Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Wymiana anody magnezowej Elektromet WJ60 Master - zdjęcia !

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> AGD Użytkowy -> AGD Początkujący -> Wymiana anody magnezowej Elektromet WJ60 Master - zdjęcia !
Autor
Wiadomość
kerkus
Poziom 8
Poziom 8

Miasto: kraków

Post#1 Post autora tematu 03 Mar 2009 17:48   

Wymiana anody magnezowej Elektromet WJ60 Master - zdjęcia !

Dla zainteresowanych krok po kroku, na zdjęciach, wymiana anody magnezowej w bojlerze Master WJ60 ELEKTROMET .
Anoda magnezowa jaka potrzebujemy : 25x250 ze srubą M8 symbol 701-25-250 cena około 28 zł brutto , koniecznie kupujemy z uszczelka kryzy WJ 60 !!!

1. Oczywiście zaczynamy od wyjęcia wtyczki z prądu :)
2. Odkręcamy pokrywę ( 1 śrubka krzyżak ) i delikatnie odchylając wyjmujemy z dwóch przednich zatrzasków
3. Pozbywamy się wody z bojlera, niby proste ale .... zaczyna się zabawa - ja spuszczałem wodę początkowo przez zawór, który sobie zamontowałem przy instalacji bojlera , na wejściu wody ( nie zapominajac o odpowietrzeniu przez odkręcenie kurka z ciepłą wodą), a resztki wody poprzez otwór po odkręceniu anody magnezowej i wepchnieciu jej do środka .
4. Odpinamy kable z grzałki ( dwa czerwone ) , odpinamy kabel z oczkiem na anodzie magn. , okręcajac dwie śruby (13) zdejmujemy kostke z pozostałą "elektryką"
5. Odkręcamy 3 śruby mocujace kryze (13) i jesteśmy w srodku - przed odkręceniem ostatniej śruby pamiętajmy o podstawieniu miednicy , zawsze troche brudnej wody moze na nas chlapnąć :)
6. W miare mozliwości czyścimy ( płukamy) grzałkę i wstawiamy nową anode ,
7. To wszystko ! Przystępujemy do składania - tu bez opisu, chyba bez potrzeby, napełniamy zbiornik , włączamy do sieci i cieszymy sie z własnoręcznie wykonanej obsługi
( moja uwaga - po tym co znalazłem w swoim zbiorniku już wiem, ze naprawde warto wymieniac anode raz na rok ta ze zdjęć to moja pierwsza wymiana po 14 miesiącach użytkowania bojlera )

uwagi - poza bardzo długim czasem spuszczania wody i małym problemem ze skręcaniem śrub w pozycji sufitowej ( śruba wpada do środka - trudno uchwycić "pierwszy gwint" ) cała operacja wymiany jest bardzo prosta i nie powinna sprawić najmniejszych problemów początkujacym ..... powodzenia .

Zdjęcia krok po kroku :
Wymiana anody magnezowej Elektromet WJ60 Master -  zdjęcia !
Powrót do góry

Ceneo

Ceneo

Post# 03 Mar 2009 17:48   

Zobacz najlepsze oferty sprzętu AGD:

Powrót do góry

adamjur1
Poziom 24
Poziom 24

Miasto: Swarzędz

Post#2 03 Mar 2009 18:03   

Re: Wymiana anody magnezowej Elektromet WJ60 Master - zdjęc

Taka wymiana to czysta przyjemność - próbował ktoś wymienić w zasobniku-wymienniku firmy Galmet ?
Potrzebny jest klucz rurowy coś ok 62-64 mm ( mocowanie elktrody jest zagłębione ) i dwóch chłopów - jeden trzyma zbiornik ( żeby nie powyrywać przyłączonych rur) a drugi na metrowej przedłużce odkręca elektrodę. A potem się jescze okazuje że nowa ma inny typ uszczelnienia i tylko stara uszczelka ratuje sytuację...
Horror....
Pozdr.J.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 03 Mar 2009 18:03   

Powrót do góry

punki7
Poziom 3
Poziom 3

Miasto: Kraków

Post#3 07 Lut 2011 18:27   

Re: Wymiana anody magnezowej Elektromet WJ60 Master - zdjęc

Hmm
Ja wymieniałem w Galme'cie SG100 (ma 8lat) i z grubsza wyglądało to tak jak opisał to Kerkus
Musiałem co prawda zastosować zastępczą uszczelke ( u autoryzowanego sprzedawcy nie było) ale cała wymiana obyła się bez problemów. I faktycznie warto anodę wymieniać-ja pierwszy raz zrobiłem to po 4latach i wymiotłem masakrycznie dużo kamienia ze środka...
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> AGD Użytkowy -> AGD Początkujący -> Wymiana anody magnezowej Elektromet WJ60 Master - zdjęcia !
Strona 1 z 1