Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki

Przejściówka VGA na RCA i S-Video - brak obrazu

karolczyzycki 06 Mar 2009 20:38
  • #1 06 Mar 2009 20:38
    karolczyzycki
    Poziom 20  

Witam.
    Kupiłem przejściówkę
    VGA do S-Video i (3xRCA)
    Przejściówka VGA na RCA i S-Video - brak obrazu

- Jeśli podłączam laptopa do TV kablem:
    PC->PC - wszystko jest OK.
    (przejściówka) PC -> "S-Video na Video" - nie ma obrazu
    (przejściówka) PC i RCA - nie ma obrazu
    Przejściówka z "S-Video na Video" (Composite) jest w 100% sprawna

W instrukcji jest napisane:

Cytat:
    Niezbędne jest aby karta graficzna obsługiwała konwersję sygnału VGA na Sygnal S-Video i AV-Sygnal

Skoro laptop pokazuje obraz przez kabel PC to znaczy że wspomaga konwersję?

Może ktoś doradzić czy:
    przejściówka jest uszkodzona?
    wina grafiki?
    Grafika w EEE PC 900 - Intel 915GM/GMS, 910 GML

• #2 04 Kwi 2009 18:15
    jazeck
    Poziom 11  

dolaczam sie do pytania... kabelek rca i svhs - troszeczke inny, tez nie moge przelaczyc na inny obraz...

• #3 04 Kwi 2009 20:02
    skaktus
    Poziom 37  

Jeśli karta by wspierała konwersję sygnału wystarczyło by zmienić ustawienia i obraz powinien się pojawić na ekranie. Sprawdzałeś w ogóle czy coś takowego posiadasz ? Pewnie nie.

A raczej nie posiadasz bo niewiele kart takie coś wspiera, dlatego obraz na PC jest a na czinczach i na Svideo nie ma.

Wszystkie dane dotyczące karty znajdziesz na stronie producenta.

• #4 04 Kwi 2009 20:12
    tzok
    Moderator Samochody

Przejściówka jest dedykowana do konkretnej karty/laptopa i standardowo dołączana do kompletu, ktoś to sprzedaje na allegro, ludzie kupują i dziwią się czemu nie działa... jest sens to kupować tylko jeśli miałeś taką przejściówkę dołączoną do karty/laptopa ale ją zgubiłeś lub się uszkodziła.

• #5 05 Kwi 2009 04:58
    jazeck
    Poziom 11  

wporzadku... wiec co moge zrobic zeby w tym laptopie kozystac ze zwyklegoo video, za niewielkie pieniadze...? napewno jest jakis "megamusk" co rozgryzl ten problem... ;)

• #6 05 Kwi 2009 10:27
    skaktus
    Poziom 37  

jazeck napisał:
    wporzadku... wiec co moge zrobic zeby w tym laptopie kozystac ze zwyklegoo video, za niewielkie pieniadze...? napewno jest jakis "megamusk" co rozgryzl ten problem... ;)

Chyba mega mózg...

Na internecie są do kupienia przejściówki VGA -> SCART / VGA -> SVideo

Cena różne - od 30 - 40 zł do 200 zł.

Jakość - różna.

Można pokusić się zrobić samemu ale to nie jest takie łatwe.

• #7 05 Kwi 2009 13:47
    tzok
    Moderator Samochody

Jedyne na 100% działające rozwiązanie to konwerter VGA na PAL, np. Grand Hand View. Wszelki "przejściówki" VGA na SCART wymagają aby karta graficzna generowała sygnał PAL, co zazwyczaj w przypadku kart laptopowych jest niemożliwe.

• #8 09 Kwi 2009 02:29
    Usunięty
  • #9 07 Cze 2009 09:13
    ermac
    Poziom 9  

vogelek23 napisał:
    Podstawowe pytanie: co to za laptop (producent, model)?

w pierwszym poście jest napisane: asus eee 900

vogelek23 napisał:
    W przypadku braku komunikacji istnieje ryzyko, że układ grafiki nie będzie "produkował" sygnału analogowego na złącze VGA.

i właśnie dlatego po podpięciu przejściówki z pierwszego postu do laptopa nie da sie przełączyć go w tryb TV

Rozebrałem trochę tą przejściówkę i jedyne co mogę powiedzieć to to że kompletnie nic w niej nie ma - kable są wlutowane bezpośrednio do wtyczki i żadnego układu do konwersji w niej nie ma.

znalazłem układ który mogłby pomoć ale nie za bardzo rozumiem dlaczego jest on podpięty do wyjscia vga z przeplotem (interlaced)

mógłby mi to ktoś łopatologicznie wyjaśnić?

• #10 07 Cze 2009 17:13
    Usunięty
  • #11 07 Cze 2009 17:24
    ermac
    Poziom 9  

to wszystko to akurat wiem (m.in. dlatego przy podpięciu TV do laptopa zwykłym kablem vga-vga wszystko chodzi doskonale)
    zastanawia mnie tylko czy gdy zbuduje przejściówkę na ad722 badz 755 to bez zabawy powerstrip'em TV zostanie wykryty przez system z poziomu oryginalnego sterownika i poda odpowiednia rozdzielczość i częstotliwość na wyjście
    (jakby na to nie patrzyć to w/w scalaki są stosunkowo drogie i zabawa metodą prób i błedów raczej mnie nie pociaga)

• #12 07 Cze 2009 22:51
    Usunięty
  • #13 05 Lip 2009 23:37
    maxxim
    Poziom 15  

Wszystko jasne!! Ten laptop nie generuje sygnału rca!! nie wszystkie karty graficzne generują ten sygnał. Sprawdziłem specyfikacje Twojego lapka i niestety masz pecha (podobnie jak ja ) . Sygnał rca czasami jest podawany na d-sub lub na s-video.

• #14 20 Lip 2009 22:16
    buubuu
    Poziom 7  

Witam ja mam taki problem jestem posiadaczem krty ASUS EN9800GX2 która posiada tylko zlacza 2x DVI i zlacze HDMI chodzi mi o podlaczenie do tej karty TV starego typu ktory posiada tylko zalcze euro i czincz. Oczywiscie juz zakupilem na allegro przjeciowke VGA do S-Video i (3xRCA) myslalem ze po przejciu z dvi/vga bedzie dzialala ale nie :D Moje pytanie brzmi czy jest jakis sposob podpiecia tej karty pod stary TV??

• #15 21 Lip 2009 15:46
    karolczyzycki
    Poziom 20  

Jest takie coś RCA na USB. Pozwala na podłączenie obrazu przez composite i wyświetlanie np. na laptopie. Działa w drugą stronę niż Ty chcesz. Ale skoro takie coś jest to napewno w drugą stronę też, tylko nie pamiętam jak to się nazywa.

• #16 24 Paź 2009 18:20
    ariwald1
    Poziom 9  

Witam.Ja kupiłem takie samo przejście i mój laptop nie widzi telewizora.Rozmawiając ze sprzedającym powiedział że może moja grafika nie obsługuje takiego sygnału.Posiadam laptopa Dell studio 1537 Grafika Intel Mobile Intel® Graphics Media Accelerator 4500MHD.Czy ktoś mógłby mi powiedzieć czy można coś zrobić żeby z tego lapka oglądać na tv przez s-video???

• #17 25 Paź 2009 19:02
    skaktus
    Poziom 37  

Ludzie, czytajcie...Jeśli nie masz wyjścia sygnału z kompa bezpośrednio na TV (np S-Video) to musisz kupić odpowiedni konwerter sygnału VGA...Inaczej nic nie zrobisz.

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty