Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Fałszywe alarmy - autoalarm Super Forteca

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Zabezpieczenia Pojazdów -> Fałszywe alarmy - autoalarm Super Forteca
Autor
Wiadomość
kasprzyk
Poziom 24
Poziom 24

Miasto: Wielkopolska

Post#1 Post autora tematu 18 Kwi 2004 13:21   

Cześć

sprawa wygląda tak:

do tej pory - przez okres zimowy, wyzwolił mi się alarm (samoistnie) 2 do 4 razy przez okres 4 miesięcy
od jakiegoś tygodnia (można by przyjąc od czasu ładnej pogody :) )
po załaczeniu alarmu - prawie zawsze to się zdarzy - po kilku minutach od wyjścia z auta lub po kilku godzinach.
załozony mam alarm Super Forteca do tego czujka wstrząsowa+ruchowa(pojemnościowa) w jednym pudełku
wiem , że fałszywy alarm wywołuje właśnie to dodatkowe zabezpieczenie (po załączeniu alarmu - wyłączam dodatkowe czujki i jest wszystko ok)

alarmy się zdarzają zarówno w dzień czy w nocy - szczęscie - że pilotem sięgam z okna - inaczej by sąsiedzi mnie wywalili z mieszkania :)

jakieś doświadczenia?? czekam za odpowiedziami
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 18 Kwi 2004 13:21   

Powrót do góry

Polaris
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: Łódź

Post#2 18 Kwi 2004 15:59   

Spróbuj może troche przykręcic czułość czunika.
Powrót do góry

jacq
Poziom 17
Poziom 17

Miasto: Lublin

Post#3 18 Kwi 2004 16:32   

Re: Fałszywe alarmy - autoalarm Super Forteca

czujka ruchu (pojemnościowa) powiadasz, jeśli dobrze rozumiem masz na myśli czujnik radarowy, one niestety tak mają, że trudno jest je odpowiednio wyregulować, szczególnie jeśli ustawisz czułość tak, że alarm ma sygnalizować również ruch wokół pojazdu. taki czujnik jest wrażliwy na zmiany wilgotności powietrza (niestety, wiem coś o tym) , ale jeśli zmniejszysz czułość tak aby chronił jedynie wnętrze pojazdu wtedy powinno być ok. mój chroni strefę wokół pojazdu ale ja go włączam dodatkowym włącznikiem jeśli zostawiam samochód na jakimś obcym parkingu i tp. a sygnalizacja jest cicha aczkolwiek intrygująca, po prostu ma ostrzegać ewentualnego intruza a nie budzić całą okolicę.
pozdro
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 18 Kwi 2004 16:32   

Powrót do góry

kasprzyk
Poziom 24
Poziom 24

Post#4 Post autora tematu 18 Kwi 2004 18:02   

Witam
mogłem źle określić tą czujkę
ta czujka to jest dokładnie to: Dualny czujnik połączenie czujnika ruchu i czujnika wstrząsowego. Osobno regulowane czułości. i tak wygląda: http://brzemart1.republika.pl/Autoalarmy/czujniki.htm
ona tylko działa w środku auta - zmniejszyłem czułość już prawie na minimum tzn czułość tej czujki od ruchu, bo wstrząsowy wydaje mi się nie powinien tego robić - ale go jeszcze także ustawię na mniej czuły i zobaczę jaki efekt
na razie dzięki
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 18 Kwi 2004 18:02   

Powrót do góry

jacq
Poziom 17
Poziom 17

Miasto: Lublin

Post#5 18 Kwi 2004 18:37   

czyli jednak ultradźwięki (no właśnie, zastanawiałem się skąd wziąłeś mikrofalę połączoną ze wstrząsem, he he, nie spotkałem sie z tym). ultradźwięki też nie mogą być zbyt czuło ustawione, ponadto tańsze modele są czułe na pole wytwarzane np przez telefony komórkowe. ja do tej pory zakładałem ultradźwięki firmy STEMRO, może nie są najtańsze ale odpowiednio wyregulowane nie powodują jak do tej pory fałszywych alarmów.
Powrót do góry

mrbounce
Poziom 12
Poziom 12

Post#6 21 Lip 2004 01:33   

mam podobna sytuacje - alarm czesto mi sie wlacza, mozna powiedziec bez powodu, zmniejszalem juz kilka razy czulosc, ale nie zdalo sie to na nic (nie chcialem tez przesadzic) i alarm wlacza sie czasem nawet w garazu :?

mam tylko czujnik ruchu (na razie) - jak go ustawic? ustawialem na zasadzie wkladanej reki przez szybe :roll:, moze trzeba inaczej, moze w jakis konkretny sposob trzeba umiejscowic odbiornik i nadajnik?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 21 Lip 2004 01:33   

Powrót do góry

kasprzyk
Poziom 24
Poziom 24

Post#7 Post autora tematu 21 Lip 2004 11:01   

Witajcie

Wydaje mi się, że jedynym rozwiązaniem jest zmiana czujek dodatkowych na lepsze czytajcie: droższe :) raczej cena mówi sama za siebie. Odłączyłem czujki mikrofalowe, zostawiłem tylko wstrząsową, ale jak na razie boję się nawet to przetestować - nie chciałbym budzić sąsiadów i sam się stresować np. w nocy ;)
kolego "adam_mk" jakie są ceny (orientacyjne) tych czujek??
pozdro
Powrót do góry

kzaw
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: Wrocław

Post#8 22 Lip 2004 23:21   

Jężeli dobrze zauważyłem jest to czujka dualna CR-2 firmy AMT. Powiem Ci że zakładam te czujki od dłuższego czasu (założyłem ich sporo) i nie miałem z nimi problemów. Problem może tkwić w umiejscowieniu jej. Nie może być zamontowana w pobliżu grubych wiązek przewodów, a także przewodu łączącego centralkę z diodą sygnalizacyjną. Pole wytwarzane wokół tych przewodów może powodować włączenie czujki.
Powrót do góry

kasprzyk
Poziom 24
Poziom 24

Post#9 Post autora tematu 23 Lip 2004 09:33   

Cześć

Zakładałem ten czujnik tylko u siebie, także nie mam większego doświadczenia - ale faktycznie jest on zlokalizowany tuż nad samą centralką alarmową - właściwie to w jej przewodach, dziwne jest to, że nie było problemu w okresie od grudnia do marca, dopiero jak się zrobiło cieplej zaczeły się problemy.
Powrót do góry

ultragraf
Poziom 15
Poziom 15

Post#10 12 Sie 2004 18:51   

Z doświadczenia wiem, że czujniki (2 w jednym) są nic nie warte.
Jeżeli montować to tylko osobno. Jest później problem z regulacją.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Zabezpieczenia Pojazdów -> Fałszywe alarmy - autoalarm Super Forteca
Strona 1 z 1