Rybnik

Post#8 26 Lut 2009 20:25   

AAA nie za bardzo. Czym mniejszy akumulatorek, tym mniejszy szybciej się zużyje, bo prądy chwilowe we wkrętarce dochodzą do ponad 10A. Według mnie się opłaca, bo nie musisz się martwić o rozładowanie akumulatora przed naładowaniem i jak nie potrzebujesz długo używać, to podłączysz do ładowania na kilkanaście minut i działa, a akumulator się nie niszczy tak jak zwykłe NiCd. Ja osobiście polecam, bo gra jest warta świeczki. Tylko z lutowaniem jest troszkę ciężko, bo nie bardzo chce się to lutować i trzeba uważać żeby nie przegrzać aku, bo się rozszczelni.
Oto zdjęcie mojego akumulatorka.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Projektowanie Układów Elektronicznych -> Bateria do wkrętarki aku - regeneracja?
Strona 1 z 1