Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Schemat elektryki c3 rocznik 2002

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Elektryka i elektronika -> Schemat elektryki c3 rocznik 2002
Autor
Wiadomość
darius1630
Poziom 4
Poziom 4

Miasto: gdynia

Post#1 Post autora tematu 05 Mar 2009 14:34   

Schemat elektryki c3 rocznik 2002

witam, poszukuję schematu elektryki c3 rok 2002, moderator zamknął temat, ale w dalszym ciągu problem z prądem 3A na wyjściu, auto po 10 min zamknięte pobiera taki prąd i nie z alternatora, bo go odłączyłem i rozrusznik też ok jak już ktoś sugerował, wszystkie bezpieczniki odłączyłem i nic, zworkę też odłączyłem oraz BSI i nic. ;( może jeszcze jakieś pomysły elektrycy już 2 rozkładają ręce mówili mi bym załatwił schemat elektryki i będą po kolei sprawdzać instalację
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 05 Mar 2009 14:34   

Powrót do góry

viptradeac
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: Paczkow

Post#2 05 Mar 2009 21:59   

Re: Schemat elektryki c3 rocznik 2002

Po pierwsze kolego czy C3 jest wielkości bmw 750 ?? ze trzeba tam schemat do niego trzeba tylko na trzeźwo stanąć przed skrzynka bezpieczników. Rozglądnąć sie jak wygląda w łapę miernik i polecieć co gdzie jak i znajdziesz gdzie ci ucieka. Na dobra sprawę jak cie to tak bardzo nurtuje to wypnij bezpieczniki funkcyjne czyli np światła podświetlanie środka radio wentylatory. Jak po wyjęciu bezpiecznika pobór spadnie to w tym urządzeniu szukaj przyczyny. Proste jak budowa cepa. Acha kolego rozumie ze mierzysz na zamkniętych drzwiach. :)
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 05 Mar 2009 21:59   

Powrót do góry

darius1630
Poziom 4
Poziom 4

Post#3 Post autora tematu 05 Mar 2009 22:27   

witaj, naturalnie, że tak zrobiłem zamoknąłem drzwi, odczekałem 10min. i wypinałem kolejno wszystkie bezpieczniki i BSI, H5 również, nic z tego. spr. alternator i nawet rozrusznik jak mi zalecano chociaż to mało prawdopodobne. schemat mi jest potrzebny, ponieważ może jeszcze jakieś urządzenie idzie bez zabezpieczenia, którego nie widać, a chciałem uniknąć rozpruwania całej instalacji, nawet doświadczony elektryk rozłożył ręce i mnie o ten schemat poprosił ;)
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 05 Mar 2009 22:27   

Powrót do góry

viptradeac
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: Paczkow

Post#4 06 Mar 2009 00:34pomocny post - solucja   

Kolego ale tam naprawdę więcej nic nie ma chyba ze masz niefabryczny alarm. Linie zasilania ida tylko do skrzynki bezpieczników plusa bez bezpiecznika masz podanego tylko na rozrusznik i stacyjkę z tego co pamiętam. Jak wypiołes bezpieczniki i wypiołes bsi to wypnij jeszcze ECU i jak nadal gdzieś ci prąd pozera to chyba masz skrzaty w bagażniku co ci go kradną. Schemat mogę podesłać ale dopiero w sobotę wieczorem bo nie mam u siebie.
Powrót do góry

kybernetes
Poziom 24
Poziom 24

Post#5 06 Mar 2009 01:55pomocny post - solucja   

A sprawdziles bezpieczniki maxi, pod BSM? Ida one m.in. na ABS a w C3 rozne cuda z ABS sie dzieja.

Tu jest schemat bezpiecznikow do C3:

Załączniki:
Powrót do góry

darius1630
Poziom 4
Poziom 4

Post#6 Post autora tematu 06 Mar 2009 02:51   

wielkie dzięki za schemat, a resztę sprawdzę mail: zg(malpa)occ24.pl
jeszcze widziałem jakąś puszkę pod silnikiem z prawej str. chyba to wspomaganie idzie tam kabel z +, w citroenie powiedzieli mi, że ma połączenie przez bezpiecznik, ale nie prawda bo jak widziałem idzie tam + bezpośrednio. ale schemat i tak poproszę jakby to nie było to ;)
pozdrawiam

Dodano po 2 [minuty]:

ok sprawdze wielkie dzieki
Powrót do góry

darius1630
Poziom 4
Poziom 4

Post#7 Post autora tematu 06 Mar 2009 20:49   

jeszcze jedno pytanko? czy wie ktoś co tam się znajduje?tak dla orientacji jest to kabel + bezpośrednio z akumulatora, który idzie do bezpieczników z prawej pod maską i tam z listwy wraca z powrotem gdzieś pod lampę i pod akumulator tam jak widziałem od dołu jest jakaś kostka (zielona) i właśnie ta kostka mnie zastanawia co to takiego( być może są tam dwie obok siebie lecz nie widoczne) Pozdarwiam
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 06 Mar 2009 20:49   

Powrót do góry

darius1630
Poziom 4
Poziom 4

Post#8 Post autora tematu 06 Kwi 2009 20:39   

witam
więc rozwiązałem problem, pod lampą od str. kierowcy znajduje się puszka 2 bezpiecznikami 40 i 3 przekaźniki- jest to do podgrzewania powietrza silnika, były tak zarośnięte nalotem (grynszpanem) zielone grzyby ;) , że robiły zwarcie. Nawet bezpieczniki w środku były całe wyżarte. tak sobie Citroen wymyślił, aby w takim miejscu zamontować elektronikę, gdzie jest mnóstwo wody. dziękuję za pomoc i zamykam
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Elektryka i elektronika -> Schemat elektryki c3 rocznik 2002
Strona 1 z 1