Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Volt DR-700 SUBWOOFER 250W RMS

mateusz7681 01 Mar 2009 21:31 3680 17
  • Witam. Na wstępie chce oznajmić iż mam 16 lat i proszę o łagodniejsze komentowanie, choć nie jestem całkiem ciemny. Chciałbym przedstawić mój subwoofer Volt DR-700 (bo tak go nazwałem). Jest on pasywny i ma 250w RMS przynajmniej tak pisało w aukcji na allegro. Zbudowałem go od podstaw a cała konstrukcja wyniosła mnie tylko 60zł. za głośnik. Obudowie brakuje tylko obicia. W przyszłości mam zamiar włożyć do niego wzmacniacz. Głośnik 25cm z niższej pułki ale i tak gra świetnie co jest zasługą niezwykłej obudowy która ma 40,5l. W razie wątpliwości proszę pytać.
    Pozdrawiam Mateusz.

Volt DR-700 SUBWOOFER 250W RMS Volt DR-700 SUBWOOFER 250W RMS Volt DR-700 SUBWOOFER 250W RMS Volt DR-700 SUBWOOFER 250W RMS Volt DR-700 SUBWOOFER 250W RMS Volt DR-700 SUBWOOFER 250W RMS Volt DR-700 SUBWOOFER 250W RMS Volt DR-700 SUBWOOFER 250W RMS Volt DR-700 SUBWOOFER 250W RMS

Fajne!
  • #2 01 Mar 2009 22:20
    bialagora90
    Poziom 10  

popierwsze na 100% ten glosnik nie ma 250W w rms :D sciema jakich malo.

Ze glosnik za 60 zl zagra swietnie tak jak piszesz tez nie wierze...

a patrzac na ta twoja swietna obudowe haha to jestem pewien ze lepszy bas mam na sluchawkach...

powiedz mi czym sie opierales robiac sub ktory ma cos ala pudlo Band-pass bo tak... nie kumam o co chodzi z tym glosnikiem ktory promieniuje dzwiekami w gorna polke... czyli juz jakas glupota, do tego na ile wyliczyles Bass refleks ze stosujesz tak duze refleksy zrobione z desek ??

co do samej stolarki i wykonania to jest okropna... wszystko odstaje nic nie jest tam jak powinno byc ogolnie wogole zburzyl bym to spalil i sie zakopal bo to przechodzi ludzkie pojecie... chciales zablysnac i zrobic cos nowego... nie wyszlo sory ale jak takie cos widze to pytam sie gdzie miales rozum zeby cos takiego robic ?

wyrzuciles 60zl w bloto... zrob normalna obudowe i podlacz cos pod ten glosnik zeby to choc troche dudnilo... bo jak teraz podlaczysz do niego z jakies 100 wat to go rozwalisz bo ten glosnik dziala jak by byl bez obudowy, nic go nie chroni.

ale zreszta szkoda o tym gadac

pozdrawiam bez obrazy ale dobiles mnie tym.

ps a to ze masz 16 lat to cie nie powinno usprawiedliwac bo jak sie cos robi to sie robi normalnie a nie wydziwia na sile.

• #3 01 Mar 2009 22:57
    Uszol 1990
    Poziom 29  

Masz 16 lat, co robi to piwo na zdjęciach ;) ?
    Litraż, strojenie wzięte z kosmosu - gra na pewno super ...
    Wykonanie na bardzo niskim poziomie, przecież to nawet szczelne nie jest....

• #4 01 Mar 2009 23:00
    Rabbbit
    Poziom 14  

Mnie bardzo zastanawia jak wyliczyleś takie wielkie BR??

Mogleś się trochę, a nawet dużo więcej przylożyć do stolarki, ponieważ jest wstrętna...

I powiedz mi dlaczego glośnik jest do góry??!!

• #5 01 Mar 2009 23:48
    kapitan planeta
    Poziom 28  

bialagora90 napisał:

... nie kumam o co chodzi z tym glosnikiem ktory promieniuje dzwiekami w gorna polke... czyli juz jakas glupota,

Ty jesteś głupotą i nie krytykuj rzeczy których nie "kumasz"

Jednak ta twoja obudowa jest jakieś 4razy mniejsza niż ta na projekcie...to tak nie działa że jak zrobisz proporcjonalnie mniejszą i dasz mniejszy głośnik to niestety nie będzie dobrze. tu niestety każda wielkość wynika z pewnych obliczeń i nic nie jest na oko... wiele musisz się jeszcze nauczyć i brakuję ci wprawy w stolarce ale każdy tak zaczynał

pozdrawiam

• #6 02 Mar 2009 11:08
    mateusz7681
    Poziom 13  

Więc tak nikt z was nie słyszał jak ten sub gra więc nie piszcie głupot. Obudowa jak dla mnie jest odpowiednia dla tego głośnika. A piwo każdy sobie morze wypić raz na jakiś czas bo to pomaga na nerki.

• #7 02 Mar 2009 12:01
    izbic
    Poziom 28  

Jeśli Tobie odpowiada to ok...:P Moim zdaniem beznadziejny głośnik w jeszcze bardziej beznadziejnej, za dużej obudowie... dam sobie rękę uciąć, że nawet nie wiesz jaki strojenie ma ta pseudo BR?BP? obudowa? Kasa wyrzucona w błoto...pomijam fakt, że skrzynia zupełnie nieszczelna.

• #8 02 Mar 2009 13:06
    DIGIPROCOMP
    Poziom 18  

"Nie od razu High-End zbudowano" ;) każdy tak zaczynał. Ale mogłeś przynajmniej Alpierdka kupić. Obudowa kompletnie nie przemyślana i nieukończona!

Dodano po 4 [minuty]:

mateusz7681 napisał:
    Więc tak nikt z was nie słyszał jak ten sub gra więc nie piszcie głupot. Obudowa jak dla mnie jest odpowiednia dla tego głośnika.

Wiemy jak to gra, dlatego odradzamy i unikamy chińszczyzny.
    Pokaż przynajmniej jeden wykres z symulacji, albo skąd masz parametry? Z kosmosu? Chłopie ta "firma" niema żadnej normy produkcyjnej.

• #9 02 Mar 2009 14:21
    joy_pl
    VIP Zasłużony dla elektroda

A mi się to podoba ;) nie jako kolumna użytkowa ale jako kolumna „eksperymentalna”, rozwojowa.

Napisz, na czym się wzorowałeś i co chciałeś uzyskać dzięki takiej obudowie...

• #10 02 Mar 2009 16:30
    mateusz7681
    Poziom 13  

joy_pl napisał:
    A mi się to podoba ;) nie jako kolumna użytkowa ale jako kolumna „eksperymentalna”, rozwojowa.

Napisz, na czym się wzorowałeś i co chciałeś uzyskać dzięki takiej obudowie...

Kupiłem z bratem 2 takie same głośniki i chcieliśmy zobaczyć kogo będzie lepsza. On zrobił ,,zwykłą" obudowę a ja zawsze wybieram bardziej szalone projekty i tym razem moja kolumna wyszła lepiej niż brata.

• #11 02 Mar 2009 21:33
    dowodca_armii
    Poziom 30  

A może faktycznie ten pseudo głosnik w tej obudowie pokazał swój potencjał ? Możesz napisać jak to brzmi w porównaniu z jakimś subikiem Creative, czy basem z kolumn podłogowych ? No i jaki do tego masz napęd ? Można tam wsadzić 10" Tonsila, może zagra ciekawie ;)

• #12 02 Mar 2009 21:58
    kortyleski
    Poziom 39  

Nie krytykuję wykonania obudowy - sam wiem jak się chce szybko - nie da się dokładnie. Kolega ma 16 lat - to wiek gdy nie ma się jeszcze cierpliwości, ja musiałem kolejne 14 na nią czekać....
    Podziwiam wkład pracy, potępiam smieciowaty przetwornik. Podziwiam również szczęście jeśli to gra - trafić w proporcje obudowy dla przypadkowego głośnika to prawie jak w lotka...

Chłopie jak poczytasz o obudowach i dobierzesz głośnik po parametrach to zbudujesz naprawdę dobry subbas - wydaje mi się że masz to coś - kawałek pasji.

• #13 02 Mar 2009 22:16
    mateusz7681
    Poziom 13  

Wzmacniacz to technics su-800 w w porównaniu z zestawem creative 5.1 za 700zł z=gra tak samo (brakuje tylko wysokich tonów ale do tego mam inną kolumnę).

• #15 03 Mar 2009 15:24
    DIGIPROCOMP
    Poziom 18  

Pewnie to G500 ProGamer.
    Czyli twój Volt gra bez filtra DP? Współczucia, przez tydzień słuchałem MDS08 pełnym pasmem. Fuj

• #16 03 Mar 2009 16:11
    mateusz7681
    Poziom 13  

http://www.allegromat.pl/aukcja22959

DIGIPROCOMP napisał:
    Pewnie to G500 ProGamer.
    Czyli twój Volt gra bez filtra DP? Współczucia, przez tydzień słuchałem MDS08 pełnym pasmem. Fuj

Tak znalazłem w szafie jakac zwrotniceczecz mam zamiar kupic inna.

• #17 03 Mar 2009 17:59
    michal.rogaczewski
    Poziom 28  

Chłopie, stolarka dość... niedopracowana, ale cóż jestem rok młodszy, wiem o co chodzi, ale zapoznaj się ze szpachlą i obij czymś tego suba :P Dodatkowo to skręć dechy śrubami, bo w kleje nie wierzę :P Głośnik.... hmm, ja za 60zł kupiłem PY-PA250F4 do własnego suba... zobaczymy :P Ale mogłeś trochę "doinwestować"

• #18 13 Mar 2009 20:04
    _eddie_
    Poziom 32  

Kapku krzywe (cięcia albo fotki :P ). To wygląda na br, tubo bp. Oj moje pierwsze tworki też były takie. Może kiedyś tu zamieszcze w ramach 1szego Kwietnia ;) . Tak czy siak kombinuj chłopie dalej ale czytaj, pytaj, ucz się. Same doświadczenia Cię prędzej splajtują niż coś sam wymyślisz.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME