Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tonsil Altus 300.

pawelek1265 08 Mar 2009 16:36 8419 17
  • Witam, mam na imię Paweł. Pierwszym moim zestawem audio były i nadal sa Altusy 110. Około pół roku temu zdecydowałem się na coś mocniejszego. Od początku chodziło mi o to żeby było mocne i żybym nie musiał dokupywać suba. Wubór padł na model ALTUS 300. Wymiary i wszystko co może być zostało zachowane w oryginale (wszystko robione tak jak oryginał) jedynie co zostało ominiete to tzw. ''schodek''.

KOSZTORYS ;

Zastosowane przetworniki;

Głośnik niskotonowy GDN 30/100/11 8 Ω =2szt 290zł
    Głośnik średniotonowy GDM 18/80 8 Ω =2szt 190zł
    Głośnik wysokotonowy GDWT 9/100 FP 8 Ω =2szt 110zł
    Zwrotnice =2szt 90zł
    Tunele bass-reflex =4szt 60zł
    Pierścienie wszystkie = 120zł
    Naklejki = za free ;d;d

A kosztów wykonania skrzynek nie wliczam bo tata ma warsztat. Powiem tylko że z każdej możliwej strony jest fornir(w środku również) a na wszystkim czarna bejca i lakier.

CAŁOŚC =770ZŁ

Cały sprzęt napedzany jest wzmacniaczem Diory Ws 704.

Zdjęcia bardzo wysokiej rozdzielczości i jakości.

[img=http://img4.imageshack.us/img4/4012/img1752e.th.jpg]

[img=http://img4.imageshack.us/img4/9786/img1742o.th.jpg]

[img=http://img4.imageshack.us/img4/6447/img1740.th.jpg]

[img=http://img4.imageshack.us/img4/9228/img1738x.th.jpg]

[img=http://img17.imageshack.us/img17/3599/img1737h.th.jpg]

LINK DO FILMIKU;
    Link

PS. Dodam tylko że mam 14lat i liczę na łagodną skalę ocen;d;d Nie długo wstawię fotki lepszej rozdzielczości i jakości.
    Pzdr. Paweł

Fajne!
  • #2 08 Mar 2009 16:50
    gófer
    Poziom 34  

Dlaczego zdecydowałeś się na klon altusów? Za tą kasę można mieć coś dużo lepszego...
    I jak wygląda sprawa zwrotnic? Bo nic o nich nie napisałeś...

• #3 08 Mar 2009 16:53
    pawelek1265
    Poziom 17  

Dlaczego na klon?? Bo akurat podoba mi się ich brzmienie i wygląd. A co do zwrotnic to są oryginalne takie jak w Altusa 300 Tonsiloskich.

• #4 08 Mar 2009 16:57
    Ścibioor 29
    Poziom 17  

Witam.

A mi się podoba ten projekt. Właściciel chciał sam zbudować Altusy 300 i mu sie udało. Wykonał je jak chciał bez tego ,,schodka" lecz mógł też zrobić kolumny jako lewą i prawą ale to jego dzieło więc się nie wtrącam. Ogólnie ładnie wykonane i wyszło taniej jak kupować oryginalne Altusy:)

Pozdrawiam.

• #5 08 Mar 2009 16:57
    gucio.
    Poziom 22  

Jakoś ten fornir jest nie za ciekawy mi się podoba naturalne Piękno Drewna a czarny to tylko Heban jest :) ALTUSY pięknie wyglądają w mahoniu takim jak są moje kolumny oklejone no cudnie sie prezentuje ten mahoń

pozatym wszystko ładnie i starannie wykonane szkoda że podstawki niema pod GDN'em

Również wykonałem wierna kopie ALTUSÓW , ZEUSÓW, ale powiem szczerze że ten GDN lepiej gra w 66L@36Hz :)

pozdrawiam

• #6 08 Mar 2009 16:57
    gófer
    Poziom 34  

Z czym porównywałeś altusy przed budową swoich kolumn ?

• #7 08 Mar 2009 17:00
    Ścibioor 29
    Poziom 17  

A gdzie kolega kupił pierścienie jeśli mogę spytać :?:

• #8 08 Mar 2009 17:01
    pawelek1265
    Poziom 17  

@gucio. -hehe mahoń też wchodził w grę ale wybrałem jednak czerń, a bez podstawka bo dla mnie są akurat ładniejsze.Zwłaszcze ten GDN 30/120. Robiłem na nim sub;d;d. A wstawiłes swoje konstrukcje?? Chciałbym zobaczyć.

@gófer - z Zeusami i z Cervin Vega VE-12F.

@Ścibioor 29 - we Wrześni w Tonsilu.

• #9 08 Mar 2009 17:09
    gucio.
    Poziom 22  

No Zeusy w Porównaniu z Altusami wypadają brzmieniowo kiepsko ale kopa maja :) CV nie słuchałem więc się nie wypowiem.

Twoja konstrukcja podoba mi się bardzo no tylko ten fornir wg stracił na wyglądzie

pozdrawiam

czekamy na lepsze foty

• #10 08 Mar 2009 17:12
    pawelek1265
    Poziom 17  

CV bardzo podobnie z Altusami tylko wysokie tony są mniej ostre. Przysięgam wam że ta jakość forniru tylko przez kiepski aparat. W jak najkrótszym czasie wstawię zdjęcia dużo lepszej jakości.

• #11 08 Mar 2009 20:24
    izbic
    Poziom 28  

Po pierwsze za taką kwotę w życiu bym nie sklonował Altków mimo, że mam do nich sentyment to brzmienie mi sie nie podoba, ale to rzecz gustu. Po drugie jeśli już sie zdecydowałeś to mogłeś wstawić kopulke zamiast tubki. Po trzecie mogłeś zrobić lewą i prawą kolumnę a nie klony...poza tym stolarka na dobrym poziomie i jeśli Ci sie podoba to gratuluję :)

• #13 09 Mar 2009 14:11
    pawelek1265
    Poziom 17  

@izbic- robiąc je chciałem zeby jak najbliżej było im do oryginału. Pozatym ja jednak w brzmieniu wolę tubkę,a co do prawej i lewej to miały tak być zrobione ale jednak zdecydowałem się na dwie równe.

@gucio- ładne, widze że prawie coś podobnego do altusów ale jednak ten kolor według mnie nie pasuje.. a wykonanie kapitalne.

Ps. W pierwszym poście linki do zdjęc dużo lepszej jakości.

• #14 10 Mar 2009 15:54
    przemo-lukas
    VIP Zasłużony dla elektroda

No i gra. Gratulacje. Plus za zastosowanie oryginalnych zwrotnic do oryginalnych głośników. Z wiekiem przyjdzie też i praktyka w DIY i większe "osłuchanie". Bardzo prawdopodobne, że jednak poczciwa konstrukcja altusów już Ci nie wystarczy.
    No cóż, taką kwotę przeznaczył bym na inną konstrukcję, ale cóż...
    Na razie życzę miłych chwil przy słuchaniu ulubionej muzyki.

P.s. Popraw pierwszy post. :wink:

• #15 10 Mar 2009 17:39
    michal.rogaczewski
    Poziom 28  

No ładnie zrobił to twój tata, bo chyba nie nazwiesz zrobieniem włożenia głośników ?
    No i najbardziej rzuca się w oczy to że obie kolumny są jednakowe, co za problem przeliczyć wymiary dla lustrzanego odbicia ? (właściwie to nie ma co liczyć)

• #16 10 Mar 2009 19:10
    pawelek1265
    Poziom 17  

Chciałem akurat równe ;d

Moderowany przez przemo-lukas:

Kolego, polecenia moderatora proszę wykonać, a nie je kasować. Popraw pierwszy post zamieszczając fotografie na serwerze elektrody. Jak to wykonać przeczytasz tu:
    http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic595877.html
    Fotografie nic na swojej jakości nie stracą. Tym bardziej, że nie są szczytem marzeń (480x640) a Twoim aparatem (canon powershot sx100is) można wykonać lepsze ustawiając większą czułość i robiąc bez lampy błyskowej. :wink:

• #17 11 Mar 2009 14:29
    Kamilz89
    Poziom 16  

ktos tu komus podkradl avatar :[ btw. za ta cene to szlo by wychaczyc uzywane Altusy 300 z allegro (wraz z przesylka)

• #18 11 Mar 2009 20:17
    pawelek1265
    Poziom 17  

A na co mi używki skoro mam okazję zrobić nowe??

Moderowany przez przemo-lukas:

Temat zamykam. Autor nie jest zainteresowany jego poprawieniem, dyskusja nie jest merytoryczna.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME