Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Coś INNEGO - stereo- VIBE vibe se k-series 60

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> DIY Konstrukcje -> DIY Akustyka -> Coś INNEGO - stereo- VIBE vibe se k-series 60
Autor
Wiadomość
yogurt86
Poziom 5
Poziom 5

Miasto: Bydgoszcz

Post#1 Post autora tematu 01 Mar 2009 22:33   

Coś INNEGO - stereo- VIBE vibe se k-series 60

Witam

Niestety choćbym chciał to nie jestem w stanie zbytnio rozpisać się na temat tego zestawu. Budowałem je jakiś rok temu i przyznam się szczerze ze nie pamiętam większości danych .... Postaram się jednak w miarę możliwości to zrobić.

Kolumny zbudowane na systemie głośników samochodowych angielskiej firmy VIBE na potrzeby reklamowe firmy CarAudio z Bydgoszczy. Zamierzeniem projektu przede wszystkim był stonowany ale również dość nietypowy wygląd systemu oraz mieszcząca się w średniej klasie jakość dźwięku. Celem miała być cała seria ekstrawaganckich zestawów głośnikowych, niestety zostało to zawieszone.

Trochę danych technicznych
Obudowa - 18mm MDF + wzmocnienia
Głośniki vibe se k-series 60
qts - 0,742
spl - 89,4
qms - 4,419
qes - 0,889
fo - 82
vas - 8,849 m

Wykończenie
-okleina drewnopodobna
-lakier czarny metalic

Coś INNEGO - stereo-  VIBE vibe se k-series 60 Coś INNEGO - stereo-  VIBE vibe se k-series 60 Coś INNEGO - stereo-  VIBE vibe se k-series 60 Coś INNEGO - stereo-  VIBE vibe se k-series 60
Coś INNEGO - stereo-  VIBE vibe se k-series 60 Coś INNEGO - stereo-  VIBE vibe se k-series 60 Coś INNEGO - stereo-  VIBE vibe se k-series 60 Coś INNEGO - stereo-  VIBE vibe se k-series 60 Coś INNEGO - stereo-  VIBE vibe se k-series 60

Brzmienie
Nie oszukujmy się że głośniki nie są najwyższej jakości co nie pozostało bez znaczenia. Dźwięk jest donośny, przestronny i mocno wypukliny w górnych częstotliwościach. Dla ludzi lubiących wysokie tony na pewno przypadnie to do gustu. Poza tym zdecydowanie brakuje bassu. Było to do przewidzenia, ze względu na wcześniejsze doświadczenia z tymi głośnikami tak czy inaczej w związku z czym planowana jest rozbudowa o aktywny subwoofer w system 2.1

Wrażenia
Co do wyglądu sami oceńcie. Całość może się podobać i przeznaczone jest raczej dla ludzi stawiających przede wszystkim na indywidualizm i nietypowość.

Czas budowy to ok 3-4 tygodnie ręcznej pracy od podstaw. koszt ok 1500zł

Pozdrawiam.
S.Werner
www.BikeStyleDesign.pl
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 01 Mar 2009 22:33   

Powrót do góry

gugus89
Poziom 13
Poziom 13

Miasto: Katowice

Post#2 02 Mar 2009 01:54   

Re: Coś INNEGO - stereo- VIBE vibe se k-series 60

Wielkie gratulacje! Szczęka opada!
Jak wykonałeś te kształty wokół kolumny?
Szacunek dla Ciebie!
Pozdrawiam
Powrót do góry

izbic
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: Grajewo

Post#3 02 Mar 2009 11:55   

Yyy hmm nie wiem co powiedzieć bo to chyba jakaś pomyłka? Car audio w domu? Przecież o ile się nie mylę to jest niskotonowy głośnik więc jakim cudem masz z niego dużo "pięknej" góry? Moim zdaniem zupełnie nie trafiony pomysł...jedyne co mogę pochwalić to stolarka...
Powrót do góry

marian133
Poziom 22
Poziom 22

Post#4 02 Mar 2009 12:41   

izbic napisał:
o ile się nie mylę to jest niskotonowy głośnik więc jakim cudem masz z niego dużo "pięknej" góry?

Gdzie Ty masz oczy? tam tez jest głośnik wysokotonowy.

Ładnie to wygląda na zdjęciach :)

Pytanie do autora: gdzie tego można posłuchać? nie spodziewam się nawet mid-endu ale tak z ciekawości...na kapach na baczyńskiego?
Powrót do góry

yogurt86
Poziom 5
Poziom 5

Post#5 Post autora tematu 02 Mar 2009 19:06   

Witam

Co do pytań.. to można posłuchać ich na Fordońskiej 2 w EuroCarAudio. Dla zainteresowanych to zestaw jest do kupienia, cena wywoławcza to 4tys zl ale myślę, że do uzgodnienia.

Jeśli chodzi głośniki to są to nisko-średnio tonowe ( w caraudio potocznie zwane Kickbassami) oraz wysokotonwe. Oryginalne dwudrożne zwrotnice były przerabiane, przyznam się szczerze, ze akurat na tym się nie znam za bardzo, ale na pewno ilość średnich tonów została znacznie poprawiona. Jak dla mnie nadal jest za dużo wysokich ale taka jest można powiedzieć polityka firmy producenta VIBE.

Pozdrawiam

Dodano po 2 [minuty]:

AHa ... "Kształty wokół kolumn to polerowany drut, hmmm nie pamiętam dokładnie grubości. Wzór i wygięcie wykonałem sam tak więc bez szablonów no ale niestety wątpię żeby drugi raz tak ładnie wyszło :P
Powrót do góry

marian133
Poziom 22
Poziom 22

Post#6 02 Mar 2009 19:29   

Te kolumny są ładne,niestety,moim zdaniem,nikt nie kupi tego za 4 tys. złotych (mowie o tych którzy się znają).

Co do zwrotnicy,średnich tonów może i jest więcej,pod warunkiem ze zostala wymieniona cewka w torze niskośredniotonowym,lecz jeśli producent ma sprzęt to zrobił ta zwrotnice taką jaka powinna być,czyli bez śmieci. Jeśli ta cewka została wymieniona na zbyt "małą" to jest więcej tych średnich tonów ale niestety mogą być to śmieci które nie są słyszalne mało wprawnym uchem.

Głośnik wysokotonowy zawsze można ściszyć :)
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 02 Mar 2009 19:29   

Powrót do góry

yogurt86
Poziom 5
Poziom 5

Post#7 Post autora tematu 02 Mar 2009 19:43   

No niestety ale muszę się z Tobą w dużym stopniu zgodzić aczkolwiek uważam że z tego ci miałem do dyspozycji wykorzystałem w 100%. Wysokie tony zostały już mocno ściszone, ponieważ już na starcie producent ostro z tym przesadził.....Wygląd bez wątpienia miał nadrobić niedostatki w dźwięku a wiemy, że wzrok też ubarwia nasze doznania dźwiękowe. Zdecydowanie nie jest to sprzęt dla audiofilii ale raczej dla ludzi których stać na można powiedzieć otorbiane "ekstrawagancji" takie było przynajmniej zamierzenie projektu....
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 02 Mar 2009 19:43   

Powrót do góry

izbic
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: Grajewo

Post#8 02 Mar 2009 19:57   

Nie zauważyłem, że to głośnik współosiowy, ale nie zmieniam zdania, że car audio nie nadaje się do domu...
Powrót do góry

marian133
Poziom 22
Poziom 22

Post#9 02 Mar 2009 20:09   

Ja tez nie mowie ze się nadaje :)
Powrót do góry

yogurt86
Poziom 5
Poziom 5

Post#10 Post autora tematu 02 Mar 2009 20:51   

Panowie. Tam nie ma głośnika wpółosiowego. Tweeter jest obok a średnio tonowy ma nietypowy ala" korektor fazy" z logiem. Co jak co ale tego bym w domowym audio nigdy nie zrobił....
Powrót do góry

DIGIPROCOMP
Poziom 17
Poziom 17

Miasto: KCE

Post#11 02 Mar 2009 21:45   

To "coś" w środku midwoofera to średniak czy korektor fazy? Raczej tylko korektor z logiem. Ile jest wyjść ze zwrotnicy?
Powrót do góry

marian133
Poziom 22
Poziom 22

Post#12 02 Mar 2009 22:40   

DIGIPROCOMP napisał:
To "coś" w środku midwoofera to średniak czy korektor fazy?
yogurt86 napisał:
Panowie. Tam nie ma głośnika wpółosiowego. Tweeter jest obok a średnio tonowy ma nietypowy ala" korektor fazy" z logiem.
Bedzie mozliwosc wgladu do zwrotnicy? jestem ciekaw zastosowanych elementow przez firme Vibe.
Powrót do góry

yogurt86
Poziom 5
Poziom 5

Post#13 Post autora tematu 03 Mar 2009 17:52   

Na zwrotnicy są dwa wyjścia wysokie z możliwością ściszenia o -3db oraz hmmm i tu pytanie czy niskie czy średnie, raczej stawiam tylko na filtr dolnoprzepustowy. Postaram się wrzucić na dniach zdjęcia zwrotnicy.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 03 Mar 2009 17:52   

Powrót do góry

marian133
Poziom 22
Poziom 22

Post#14 03 Mar 2009 19:48   

yogurt86 napisał:
Na zwrotnicy są dwa wyjścia wysokie z możliwością ściszenia o -3db oraz hmmm i tu pytanie czy niskie czy średnie, raczej stawiam tylko na filtr dolnoprzepustowy

Jeśli jest tam funkcja ściszenia to na pewno na wysokotonowy.
Powrót do góry

yogurt86
Poziom 5
Poziom 5

Post#15 Post autora tematu 03 Mar 2009 20:11   

Tak, tak to na pewno... chodziło mi o to że nie jestem pewien co do filtra głośnika nisko-średniotonowego, czy jest tam filtr z góry i z dołu czy tylko z góry

Dodano po 1 [minuty]:

Fakt trochę niezrozumiale to wcześniej napisałem, ale jak to się mówi jak ktoś się śpieszy to diabeł się cieszy
Powrót do góry

Alton88
Poziom 18
Poziom 18

Post#16 15 Mar 2009 10:28   

4 tyś za coś takiego ??
Za 10 razy mniej mam Tannoy'e które zmiażdzą to ,,coś,, pod każdym względem.
Konstrukcja kompletnie nie przemyślana , zmarnowane 1,5 tyś zł .

PS: To nie jest forum dla troli , te ostatnie zdjęcie mogłeś sobie odpuścić.
Powrót do góry

marian133
Poziom 22
Poziom 22

Post#17 15 Mar 2009 10:32   

yogurt86 napisał:
Zdecydowanie nie jest to sprzęt dla audiofilii ale raczej dla ludzi których stać na można powiedzieć otorbiane "ekstrawagancji" takie było przynajmniej zamierzenie projektu....

Alton88,czytaj dobrze.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> DIY Konstrukcje -> DIY Akustyka -> Coś INNEGO - stereo- VIBE vibe se k-series 60
Wypowiedź dla Wykop Wypowiedź dla Facebook Wypowiedź dla Google Wypowiedź dla Twitter
Strona 1 z 1

Administrator || Moderatorzy || Regulamin forum || Regulamin ogólny || Informacja o cookies || Reklama || Kontakt

Page generation time: 0.095 seconds

elektroda.pl temat RSS