Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Lodówka Electrolux ENB3451x - słabo mrozi

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> AGD Użytkowy -> AGD Początkujący -> Lodówka Electrolux ENB3451x - słabo mrozi
Autor
Wiadomość
Lordfalkuad
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: Częstochowa

Post#1 Post autora tematu 25 Lut 2009 14:25   

Lodówka Electrolux ENB3451x - słabo mrozi

Witam chciałbym się porazdić. Mam lodówkę Elektrolux ENB3451x jak dotąd spisywała się znakomicie non stop -21*C w zamrażarniku ok. Skończyła się gwarancja i zaczęły się problemy z osiągnięciem niższej temp. niż -13*C (w chłodziarce ok. 2*C). Niby wszystko chodzi agregat ale co trochę włącza się alarm i pokazuje -11*C. Prosiłbym bardzo jeśli ktoś domyśla się co jej jest o napisanie. W ostateczności będę musiał do specjalisty zadzwonić. Acha jeszcze jedno, były wymieniane drzwi właśnie od zamrażarnika.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 25 Lut 2009 14:25   

Powrót do góry

KOALA 58
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: WARSZAWA

Post#2 25 Lut 2009 15:08   

Re: Lodówka Elektrolux ENB3451x

A uszczelka dobrze dolega ?
Powrót do góry

bibek10
Poziom 11
Poziom 11

Miasto: lublin

Post#3 26 Lut 2009 16:58   

Re: Lodówka Electrolux ENB3451x - słabo mrozi

Zaszroniony jest parownik w zamrażarce spowodowane jest to najprawdopodobniej niedomykaniem się drzwiczek przed naprawą lub po niej sprawdź czy nie ma szczeliny pomiędzy uszczelka a obudową a żeby usunąć problem trzeba lodówkę porządnie rozmrozić najlepiej wyłączyć sieci otworzyć drzwiczki i pozostawić na 24 h
Powrót do góry

Rysiek 19
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: warszawa

Post#4 26 Lut 2009 18:02   

Jak uszczelka słabo dolega to proponuję uszczelkę posepać np. talkiem imocno docisnąc drzwi lodówki np.skręcić mocno sznurkiem.
Powrót do góry

ROBSON33
Moderator AGD
Moderator AGD

Miasto: w woj. lubelskim

Post#5 26 Lut 2009 19:30   

Witam
A lodówka rozmrożona?
Jak będziesz miał grubą warstwę lodu w zamrażalniku to tak będzie.
Powrót do góry

Monter Nr3
Poziom 10
Poziom 10

Miasto: wielkopolska

Post#6 26 Lut 2009 21:45   

To jest urządzenie typu Frost Free, tzn. zamrażarka chłodzona jest dynamicznie (wentylator) i automatycznie rozmrażana, więc o szronie w komorze nie ma mowy. Natomiast jeżeli parownik (za tylną ścianą w zamrażarce) jest nieprawidłowo rozmrażany to na nim tworzy się warstwa szronu (lodu) zmniejszając przepływ zimnego powietrza, a w efekcie wyższą temp. (cieplej) w zamrażarce. Komora chłodz. jest praktycznie niezależna (oddzielny parownik), więc w chłodziarce jest OK. Aby sprawdzić tą teorię wystarczy wyłączyć sprzęt najmniej na 24 godz.(koniecznie otwierając drzwi zamrażarki) i powinno być dobrze. Jeżeli po jakimś czasie uszkodzenie powtórzy się, pozostaje wezwać serwis.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 26 Lut 2009 21:45   

Powrót do góry

Lordfalkuad
Poziom 2
Poziom 2

Post#7 Post autora tematu 01 Mar 2009 18:10   

Dzięki wielkie wszystkim za tak dokładne przedstawienie jak sprawa wygląda. odrazu wykonam wszystkie te czynności. Mam nadzieję ze będzie ok. Dam znać co z tego wyszło. Pozdrawiam wszystkich którzy pomagają drugim , kto wie może też komuś z was będę miał przyjemność pomóc w czymś POZDRO!
Powrót do góry

Janusz44
Poziom 4
Poziom 4

Miasto: Warszawa

Post#8 18 Wrz 2009 11:33   

Lordfalkuad napisał:
Dzięki wielkie wszystkim za tak dokładne przedstawienie jak sprawa wygląda. odrazu wykonam wszystkie te czynności. Mam nadzieję ze będzie ok. Dam znać co z tego wyszło. Pozdrawiam wszystkich którzy pomagają drugim , kto wie może też komuś z was będę miał przyjemność pomóc w czymś POZDRO!

Witam,
mam ten sam problem z tą samą lodówką.
Napisz co było przyczyną wadliwej pracy.
Pozdrawiam
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 18 Wrz 2009 11:33   

Powrót do góry

wosokol
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: Dolny Śląsk

Post#9 18 Wrz 2009 22:31   

Masz niedrziałający wentylator zamrażarki. jeśli nie pomoże rozmrożenie ( przez ok 12 godzin) to do wymiany jest wentylator w zamrażarce. czasami zdarzało się że fabryka dała za któtki popychacz włącznika wentylatora ( znajduje się on w lewym górnym rogu po otwarciu zamrażarki. sprawdź przed rozmrożeniem czy naciśnięcie spowoduje pracę silnika. jeśli tak to w ostateczności przyklej coś na niego aby wydłużyć popychacz. jeśli po rozmrożeniu nie zadziała wentylator to trzeba sprawdzić czy moduł podaje napięcie na silnik ( w odpowiedniej kostce w puszce podłączeniowej z tyłu lodówki) jeśli nie ma napięcia tj 230V ( sporadyczne przypadki bliskie 0) do wymiany moduł. jeśli jest a nie obraca się to do wymiany silnik. ( w obydwu przypadkach do wymiany wezwij AUTORYZOWANY serwis. muszą dać Ci gwarancję 12 miesięcy na części.
Powrót do góry

Janusz44
Poziom 4
Poziom 4

Post#10 19 Wrz 2009 23:07   

Dzięki za odpowiedz,
nakleiłem na przycisk plaster o grubości około 3 mm. ale nic to nie pomogło.
Co do wentylatora to nie słyszę czy on pracuje czy jest niesprawny.
Obecnie mimo nastawienia temperatury zamrażarki na -21 st. C. max. mrozi do temp.
-13 st. a mimo że temp. chłodziarki jest ustawiona na +4 st. to chłodzi do temp. +2 st.
Na temperaturze zamrażarki -11 st. C. włącza się alarm i żeby schłodzić dwa stopnie w zamrażarce sprężarka musi pracować kilka godz.
Osoba która trochę zna się na lodówkach stwierdziła że to jest usterka spręzarki, ponieważ ta która jest zainstalowana tj. HTK 95AA to spręzarki bardzo wadliwe i działają max. 4 lata.
Będę wdzięczny o dalsze wskazówki co do w/wy. usterki.
Pozdrawiam wszystkich.

Dodano po 3 [minuty]:

Dodam jeszcze że dwa razy była rozmrożona i przez 1 dzień pracowała prawidłowo.
Pozdrawiam.
Powrót do góry

wosokol
Poziom 15
Poziom 15

Post#11 23 Wrz 2009 00:14   

skoro przez jeden dzień pracowała prawidłowo to blokuje ci się wentylator obiegu w zamrażarce. trochę się ich nawymieniałem - uważaj na palce przy ewentualnej wymianie
Powrót do góry

Janusz44
Poziom 4
Poziom 4

Post#12 27 Wrz 2009 16:47   

Dzięki Wosokol za wskazówkę - miałeś rację, przez dwa dni pracowł wentylator i lodówka działała super. Po dwóch dniach wentylator znowu przestał działać i lodówka słabo mrozi. Prosiłbym Cię o wskazówkę jak do niego się dobrać i ile on kosztuje. Będę wdzięczny za odpowiedz.
Pozdrawiam.
Powrót do góry

wosokol
Poziom 15
Poziom 15

Post#13 27 Wrz 2009 23:44   

jak już będziesz mieć wentylator to :
Dobrze-Rozmrożona komora zamrażarki do podstawa.
Wyłącz sprzęt z gniazdka sieciowego!
-w komorze zamrażarki zdejmij przedni panel. będziesz mieć w sumie po dwie pary zaczepów ( jedne widoczne od spodu po środku jak ukucniesz to widać, a drugie schowane w otworach po bokach i tu trochę można się namęczyć. całkiem możliwe że niektóre połamiesz lub coś w tym stylu)
- jak już zdejmiesz ten panel to odsłonią ci się dwa wkręty z łbem sześciokątnym chyba 6,5 (pasuje końcówka wkrętakowa na tzw bit-y) odkręć je.
- delikatnie osuniesz cały zespół obudowy z parownikiem i wentylatorem. może to być lekkie wysunięcie z ćwierć- obrotem i opuszczeniem. z tyłu lodówki znajdzesz po lewej stronie białą skrzyneczkę. odkręć ją i otwórz. poobcinaj odpowiednie opaski zaciskowe prowadzące przewód wentylatora przez otwór do zamrażarki.
-od tyłu opuszczonego zespołu parownika zobaczysz wentylator. można go wyjąć po uprzednim wyplątaniu przewodów. nie przesadzaj z wypruwaniem wszystkich przewodów. tylko niezbędne. I tak potem ciężko wszystko upchać.

przewidywany czas pracy 45 min - 1h . jeśli całe palce to sukces ;)

oczywiście nie wyginaj za bardzo rurek - aluminium.
jeśli chcesz jakieś zdjęcia to może coś umieszczę

pozdrawiam
Powrót do góry

Janusz44
Poziom 4
Poziom 4

Post#14 28 Wrz 2009 08:39   

Witam,
przedni panel i panel na śruby zdejmuję bez problemu, gorzej jest z dobraniem się do wentylatora. Boję się żebym czegoś nie połamał. Powiedz mi, ile może kosztować wentylator i czy nie można go samemu naprawić (jak go min. przekręcę, to wiatrak wentylatora zaczyna pracować). Jeżeli możesz to prześlij zdjęcia.
Dięki i pozdrawiam
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 28 Wrz 2009 08:39   

Powrót do góry

wosokol
Poziom 15
Poziom 15

Post#15 04 Paź 2009 20:36   

na razie niestety nie mam zdjęć. a silnik wentylatora masz do wymiany- koszt ok 120 zł popytaj sie o nie w serwisach electrolux-a - casem mogą mieć na magazynie. Na wszelki wypadek miej ze sobą numer PNC chłodziarki. silnik dostajesz ze śmigłem. silnika nigdy nie próbowałem nawet rozbierać.
Powrót do góry

Lordfalkuad
Poziom 2
Poziom 2

Post#16 Post autora tematu 12 Paź 2009 21:36   

Zrobiłem tak jak mi poradzili użytkownicy tego forum, mianowicie odmroziłem całkowicie lodówkę. Rzeczy którebyły zamrożone poowijałem szczelnie kocami dosyć grubą warstwą żeby się nie rozmroziły i przez 12 godzin lodówka była otwarta żeby ładnie wyschła. Z tego co się z forum dowiedziałem to w zamrażarniku jakiś parownik czy coś od czasu do czasu może zamarzać. Oczywiście przy okazji lodówkę dokładnie umyłem. Po włączeniu od razu było widać poprawę, a ja już się wkur...łem, że po gwarancji awaria.

Dodano po 16 [minuty]:

Od tamtego rozmrożenia lodówka nie wymagała żadnej obsługi. Dzięki jeszcze raz ludzie z forum.
Powrót do góry

Janusz44
Poziom 4
Poziom 4

Post#17 07 Lis 2009 21:23   

Dziękuję wszystkim za pomoc.
Po poruszeniu wentylatora i dokładnym odmrożeniu lodówka działa super.
Jeszcze raz dzięki.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> AGD Użytkowy -> AGD Początkujący -> Lodówka Electrolux ENB3451x - słabo mrozi
Strona 1 z 1