Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

kasa czy drukarka fiskalna, co polecacie do serwisu GSM?

bombel20 05 Mar 2009 09:27 4938 10
  • #1 05 Mar 2009 09:27
    bombel20
    Poziom 17  

Witam!!
    Po kilku latach pracy w serwisie zakładam własny i mam pytanko do tych, którzy już działają w tym segmencie. Co będzie lepsze do prowadzenia serwisu GSM-kasa czy drukarka fiskalna?? Dodam, że będe zajmował się także handlem akcesoriami i chce korzystać z programu do obsługi sklepu GSM, będzie to program WGSM lub Skryba. Wiem, że te programy drukują fakturki ale czy paragony na drukarce fiskalnej również????

• #2 05 Mar 2009 10:44
    arem
    Poziom 39  

wydaje mnie się że drukarka fiskalna , to opcja dla kasy fiskalnej , więc musisz mieć kasę - tego wymaga urząd skarbowy.

• #3 05 Mar 2009 11:22
    sebastaian

Poziom 11  

nie drukarka fiskalna to nie opcja do kasy fiskalnej. Co do wyboru wszystko zależy od kosztów. zakup kasy fiskalnej to koszt około 1000zł drukarka dużo drożej.Ale i większa wygoda gdyż zdejmujesz towar odrazu ze stanu magazynowego, jeśli drukarka to i czytnik kodów kreskowych który znacznie ułatwi wyszukiwanie towaru w magazynie. Wszystko zależy ile chcesz wydac na zakup tego urządzenia. Ja zajmuje się sprzedażą urządzeń fiskalnych ,akcesorii gsm i komp,oraz serwis, i powiem ze dla mnie zakup drukarki fiskalnej to zbędny wydatek. Lepiej ta kasę wydać na jakiś dodatkowy box czy sprzęt do serwisu. Istnieje też opcja podłączenia kasy do kompa i po zakonczeniu dnia ściagniecia sprzedaży z magazynu.

• #4 05 Mar 2009 21:36
    bombel20
    Poziom 17  

Z tego co widze to za 1700zł można już nabyć tą drukarkę fiskalną, ale jestem ciekaw czy będzie ona współpracować z programami do GSM.. Niech wypowiedzą sie inni właściciele sklepów GSM

• #5 07 Mar 2009 10:39
    alnara
    Poziom 1  

Od 10 lat zajmuję się sprzedażą i serwisem urządzeń fiskalnych. Moja rada - nie kupuj najtańszych urządzeń na rynku, ponieważ są stosunkowo awaryjne. Jeśli urządzenie fiskalne nie działa ( a nie masz zapasowego ) to nie możesz prowadzić sprzedaży dla osób fizycznych nie prowadzących działalności gosp.

Jeśli myślisz o drukarce - polecam POSNET TEMO, NOVITUS VENTO, albo z wyższej półki - POSNET THERMAL, EMAR PRINTO 57, NOVITUS DELIO. Jeśli myślisz o kasie fiskalnej to: Elzab MINI, Elzab ECO, Posnet MOBILE, Posnet BINGO HS+, Novitus MAŁA+.

Przy zakupie urządzenia powinieneś jeszcze porównać koszt:

1. Fiskalizacji
    2. Programowanie / szkolenie
    3. Przegląd ustawowy

• #6 11 Mar 2009 14:54
    oleq_30
    Poziom 30  

Przy zakupie urządzenia fiskalnego (kasa, drukarka fiskalna) warto też spytać czy urządzenie ma obsługę EURO , bo od 01-12-2008 weszły w życie nowe przepisy wg których każda kasa do 2012 roku musi taką obsługę posiadać żeby spełnić wymogi techniczne do użytkowania .

z kasa mogę to tego typu działalności polecić z Novitusa kasę Bravo Bazar, Małą plus, Frigo II plus kasy te mają baze od 2300 do 3000 kodów PLU co powinno ci spokojnie wystarczyć , z programów zdecydowanie Small Bisnes firmy Symplex plus moduł obsługi kas fiskalnych - programowanie i zczytywanie sprzedaży , obsługa magazynu (obsługa drukarek fiskalnych jest w wersji podstawowej)

• #7 11 Mar 2009 19:33
    bombel20
    Poziom 17  

Dzięki za porady jednak biore kasę fiskalną a nie drukarkę. Za pare dni będe wybierał model to będe się z wami konsultował :)

• #8 04 Kwi 2009 17:34
    konrdzik
    Poziom 22  

Dodam sie do tematu.
    Rowniesz zakladam biznes , szukam dobrej kasy fiskalnej plus czytnik do kart debetowych i kredytowych,Polecicie cos??

Oraz czy warto kupowac uzywaną, znajomy ma roczna kase na spzredanie.Na co zwracac uwage??

• #9 04 Kwi 2009 19:40
    gsmangel
    Użytkownik obserwowany

Nie kupuj używki, uwagę zwróc na to, co w powyższych postach. Co do terminala do kart płatniczych, to polecam terminal polbanku. 1 zł miesięcznego abonamentu plus 1% od kwoty którą zrobisz na terminalu kartami. Na dziś dzień najtańsza oferta na rynku.

• #10 04 Kwi 2009 20:37
    konrdzik
    Poziom 22  

gsmangel napisał:
    Nie kupuj używki, uwagę zwróc na to, co w powyższych postach. Co do terminala do kart płatniczych, to polecam terminal polbanku. 1 zł miesięcznego abonamentu plus 1% od kwoty którą zrobisz na terminalu kartami. Na dziś dzień najtańsza oferta na rynku.

Dziekuje za szybka odpowiedz.Jeszcze mozesz podpowiedziec czy tak terminal kupic samemu czy moze bank ma w swojej ofercie??

• #11 27 Lis 2009 08:32
    DiZMar
    Spec od TV

Temat zapewne już nieaktualny.

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme