Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Problem z MP160, reset kartridżów

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Drukarki, ksero Serwis -> Drukarki, ksero Początkujący -> Problem z MP160, reset kartridżów
Autor
Wiadomość
OGI 25
Poziom 5
Poziom 5

Miasto: Ruda Śląska

Post#1 Post autora tematu 05 Mar 2009 20:32   

Problem z MP160, reset kartridżów

Witam wszystkich.

Mam problem tytułową drukarką, a dokładnie z kartridżami PG-40 i CL-41. Obydwa już uzupełniałem kilkukrotnie (kolor dwukrotnie, czarnobiały czterokrotnie). Za każdym razem nie było problemów. Jedynie wyświetlany był komunikat o niskim poziomie atramentu, ignorowałem to i drukareczka śmigała po napełnieniu aż miło. Aż tu wielkie zdziwienie po ostatnim „doładowaniu”. Na drukarce wyświetla się błąd E5, świeci górna pomarańczowa dioda błędu po lewej stronie wyświetlacza i migają poniższe dwie diody błędu kartridża B i C. Na monitorze drukarki wyświetlony jest błąd nierozpoznania obydwu pojemników z tuszem. Innymi słowy jak by ich tam w ogóle nie było. Oczywiście pogooglowałem, pogooglowałem i znalazłem narzędzie MPtool który to zastosowałem zgodnie z instrukcjami kilkunastokrotnie i….nic ;-( Bez zmian. Znalazłem również metodę na zaklejanie styków kartridża lecz również bezowocnie kilka razy wykonałem instrukcję. Czy który(a)ś z koleżanek, kolegów miała taki problem i czy udało się reanimować drukarkę po błędzie „niewidoczności” kartridżów? Będę wdzięczny za informację czy istnieje możliwość uruchomienia drukarki bez konieczności zakupu oryginałów.

Problem z MP160, reset kartridżów Problem z MP160, reset kartridżów

Pozdrawiam
OGI 25
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 05 Mar 2009 20:32   

Powrót do góry

LukaszRybak_85
Poziom 9
Poziom 9

Miasto: Radomsko

Post#2 17 Cze 2009 17:31   

Re: Problem z MP160, reset kartridżów

http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=6668501#6668501
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 17 Cze 2009 17:31   

Powrót do góry

rys57
Moderator
Moderator

Miasto: Warszawa

Post#3 23 Lip 2009 15:15   

Temat otworzyłem na życzenie Autora pytania

Jeżeli informacje z linku wyżej nie pomogły, poczytaj jeszcze:
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic610637.html

Kolejne kroki, jeżeli nie uda się ożywić drukarki:
- wymiana wkładów na nowe
- serwis
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 23 Lip 2009 15:15   

Powrót do góry

OGI 25
Poziom 5
Poziom 5

Miasto: Ruda Śląska

Post#4 Post autora tematu 23 Lip 2009 22:31   

No niestety. Po wielu próbach nie udało się zresetować moich kartridży. Najprawdopodobnie jednak wydrukowałem je do końca. Nic nie pomaga. Żadne przyklejanie taśm, tryb serwisowy z MPtool-em, reinstalacja driver-ów. Jednym słowem porażka. Tak czy owak dziękuję za pomoc i moderatorowi za ponowne otwarcie tematu. Chyba już jednak można go zamknąć. Pozostaje mi zakup nowych tuszy lub nowej drukarki (biorąc pod uwagę cenę tuszy;-)
Pozdrawiam wszystkich
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Drukarki, ksero Serwis -> Drukarki, ksero Początkujący -> Problem z MP160, reset kartridżów
Strona 1 z 1