Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Fałszywe alarmy - autoalarm Super Forteca

kasprzyk 18 Apr 2004 13:21
 • #1 18 Apr 2004 13:21
  kasprzyk
  Specjalista elektryk
  Helpful post? (0)
  Cześć

  sprawa wygląda tak:

  do tej pory - przez okres zimowy, wyzwolił mi się alarm (samoistnie) 2 do 4 razy przez okres 4 miesięcy
  od jakiegoś tygodnia (można by przyjąc od czasu ładnej pogody :) )
  po załaczeniu alarmu - prawie zawsze to się zdarzy - po kilku minutach od wyjścia z auta lub po kilku godzinach.
  załozony mam alarm Super Forteca do tego czujka wstrząsowa+ruchowa(pojemnościowa) w jednym pudełku
  wiem , że fałszywy alarm wywołuje właśnie to dodatkowe zabezpieczenie (po załączeniu alarmu - wyłączam dodatkowe czujki i jest wszystko ok)

  alarmy się zdarzają zarówno w dzień czy w nocy - szczęscie - że pilotem sięgam z okna - inaczej by sąsiedzi mnie wywalili z mieszkania :)

  jakieś doświadczenia?? czekam za odpowiedziami
 • #2 18 Apr 2004 15:59
  Polaris
  Level 16  
  Helpful post? (0)
  Spróbuj może troche przykręcic czułość czunika.
 • #3 18 Apr 2004 16:32
  jacq
  Level 22  
  Helpful post? (0)
  czujka ruchu (pojemnościowa) powiadasz, jeśli dobrze rozumiem masz na myśli czujnik radarowy, one niestety tak mają, że trudno jest je odpowiednio wyregulować, szczególnie jeśli ustawisz czułość tak, że alarm ma sygnalizować również ruch wokół pojazdu. taki czujnik jest wrażliwy na zmiany wilgotności powietrza (niestety, wiem coś o tym) , ale jeśli zmniejszysz czułość tak aby chronił jedynie wnętrze pojazdu wtedy powinno być ok. mój chroni strefę wokół pojazdu ale ja go włączam dodatkowym włącznikiem jeśli zostawiam samochód na jakimś obcym parkingu i tp. a sygnalizacja jest cicha aczkolwiek intrygująca, po prostu ma ostrzegać ewentualnego intruza a nie budzić całą okolicę.
  pozdro
 • #4 18 Apr 2004 18:02
  kasprzyk
  Specjalista elektryk
  Topic author Helpful post? (0)
  Witam
  mogłem źle określić tą czujkę
  ta czujka to jest dokładnie to: Dualny czujnik połączenie czujnika ruchu i czujnika wstrząsowego. Osobno regulowane czułości. i tak wygląda: http://brzemart1.republika.pl/Autoalarmy/czujniki.htm
  ona tylko działa w środku auta - zmniejszyłem czułość już prawie na minimum tzn czułość tej czujki od ruchu, bo wstrząsowy wydaje mi się nie powinien tego robić - ale go jeszcze także ustawię na mniej czuły i zobaczę jaki efekt
  na razie dzięki
 • #5 18 Apr 2004 18:37
  jacq
  Level 22  
  Helpful post? (0)
  czyli jednak ultradźwięki (no właśnie, zastanawiałem się skąd wziąłeś mikrofalę połączoną ze wstrząsem, he he, nie spotkałem sie z tym). ultradźwięki też nie mogą być zbyt czuło ustawione, ponadto tańsze modele są czułe na pole wytwarzane np przez telefony komórkowe. ja do tej pory zakładałem ultradźwięki firmy STEMRO, może nie są najtańsze ale odpowiednio wyregulowane nie powodują jak do tej pory fałszywych alarmów.
 • #6 21 Jul 2004 01:33
  mrbounce
  Level 12  
  Helpful post? (0)
  mam podobna sytuacje - alarm czesto mi sie wlacza, mozna powiedziec bez powodu, zmniejszalem juz kilka razy czulosc, ale nie zdalo sie to na nic (nie chcialem tez przesadzic) i alarm wlacza sie czasem nawet w garazu :?

  mam tylko czujnik ruchu (na razie) - jak go ustawic? ustawialem na zasadzie wkladanej reki przez szybe :roll:, moze trzeba inaczej, moze w jakis konkretny sposob trzeba umiejscowic odbiornik i nadajnik?
 • #7 21 Jul 2004 11:01
  kasprzyk
  Specjalista elektryk
  Topic author Helpful post? (0)
  Witajcie

  Wydaje mi się, że jedynym rozwiązaniem jest zmiana czujek dodatkowych na lepsze czytajcie: droższe :) raczej cena mówi sama za siebie. Odłączyłem czujki mikrofalowe, zostawiłem tylko wstrząsową, ale jak na razie boję się nawet to przetestować - nie chciałbym budzić sąsiadów i sam się stresować np. w nocy ;)
  kolego "adam_mk" jakie są ceny (orientacyjne) tych czujek??
  pozdro
 • #8 22 Jul 2004 23:21
  kzaw
  Level 27  
  Helpful post? (0)
  Jężeli dobrze zauważyłem jest to czujka dualna CR-2 firmy AMT. Powiem Ci że zakładam te czujki od dłuższego czasu (założyłem ich sporo) i nie miałem z nimi problemów. Problem może tkwić w umiejscowieniu jej. Nie może być zamontowana w pobliżu grubych wiązek przewodów, a także przewodu łączącego centralkę z diodą sygnalizacyjną. Pole wytwarzane wokół tych przewodów może powodować włączenie czujki.
 • #9 23 Jul 2004 09:33
  kasprzyk
  Specjalista elektryk
  Topic author Helpful post? (0)
  Cześć

  Zakładałem ten czujnik tylko u siebie, także nie mam większego doświadczenia - ale faktycznie jest on zlokalizowany tuż nad samą centralką alarmową - właściwie to w jej przewodach, dziwne jest to, że nie było problemu w okresie od grudnia do marca, dopiero jak się zrobiło cieplej zaczeły się problemy.
 • #10 12 Aug 2004 18:51
  ultragraf
  Level 16  
  Helpful post? (0)
  Z doświadczenia wiem, że czujniki (2 w jednym) są nic nie warte.
  Jeżeli montować to tylko osobno. Jest później problem z regulacją.
  Search 4 million + Products
Browse Products