Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Blokada numeru w Orange po kradziezy

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> GSM -> GSM Użytkowy -> Blokada numeru w Orange po kradziezy
Autor
Wiadomość
mateo33
Poziom 5
Poziom 5

Post#1 Post autora tematu 08 Mar 2009 18:50   

Blokada numeru w Orange

Witam. Od jakiegoś czasu jakiś numer pisze do mnie denerwujące SMSy. Trwa to już ponad miesiąc. Dostaje jakieś 3 SMSy dziennie. Nie są to jakieś obraźliwe wiadomości, więć na policję z tym nie mam po co iść. A zablokować tego numeru nie mogę, bo nie mam takiej opcji w telefonie, a w Orange powiedzieli mi, że nie mają u nich możliwoci blokady numerów. Macie jakiś sposób, aby zablokować tą osobę, albo pozbyć się jej w inny sposób ??
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 08 Mar 2009 18:50   

Powrót do góry

eslodowy
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Z nienacka :)

Post#2 08 Mar 2009 19:20   

Re: Blokada numeru w Orange

A jaki masz telefon?
Niektóre modele nokii z symbianem pozwalają na wgranie programu filtrującego połączenia i sms. Mnie jak dzwoniłem do bok- u orange powiedziano, że jest możliwość blokady sms ze wskazanego numeru, ale nie próbowałem. Na upartego można to podpiąć pod dręczenie itd na policji. ;)
Powrót do góry

mateo33
Poziom 5
Poziom 5

Post#3 Post autora tematu 08 Mar 2009 19:29   

Niestety mam stary model 3100. Mi właśnie w bok-u także powiedzieli, że nie mają czegoś takiego :/
Powrót do góry

rees
Poziom 6
Poziom 6

Miasto: Bytom

Post#4 13 Mar 2009 16:34   

Szansa na to że policja zrobi cokolwiek w takiej sytuacii jest praktycznie równa 0
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 13 Mar 2009 16:34   

Powrót do góry

Usunięty

Post#5 14 Mar 2009 20:43   

Pozostaje zmienić numer, ale za jakiś czas pewnie ta ciamajda da Ci spokój, po prostu mu się to znudzi ... :)
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 14 Mar 2009 20:43   

Powrót do góry

Tomek331
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: Elbląg

Post#6 14 Mar 2009 21:08   

Jest taka możliwość, ja byłem niedawno w orange i zablokowali mi połączenia przychodzące z zastrzeżonych numerów. Jak się pytałem, to jest też możliwość blokady sms - klient do Ciebie wysyła, zabiera mu kasę a po jakimś czasie dostaję raport, że wiadomości nie dostarczono.
Powrót do góry

23844
Usunięty

Post#7 16 Mar 2009 23:32   

W Orange można tylko zablokowań numery specjalne jak np. 700* 800* itp.
No ale blokady antyspamowej nie ma. No chyba, że jak koledzy wyżej zaznaczyli masz symbiana, wtedy ściągasz z sieci BlackList albo program tego typu i po małej konfiguracji masz blokadę danego numeru.

Prawdopodobnie w telefonach typu PPC (np. z WinMobile) również dało by się coś takiego wgrać, lub napisać taki programik.

Pamiętam, że chyba do 3210 (stary telefon nokii z monochromatycznym wyświetlaczem) były w sieci kody źródłowe i można było sobie soft zmienić, podobnie jak dla Siemensa SL45, no ale to już historia. Soft dla nowszych telefonów jest na tyle obszerny i skomplikowany, że modyfikacja oprogramowania w Asemblerze nie wchodzi w grę, a napewno nie jest warta świeczki.

Jeśli nie zależy ci na numerze to zmień go, zaoszczędzisz sobie nerwów. Ale później pamiętaj by dawać numer tylko znajomym by gdzieś nie wyciekł.

Miałem kiedyś taki przypadek, że kupiłem kartę na wyjazd pod namiot. Po powrocie do domu nie korzystałem z numeru długi czas no ale kiedyś odpaliłem go poczym dzwoni do mnie jakiś koleś i bluzga, że jego synkowi buchnąłem telefon i mam mu go zaraz oddać. Tyle że miałem paragon na tą kartę i przez 3 miesiące nikt się nie skarżył. Ostatecznie pozbyłem się numeru i miałem spokój. Chociaż ostatnio czasem ktoś dzwoni i pyta czy jestem ojcem Franka ;)
ech...
No ale ilość użytkowników komórek rośnie więc o pomyłkę nie trudno.
Jeśli to nie jest numer płatny to odpisz SMSa z prośbą by dali ci spokój.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 16 Mar 2009 23:32   

Powrót do góry

Tomek331
Poziom 21
Poziom 21

Post#8 16 Mar 2009 23:37   

e-mega napisał:
W Orange można tylko zablokowań numery specjalne jak np. 700* 800* itp.

W takim razie jakim cudem zablokowano mi połączenia z przychodzących zastrzeżonych?
Powrót do góry

23844
Usunięty

Post#9 17 Mar 2009 09:22   

Nodobra, może nie wszystko uwzględniłem. Przyznaję, że nie wiedziałem, że można zastrzec numery zastrzeżone. Ale nie zmienia to faktu, że nie da się zastrzec każdego numeru.
np. dzwoni do mnie numer powiedzmy 500 400 300 i ja nie chcę by do mnie dzwonił, ale jest tot zwykły numer abonencki, więc sieć nie zablokuje go dla mnie.

Jest to wykonalne, ludzie od usług dodanych mogą dodać komórki bazy danych odpowiadającą za blokowanie numerów i np. umożliwić blokowanie np. 5 numerów. Wielkość bazy nie wzrośnie drastycznie, ale nikomu się to nie będzie opłacać bo oznacza to więcej roboty dla konsultantów, a nie wynikają z tego żadne zyski. Chyba że zrobili by płatną usługę blokowania numerów wtedy zarówno ludzie z usług dodanych by sobie zarobili, jak i sam operator by nie stracił.
Powrót do góry

Tomek331
Poziom 21
Poziom 21

Post#10 17 Mar 2009 10:11   

Być może, ktoś ze znajomych sobie żarty robi, kupił specjalnie starter aby gnębić kogoś, więc i zmiana numeru może okazać się zbędna, gdyż za tydzień czy dwa może to się komuś znudzić.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> GSM -> GSM Użytkowy -> Blokada numeru w Orange po kradziezy
Strona 1 z 1