Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podgrzewacz Siemens 182 - nie grzeje wody

TOY 06 Mar 2009 19:15 5334 8
  • #1 06 Mar 2009 19:15
    TOY
    Poziom 8  

Witam
    mam przepływowy podgrzewacz wody siemens 3 fazowy 18kw i nie grzeje .Zaobserwowałem,że styki sa 3 sie nie podnoszą jak odkrece wode ale jak śrubokrętem podważe jeden z nich to sie podniesie i grzeje woda.Jak zakrecę i ponownie odkrece wode to znowu styki sie nie ruszają co to jest za objaw?
    Jak to naprawic lub co sie popsuło
    pozdrawiam

• #2 06 Mar 2009 19:23
    TomekCarlos
    Poziom 26  

Trzeba sprawdzić wszystkie filtry sitkowe, mogą być zatkane i ciśnienie na membranie sterującej stycznikiem jest za małe aby przełączyć styki.

• #3 06 Mar 2009 19:39
    wyst
    Poziom 11  

Miałem taki przypadek na pewno poszła membrana ale trzeba najpierw sprawdzić filtr żeby nie rozkręcać wszystkiego niepotrzebnie

• #6 07 Mar 2009 13:51
    TOY
    Poziom 8  

To jestem załamany.Ile cos takiego moze kosztować?

• #7 07 Mar 2009 14:03
    krisi3
    Poziom 20  

wyst napisał:
    Miałem taki przypadek na pewno poszła membrana ale trzeba najpierw sprawdzić filtr żeby nie rozkręcać wszystkiego niepotrzebnie

Zgadzam się z "wyst" to prawdopodobnie membrana odkręcając wodę powinien ruszyć mechanizm który załącza owe styczniki słychać wtedy charakterystyczne pstrykanie przyjrzyj się temu.Pozdro.

• #8 14 Kwi 2009 17:48
    hajp
    Poziom 10  

Witam
    Odnośnie membrany to parę lat temu wymieniałem w swoim , gabarytowo dopasowałem z jakiegoś podgrzewacza gazowego tylko skalpelem musiałem wytnąć jakieś dodatkowe gumowe mocowanie z tej nowej membrany i gadał by do dziś podgrzewacz tylko przestał działać jeden styk z przełącznika jak na fotce :
    http://obrazki.elektroda.net/29_1236412221.jpg
    A mianowicie zgubiłem dwie blaszki sprężyste z tego styku gdzie można taki przełącznik kupić
    Pozdrowienia

• #9 28 Kwi 2009 01:02
    abebebebe
    Poziom 11  

Witam.
    Pozwolę sobie dołączyć się do tego tematu.
    Mam identyczny ogrzewacz i dziś wystąpiła w nim awaria - wyciek wody. Po rozkręceniu okazało się, że woda wydostaje się przez otwór, w którym znajduję się metalowy popychacz membrany sterujący stycznikiem. Zauważyłem,że w tym otworze znajdują się resztki jakiegoś smaru (silikonu?). Czy to jakieś uszczelnienie, które z biegiem czasu się "wypłukało"? Czym je ewentualnie mogę zastąpić?

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme