Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

monitorki - zdjęcia, opis (mój projekt)

jacbelfer 20 Lut 2009 22:59 5041 6
  • Obiecałem- dotrzymam słowa.

Kolumny zrobiłem ok. 3 miesięcy temu. Nie pisałem wcześniej- chciałem aby się "wygrzały"

Tak jak pisałem wcześniej- buda jest trochę większa. Wszystko oczywiście strojone. Rury BR (2 sztuki) umieściłem z przodu.
    Zależało mi na czarnych kolumnach- nie bawiłem się w fornirowanie. Szpachlowałem a potem lakierowałem.

UWAGA:
    Jeżeli ktoś zabierze się za malowanie (szpachlowanie) kolumn na czarny kolor- niech uważa. Widać każde niedociągnięcie szpachlowania. Im ciemniejszy kolor- tym precyzja musi być większa.

Dżwięk ? Jak dla mnie super.
    Kupiłem sobie (tak trochę dla spokoju) suba 40-80 W. Wiem, że mały, ale nie miał przestawiać mebli.
    Kupiłem na Allegro w poniedziałek i w piątek ...sprzedałem.

Basu w kolumienkach jest dużo i co ważniejsze- KONKRETNEGO. Bardzo precyzyjny, nie mulący.

Od razu mówię, że nie mam porównania do niczego innego, ale to co grają te kolumny to po prostu ....bomba.
    Nie jest to typowa podłogówka. Założenie było takie aby grały jako "monitorki" przy KD.
    Żona wielkość zaakceptowała a jak posłuchała to... była super zadowolona.
    Jest do dzisiaj.

POLECAM !

Wydzielone z tematu Link.
    (joy_pl)

Fajne!
  • #2 21 Lut 2009 00:06
    qwerty67
    Poziom 24  

Witam,
    No fajny projekt, jak z kosztami? daj fotki z budowy jak masz

• #3 21 Lut 2009 12:28
    Ścibioor 29
    Poziom 17  

Witam.
    Ładnie wyszły ci te kolumienki. Możesz cos więcej napisać o ich budowie? Jakie strojenie, objętośc obudowy itd. Jakim wzmacniaczem zasilasz je?

Pozdrawiam.

• #4 21 Lut 2009 15:52
    PawelP112
    Poziom 12  

Witam i najwazniejsze podaj jakie siedzą tam głosniki ?

• #5 21 Lut 2009 19:25
    Ash Ketchum
    Poziom 27  

Z tego co widać to GDWK tonsilowski + GDN13/40/5 z membraną z lakierowanego papieru. Bo kształt ten i proporcje z kopułką, w ogóle nie są duże więc 16 to nie są. I membrana kolorem i błyszczącą fakturą pasuje do tych właśnie 13/40/5.
    A tak poza tym bardzo ładnie wykonane monitory, nie są zbyt duże jak na dwugłośnikowe. Czym były malowane? Widzę używane jako przody więc przydałby się sub jakiś bo to tylko 13cm.

• #6 21 Lut 2009 21:13
    izbic
    Poziom 28  

Ja podejrzewam, że to 2x13/40/2+GDWK 10/80/7 jak w pseudo totem mite. Jaka pojemność? Ja na oko bym dał z 15l, ale mogę się mylić. Ładne dość wykonanie, takie bardzo pasujące do wnętrza jak widzę :) Jeśli się nie mylę i to ta konstrukcja, o której mowiłem to znam doskonale jej brzmienie:) jest świetne choć kopułka Ci się pewnie znudzi szybko :)

• #7 21 Lut 2009 21:27
    syn szklarza
    Poziom 10  

Wielkość idealna jak na kredens przy telewizorze :) Klasyczne klony totema byłyby nieco za małe, te zdają się pasować perfekcyjnie. Zwrotnica to standardowa kopia z totemów, czy może własna konstrukcja?

Czym to zasilasz?

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme