Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki

Odblokowanie PlayStation2 SCPH-90004.

ppawwell 11 Mar 2009 14:25
  • #1 11 Mar 2009 14:25
    ppawwell
    Poziom 9  

Witam.
    Od jakiegoś czasu mam ps2 i chcę je odblokować aby chodziły kopie gier. czy ktoś się orientuje jak w tym modelu jest to możliwe?
    Zależy mi aby nie było trzeba rozbierać tej konsolki, bo nie chcę stracić gwarancji.
    Najlepiej jakby ktoś kto się zna napisał mi wszystkie możliwe sposoby na odblokowanie.
    Pozdrawiam

• #2 11 Mar 2009 14:33
    artur.lubin
    Poziom 25  

Jeśli zależy ci na gwarancji to jest tylko jedna opcja: Swap Magic. Co to jest? Zapytaj się google.

• #3 11 Mar 2009 14:57
    ppawwell
    Poziom 9  

artur.lubin napisał:
    Co to jest? Zapytaj się google.

KOCHAM TO!! :D:D:D

A teraz do rzeczy, ok już opczaiłem co to a słyszałem też, że jest możliwość grania na kopiach gier jak ma się przerobioną karte pamięci. Wie ktoś coś o tym?

• #5 12 Mar 2009 10:49
    marmat
    Poziom 20  

Jedno słuszne rozwiązanie to ModBo 760 , niestety nie da się bez rozbierania , ale za to komfort obsługi i zero problemów i jak sam zrobisz to koszt 30 zł.

• #6 12 Mar 2009 15:51
    ppawwell
    Poziom 9  

Ok dzięki wielkie. Dowiedziałem się, że jednak z tą kartą pamięci na modelach 9xxxx nie działa, rozbieranie jak na razie też odpuszczam więc jak kolega pierwszy mi napisał zostaje metoda Swap Magic. Mam kilka pytań co do tego:

1. Czy ciężko założyć te 3 zatyczki samemu? Można uszkodzić konsole jeśli zrobi się coś nie poprawnie?

2. Czy ta metoda psuje laser? Bo czytałem, że tak a za to znajomy mi mówi że absolutnie nie popsuje się.

• #7 12 Mar 2009 16:26
    jerry941
    Poziom 13  

ppawwell napisał:

1. Czy ciężko założyć te 3 zatyczki samemu? Można uszkodzić konsole jeśli zrobi się coś nie poprawnie?

2. Czy ta metoda psuje laser? Bo czytałem, że tak a za to znajomy mi mówi że absolutnie nie popsuje się.

1. Dwie pierwsze to bułeczka z Nuttelą, ostatnia wymaga posiadanie pęsety i minimum sprawności manualnych.

2. " Wszelkie próby uruchamiania oprogramowania na nieoryginalnych płytach wyniszczają powoli laser konsoli " - to oficjalne stanowisko Sony.
    W moim przypadku od 2 lat lece na Swamp magicu i nie widzę różnicy.

• #8 12 Mar 2009 17:21
    ppawwell
    Poziom 9  

Spoko. Właśnie też tak patrze, że z tą ostatnią bym miał problemy no ale spróbuję. A rozsądna cena za płytę Swap Magic ile wynosi?

• #9 12 Gru 2009 15:38
    tomex_b
    Poziom 1  

Witam. Orientuje sie ktos cyz model SCPH-90004 CB da sie odblokowac

• #11 13 Gru 2009 14:23
    adam998z
    Poziom 11  

Ale nie każdą wersję modelu SCPH-90004 można odblokować FreeMCBootem...

Najlepsze rozwiązanie: Swap Magic 3.8 (koszt około 90 zł)

Można na tym nieźle pośmigać bez szkód na laserze...

Trzeba tylko uważać aby podczas kręcenia się płyty nic nie wpadło(jakieś śmietki, kawałki bułki itp.)

A i jeszcze radzę kupować płyty firmowe( Sony, Verbatim)

I na końcu: Grę trzeba odpowiednio spatchować programem"ESR Disc Patcher" ale o tym już w google

Jak pomogłem to wiesz co zrobić... :D

• #12 15 Gru 2009 16:33
    jamajkaPL
    Poziom 17  

Dodam do kolegi wyżej, żeby kopie wypalać na dvd - r, nie +, bo choć szybciej dane 'parują', to konsola o wiele lepiej je czyta. Plusy też powinna, jednak nie musi i często się przy tym dławi (przynajmniej moja), a to może obciążyć niepotrzebnie laser.

• #13 21 Gru 2009 23:17
    geracen
    Poziom 2  

hej,

czy potrzebne sa przy modbo i konsoli 90004 zabezpieczenia, o ktorych jest mowa w innych tematach (miedzy innymi http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic264918.html)?
    jeden mod dotyczyl na przyklad wadliwego zasilacza (a ten byl upgradowany przez sony w miedzyczasie rozwoju konsoli i kolejnych Vxx) itd.

pzdr

• #14 25 Gru 2009 03:55
    Usunięty
  Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty