X

Maszyna do szycia Łucznik 884

Doktor M 16 Apr 2004 16:04
  • #1 16 Apr 2004 16:04
    Doktor M
    Level 2  
    Helpful post? (0)
    Witam. Poszukuję instrukcji obsługi maszyny jak w temacie.
    Z góry dziękuję.

EDIT:
    Omyłkowo umieściłem zdaje się nie w tym temacie (AGD, zamiast Instrukcje). Proszę moderatora o usunięcie.
  • #2 16 Apr 2004 17:34
    axxx
    Specjalista AGD
    Helpful post? (+2)
    Jaki masz problem z maszyna?-moze cos poradzimy,a o instrukcje obslugi mozesz poprosic w Predom-Lucznik w Radomiu.
  • #3 16 Apr 2004 18:55
    Doktor M
    Level 2  
    Topic author Helpful post? (+1)
    Dziękuję za szybką odpowiedź!
    Jedyny problem to brak instrukcji obsługi. Szanowna Rodzicielka ją gdzieś zgubiła i korzystać z maszyny nie może, więc próbuję jej jakoś pomóc wykorzystując Internet.
    Używa maszyny bardzo rzadko i bez instrukcji nie pamięta jak prawidłowo założyć nici i ustawić te różne przełączniki.
    Pozdrawiam.
  • #4 21 Jul 2005 19:29
    voyteq
    Level 12  
    Helpful post? (0)
    Witajcie,
    widze ze temat juz istnieje wiec nie bede zasmiecal i zakladal nowego.
    Mam a wlasciwie moja mutter ma klopot z owa maszyneria, gdyz "nie ciagnie nitki z bebenka" wlasciwie to cos tam ciagnie ale plata, sprawdzalem rozne polozenia przelacznikow i nic, ciagle to samo..Sam juz nie wiem czy to uszkodzenie mechaniczne jakiegos elementu, czy cos jest poprzestawiane? Moze ktos mial juz taki problem?
  • #5 21 Jul 2005 20:07
    stan54
    Level 12  
    Helpful post? (+1)
    Najpierw napisz co to za maszyna tz,klasa i numer to jest napisane
    z przodu maszyny ,wówczas mogę Ci pomóc .
    Jeżeli plącze od spodu to może być uszkodzony naprężacz nitki
    można go oczywiście naprawić ale naprawdę nie mogę nic sugerować
    kiedy niewiem co to jest za maszyna.???

Dodano po 3 [minuty]:

maszyn 884 jestkilkanaśćie typów chodzi o typ.
  • #6 21 Jul 2005 20:41
    Paw_el

Specjalista AGD
    Helpful post? (0)
    Witam.
    Prawdopodobnie masz zbyt mocno dokręcony naprężacz nitki.
  • #7 21 Jul 2005 22:22
    voyteq
    Level 12  
    Helpful post? (0)
    Hmm, coz wlasciwie to nic prucz 884 na niej nie ma, wiec to chyba pierwszy typ. Swoje lata ma ok 20-25, ale jszcze sie nie rozleciala, tyle ze nie dziala poprawnie :cry: Panowie sugerujecie ze cos z naprezeniem nitki, ja takze poszedlem tym sladem i przez chwile (omijajac prawdopodobnie wspomniany naprezacz), udalo mi sie uzyskac prosty scieg. Lecz to tylko przez moment. W prawidlowym polozeniu nitki, maszyna wyciaga ja z bebenka, lecz robia sie straszne koltuny. A co takiego moze sie uszkodzic w owym naprezaczu? A to nie moze byc bebenek?
  • #8 21 Jul 2005 23:11
    axxx
    Specjalista AGD
    Helpful post? (0)
    Witam!
    Poczytaj trochę na ten temat tutaj:
    http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=318180&highlight=
  • #9 15 Dec 2005 19:06
    tradcom
    Level 13  
    Helpful post? (+1)
    Kołtuny to nic innego jak źle ustawine naprężenia nitek.Aby dobrze ustawić naprężenie nitki na naprężaczu trzeba zacząć od bębenka.Nawijamy na szpólkę bębeneka około 2/3 jego objętości.Wyjmujemy nitkę między blaszką sprężynującą przez dziurkę,chwytamy za nitke a bębenek ma zwisać na nitce.Następnie delikatnie potrząsamy podrywając za nitke do góry (naprawde delikatnie) i wtedy bębenek wraz ze szpulką powinien nam opadać suwliwie (jedno delikatne szarpnięcie obsuwa się około 5-10cm ).Rególujemy docisk wkrętem.Wkładamy na miejsce i próbujemy szyć.Jeśli na szytym materiale są pętelki od spodu materiału to dokręcamy naprężacz (to u góry z tym drucikiem) mocniej a jeżeli pętelki od góry to luzujemy naprężacz .Jak z tego wynika nie ma uniwersalnego ustawienia.Po każdej zmianie grubości nici trzeba bębenek i naprężacz ustawiać ponownie.Do różnych materiałów bez zmiany nici korygujemy ustawienia tylko naprężacza.Dodam że nitka wyciągana przez naprężacz też powinna wysuwać się suwliwie (bez zacięć).
  Search 4 million + Products
Browse Products