Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BP4TH Bandpass czwartego rzędu na Kenwood KFC-W112S (car-a.)

Skipior 26 Lut 2009 20:33 3853 8
  • Witam,

Temat dotyczy paczki widocznej w miniaturce.

BP4TH Bandpass czwartego rzędu na Kenwood KFC-W112S (car-a.)

Jest to obudowa typu bandpass czwartego rzędu.
    Projekt wykonałem pod przetwornik Kenwood KFC-W112S ( może źle napisałem ).

Założenia:

- ładny wygląd
    - dość małe wymiary
    - połączenie dobrego impulsu z przyzwoitym zejściem

Dlaczego BP4TH?

Ponieważ paczka zamknięta to dla mnie za mało, a BR nisko strojony jak dla mnie brzmi okropnie.

Moja ocena:

Paczka na pierwszy rzut oka wygląda bardzo ładnie, kanał BR świetnie komponuje się w całość, brak głośnika na zewnątrz pobudza wyobraźnię.
    Pod kątem estetyki nic nie mogę tej paczce zarzucić.

Brzmienie... Nie miałem możliwości słuchania tego pod mocą większą niż około 100W.

Dynamika ok, bass - impuls dobry, dynamiczny i mocny, czuć kopnięcie, zejście również dobre. Wydaje i się, że mogłem trochę dać inne komory, dla mnie ma w sobie zbyt dużo ze zwykłego bass-refleksu... Może wyższe strojenie? Dla kogoś kto słucha BR będzie to świetne, ja wolę w aucie wozić chyba jednak paczki zamknięte lub takie cuda :)

Koszta:

- przetwornik = kiedyś dałem za niego 139 zł ( oczywiście nowy )

Reszta = 0, ponieważ mam firmę w której produkuję paczki.

Ta powstała po prostu z nudów, był przetwornik, było autko... Czemu nie połączyć jednego z drugim? :)

Dane techniczne:

To zostawiłem na koniec... A więc tak... Efektywność max z 1W/1m około 91dB - 92 dB, nie pamiętam dobrze. Komory i strojenia - 35L + 30L@55Hz z tego co pamiętam. Tył ścięty pod kątem chyba 70°, już dobrze nie pamiętam ile w autku tam mi wyszło.

Booferek wędruje na allegro, ponieważ miałem kolizję drogową i muszę pokryć koszta naprawy pojazdu.

Pozdrawiam, Kamil Skiba!

PS. Pytania mile widziane.[/b]

Fajne!
  • #3 26 Lut 2009 21:35
    Skipior
    Poziom 20  

Symulacje i obliczenia, sprzęt pomiarowy robię, ale jest z tym kuuupę roboty... Adaptacja pomieszczenia itp.

Napisałem około, ponieważ nie chcę wprowadzać kogoś w błąd.

Niestety nie robiłem dokumentacji produkcji, na życzenie mogę podesłać rysunek poglądowy konstrukcji.

• #4 26 Lut 2009 21:57
    marian133
    Poziom 36  

Skipior napisał:
    Symulacje i obliczenia... Napisałem około, ponieważ nie chcę wprowadzać kogoś w błąd.

Moim zdaniem takich rzeczy nie powinieneś pisać.

Skipior napisał:
    Niestety nie robiłem dokumentacji produkcji, na życzenie mogę podesłać rysunek poglądowy konstrukcji.

Na życzenie? ale każdy by chciał zobaczyć jak to wygląda w środku,jak się wystawia coś na forum to albo pokazuje się zdjęcia z prac albo projekt. Jeśli uważasz ten projekt za tajemnice swojej firmy to nie powinieneś wogólę pisać tego tematu... bo co Ja mam teraz napisać? "wow,ale fajna skrzynka obita kocem" ? Rozumiesz chyba mnie?

• #5 26 Lut 2009 22:02
    Skipior
    Poziom 20  

Tak rozumiem, ale nie jest to projekt firmowy.

Jest to projekt prywatny, postaram się do jutra odszukać szkice i je tu zamieszczę.

• #7 26 Lut 2009 22:07
    Skipior
    Poziom 20  

Jedna z bocznych ścianek jest wkładana do środka i zatrzymuje się na " ramie ".

Postaram się wszystko ładnie rozrysować w projekcie :)

• #8 27 Lut 2009 16:05
    Mitur23
    Poziom 23  

Jak jest Wkładana Czy np. Przykręcana to mozesz ją odkręcic i pokazac. Właśnie Zgadzam się z Marianem lepiej by było pokazac jak skrzynia powstawała Bo efekt końcowy to połowa sukcesu.

• #9 15 Wrz 2009 22:50
    Skipior
    Poziom 20  

Sub jednak się ostał i sprawuje się świetnie.

Po długim czasie słuchania mogę powiedzieć o nim więcej.
    Jest to idealne połączenie obudowy zamkniętej i br, kolejno dynamiki i dość fajnego zejścia.

Jego zaletą jest to, że nie zamula, gra szybko i punktowo, nic się nie gubi.

Jednak jak to my DIY'owcy mamy, zawsze coś ulepszamy ;))

Tak więc wersja v2 tego subika będzie się różnić wymiarami ( komory bez zmian ), tunel BR będzie sporo szerszy i dojdzie jeszcze lustrzane odbicie, czyli druga paczka na tym samym przetworniku.

Połączenie w 2 ohm, wzmacniacz pod ten sprzęcik to MAGNAT RX MONO, oddaje 500W przy 2 ohm i 800W przy 1 ohm, ale dla mnie 2 ohm to już minimum. Około 100W będzie w zapasie, pewnie i tak u mnie będzie to grać na pół gwizdka, bo nie lubię przewagi bassu. Ten wzmacniacz zapewnia świetną kontrolę.

Reszta nagłośnienia to Hertz z serii DCX 130 i 165 i do tego poszukiwany wzmacniacz 4 kanałowy ;)

Jak wszystko porobię to pewnie i fotki załączę.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME