X

Fujitsu-Siemens Amilo Pro v3505 - jak rozebrać

mariuszmati 09 Mar 2009 19:18
  • #1 09 Mar 2009 19:18
    mariuszmati
    Level 9  
    Helpful post? (0)
    Witam
    Czy znalazłby się ktoś, kto by poinstruował, jak rozebrać fs amilo pro v3505, ponieważ mam problem z matrycą i chciałbym sprawdzić na samym początku połączenia?
    Próbowałem to zrobić tzn. odkręciłem wszystkie widoczne śrubki (tak mi się wydaje), ale odchodzi tylko część obudowy (od strony we/wy audio), od strony baterii - beton, nic nie drga (3 śruby pod baterią też odkręcone).
    Nie wiem, może gdzieś są jakieś zatrzaski (kurcze, tylko nic nie widzę)?
    A może, użyczyłby ktoś instrukcji serwisowej, o ile ktoś posiada..., bo w necie coś kiepsko z tym?
    Pozdrawiam
  • #2 10 Mar 2009 09:33
    grzechu@
    Level 17  
    Helpful post? (0)
    Sprawdź pod klawiaturą, czy nie ma śrubki która trzyma obudowę.
  • #3 11 Mar 2009 17:21
    mariuszmati
    Level 9  
    Topic author Helpful post? (0)
    witam
    Dzięki za odzew. Sprawdziłem pod klawiszami i też nie ma tam ani jednej śrubki (klawisze są dosyć nisko osadzone, ale można je odchylić i sprawdzić). Może ktoś ma jakieś jeszcze pomysły?
    Postaram się zamieścić zdjęcia.
    Pozdrawiam
  • #4 11 Mar 2009 22:34
    PitD

VIP Zasłużony dla elektroda
    Helpful post? (0)
    Klawiatura jak zwykle pewnie ma zatrzaski od góry.
    Przyjrzyj się jej dokładnie.
    Może to jest też tak jak tu -> Taking apart Fujitsu LifeBook V series notebook
  • #5 14 Mar 2009 09:05
    mariuszmati
    Level 9  
    Topic author Helpful post? (0)
    witam
    Ja ma mam coś takiego
    Zdjęcia dodajemy za pomocą przycisku "Dodaj obrazek". [mat_ed]
    Wokół klawiatury, w obudowie są wgłębienia i to chyba o nich mowa:).
    Jakoś to ruszę. Dzięki za info.
    Pozdrawiam
  • #6 14 Mar 2009 09:25
    PitD

VIP Zasłużony dla elektroda
    Helpful post? (0)
    U ciebie powinien podnieść się ten panel od góry z przyciskami.
  • #7 14 Mar 2009 13:21
    jurek1980
    Level 26  
    Helpful post? (0)
    Jak masz problem z ekranem to po co masz rozbierać całego laptopa. Tutaj kabel ekranu jest zaraz pod listwą klawiatury. Jeśli chcesz rozebrać go całego to musisz odkręcić wszysktkie śrubki pod spodem ( dwie są innej długości mają oznaczenia strzałką) Śrubki znajdują się zarówno pod klapą od ramu jak i na samym wierzchu. Musisz też odkręcić takich chyba 6 małych srebrnych śrubek, 3 pod baterią, 2 pod napędem optycznym i jedna pod hdd. Trzeba także odkręcić radiator CPU. Następnie zdejmujesz ramkę nad klawiaturą( tą z maskownicą przycisków i głośników ( jest tylko na zatrzaski - Zdejmuj umiejętnie). Potem muszisz odkręcić płytkę ze switchami włączników i taką białą śrubkę troszkę pod nią. To powinno być wszysko teraz tylko odłączenie wszystkich tasiemek anten itp i rozłożenie notebooka.
    Chociaż podziwiam, że najpierw chcesz sam coś sprawdzić a nie pytać to może jednak najpierw opisz jaki masz problem bo poco godzinami rozbierać jak może się okazać że to coś zupełnie innego.
  Search 4 million + Products
Browse Products