Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Przejściówka VGA na RCA i S-Video - brak obrazu

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Laptopy Hardware -> Przejściówka VGA na RCA i S-Video - brak obrazu
Autor
Wiadomość
karolczyzycki
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: Bechatów

Post#1 Post autora tematu 06 Mar 2009 21:38   

Witam.
Kupiłem przejściówkę
VGA do S-Video i (3xRCA)

- Jeśli podłączam laptopa do TV kablem:
PC->PC - wszystko jest OK.
(przejściówka) PC -> "S-Video na Video" - nie ma obrazu
(przejściówka) PC i RCA - nie ma obrazu
Przejściówka z "S-Video na Video" (Composite) jest w 100% sprawna

W instrukcji jest napisane:
Cytat:
Niezbędne jest aby karta graficzna obsługiwała konwersję sygnału VGA na Sygnal S-Video i AV-Sygnal

Skoro laptop pokazuje obraz przez kabel PC to znaczy że wspomaga konwersję?

Może ktoś doradzić czy:
przejściówka jest uszkodzona?
wina grafiki?
Grafika w EEE PC 900 - Intel 915GM/GMS, 910 GML
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 06 Mar 2009 21:38   

Powrót do góry

jazeck
Poziom 9
Poziom 9

Miasto: tbg

Post#2 04 Kwi 2009 18:15   

Re: Przejściówka VGA na RCA i S-Video - brak obrazu

dolaczam sie do pytania... kabelek rca i svhs - troszeczke inny, tez nie moge przelaczyc na inny obraz...
Powrót do góry

skaktus
Poziom 24
Poziom 24

Post#3 04 Kwi 2009 20:02   

Jeśli karta by wspierała konwersję sygnału wystarczyło by zmienić ustawienia i obraz powinien się pojawić na ekranie. Sprawdzałeś w ogóle czy coś takowego posiadasz ? Pewnie nie.

A raczej nie posiadasz bo niewiele kart takie coś wspiera, dlatego obraz na PC jest a na czinczach i na Svideo nie ma.

Wszystkie dane dotyczące karty znajdziesz na stronie producenta.
Powrót do góry

tzok
Moderator Samochody
Moderator Samochody

Miasto: Bielsko-Biała / Sosnowiec

Post#4 04 Kwi 2009 20:12   

Przejściówka jest dedykowana do konkretnej karty/laptopa i standardowo dołączana do kompletu, ktoś to sprzedaje na allegro, ludzie kupują i dziwią się czemu nie działa... jest sens to kupować tylko jeśli miałeś taką przejściówkę dołączoną do karty/laptopa ale ją zgubiłeś lub się uszkodziła.
Powrót do góry

jazeck
Poziom 9
Poziom 9

Miasto: tbg

Post#5 05 Kwi 2009 04:58   

wporzadku... wiec co moge zrobic zeby w tym laptopie kozystac ze zwyklegoo video, za niewielkie pieniadze...? napewno jest jakis "megamusk" co rozgryzl ten problem... ;)
Powrót do góry

skaktus
Poziom 24
Poziom 24

Post#6 05 Kwi 2009 10:27   

jazeck napisał:
wporzadku... wiec co moge zrobic zeby w tym laptopie kozystac ze zwyklegoo video, za niewielkie pieniadze...? napewno jest jakis "megamusk" co rozgryzl ten problem... ;)

Chyba mega mózg...

Na internecie są do kupienia przejściówki VGA -> SCART / VGA -> SVideo

Cena różne - od 30 - 40 zł do 200 zł.

Jakość - różna.

Można pokusić się zrobić samemu ale to nie jest takie łatwe.
Powrót do góry

tzok
Moderator Samochody
Moderator Samochody

Miasto: Bielsko-Biała / Sosnowiec

Post#7 05 Kwi 2009 13:47   

Jedyne na 100% działające rozwiązanie to konwerter VGA na PAL, np. Grand Hand View. Wszelki "przejściówki" VGA na SCART wymagają aby karta graficzna generowała sygnał PAL, co zazwyczaj w przypadku kart laptopowych jest niemożliwe.
Powrót do góry

Usunięty

Post#8 09 Kwi 2009 02:29   

Podstawowe pytanie: co to za laptop (producent, model)?

Edycja:
Proszę zauważyć, że na gnieździe VGA w notebooku, prócz sygnałów analogowych HV-RGB, jest magistrala DDC (I²C), przez którą układ grafiki wykrywa podłączony monitor.
W przypadku braku komunikacji istnieje ryzyko, że układ grafiki nie będzie "produkował" sygnału analogowego na złącze VGA.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 09 Kwi 2009 02:29   

Powrót do góry

ermac
Poziom 6
Poziom 6

Post#9 07 Cze 2009 09:13   

vogelek23 napisał:
Podstawowe pytanie: co to za laptop (producent, model)?

w pierwszym poście jest napisane: asus eee 900

vogelek23 napisał:
W przypadku braku komunikacji istnieje ryzyko, że układ grafiki nie będzie "produkował" sygnału analogowego na złącze VGA.

i właśnie dlatego po podpięciu przejściówki z pierwszego postu do laptopa nie da sie przełączyć go w tryb TV

Rozebrałem trochę tą przejściówkę i jedyne co mogę powiedzieć to to że kompletnie nic w niej nie ma - kable są wlutowane bezpośrednio do wtyczki i żadnego układu do konwersji w niej nie ma.

znalazłem układ który mogłby pomoć ale nie za bardzo rozumiem dlaczego jest on podpięty do wyjscia vga z przeplotem (interlaced)

mógłby mi to ktoś łopatologicznie wyjaśnić?

Załączniki:
Powrót do góry

Usunięty

Post#10 07 Cze 2009 17:13   

ermac napisał:
znalazłem układ który mogłby pomoć ale nie za bardzo rozumiem dlaczego jest on podpięty do wyjscia vga z przeplotem (interlaced)

Proszę zauważyć, że zarówno częstotliwość odchylania poziomego/pionowego, jak i ilość linii w standardzie TV są różne od standardu VGA.
Dla VGA standardowa rozdzielczość to 640x480 (wykorzystuje się również SVGA 800x600 oraz XGA 1024x768) przy odświeżaniu 60Hz/75Hz.
Dla TV standardowa rozdzielczość PAL to 768x576 (dla NTSC jest to 720x480) przy odświeżaniu 50Hz.

Powyższe różnice wymuszają stosowanie niestandardowych trybów pracy kart grafiki (czyli m.in. przeplot).
Obecnie coraz częściej już na poziomie sterownika karty grafiki można uzyskać taką niestandardową rozdzielczość, jak PAL czy NTSC.
Powrót do góry

ermac
Poziom 6
Poziom 6

Post#11 07 Cze 2009 17:24   

to wszystko to akurat wiem (m.in. dlatego przy podpięciu TV do laptopa zwykłym kablem vga-vga wszystko chodzi doskonale)
zastanawia mnie tylko czy gdy zbuduje przejściówkę na ad722 badz 755 to bez zabawy powerstrip'em TV zostanie wykryty przez system z poziomu oryginalnego sterownika i poda odpowiednia rozdzielczość i częstotliwość na wyjście
(jakby na to nie patrzyć to w/w scalaki są stosunkowo drogie i zabawa metodą prób i błedów raczej mnie nie pociaga)
Powrót do góry

Usunięty

Post#12 07 Cze 2009 22:51   

ermac napisał:

Chciał Kolega łopatologicznie, więc wyłożyłem łopatologicznie.

Jeśli Kolega posiada w TV wejście VGA, bezcelowe byłoby budowanie konwertera.
Jeśli TV nie ma takiego wejścia, sam układ AD722 nie dostosuje rozdzielczości wejściowej VGA do standardu RGB - stąd wymóg podania na wejście układu sygnału INTERLACED.
Prawdopodobnie TV zostanie wykryty, lecz "zabawa powerstrip'em" będzie nieunikniona.
Chyba, że sterownik karty grafiki posiada możliwość ustawienia niestandardowej rozdzielczości i odświeżania.
Powrót do góry

maxxim
Poziom 12
Poziom 12

Miasto: Londyn nie londek

Post#13 05 Lip 2009 23:37   

Wszystko jasne!! Ten laptop nie generuje sygnału rca!! nie wszystkie karty graficzne generują ten sygnał. Sprawdziłem specyfikacje Twojego lapka i niestety masz pecha (podobnie jak ja ) . Sygnał rca czasami jest podawany na d-sub lub na s-video.
Powrót do góry

buubuu
Poziom 5
Poziom 5

Post#14 20 Lip 2009 22:16   

Witam ja mam taki problem jestem posiadaczem krty ASUS EN9800GX2 która posiada tylko zlacza 2x DVI i zlacze HDMI chodzi mi o podlaczenie do tej karty TV starego typu ktory posiada tylko zalcze euro i czincz. Oczywiscie juz zakupilem na allegro przjeciowke VGA do S-Video i (3xRCA) myslalem ze po przejciu z dvi/vga bedzie dzialala ale nie :D Moje pytanie brzmi czy jest jakis sposob podpiecia tej karty pod stary TV??
Powrót do góry

karolczyzycki
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: Bechatów

Post#15 Post autora tematu 21 Lip 2009 15:46   

Jest takie coś RCA na USB. Pozwala na podłączenie obrazu przez composite i wyświetlanie np. na laptopie. Działa w drugą stronę niż Ty chcesz. Ale skoro takie coś jest to napewno w drugą stronę też, tylko nie pamiętam jak to się nazywa.
Powrót do góry

ariwald1
Poziom 3
Poziom 3

Miasto: Morawica

Post#16 24 Paź 2009 18:20   

Witam.Ja kupiłem takie samo przejście i mój laptop nie widzi telewizora.Rozmawiając ze sprzedającym powiedział że może moja grafika nie obsługuje takiego sygnału.Posiadam laptopa Dell studio 1537 Grafika Intel Mobile Intel® Graphics Media Accelerator 4500MHD.Czy ktoś mógłby mi powiedzieć czy można coś zrobić żeby z tego lapka oglądać na tv przez s-video???
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 24 Paź 2009 18:20   

Powrót do góry

skaktus
Poziom 24
Poziom 24

Post#17 25 Paź 2009 20:02   

Ludzie, czytajcie...Jeśli nie masz wyjścia sygnału z kompa bezpośrednio na TV (np S-Video) to musisz kupić odpowiedni konwerter sygnału VGA...Inaczej nic nie zrobisz.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Laptopy Hardware -> Przejściówka VGA na RCA i S-Video - brak obrazu
Strona 1 z 1