Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kolumny stero na stx gdm 14-100-8-sc i alda avd-505

aduski 15 Mar 2009 09:48 4130 12
  • Witam chciałem przedstawić moją konstrukcje. Zależy mi głównie na tym abyście ocenili wygląd tych kolumn. Na zdjęciu jest tylko jedna druga wygląda identycznie. Przód jest obity fornirom dębową a reszta skają. Zastosowałem głośnik gdm gdyż chciałem żeby górne pasma były wyraziste i myślę że mi się udało.

Fajne!
  • #3 15 Mar 2009 10:05
    Skipior
    Poziom 20  

No... Kolego...

Co jak co, ale ciężko będzie to sprzedać. Nikt nigdy nie robi " monitorków "na GDM + GDWK!

Zrozumieć można rozwiązanie takie w systemie gdzie kolumienek jest sporo i chce się uzyskać efekty dźwiękowe jak w kinie. Ale do tego potrzeba procesorów itp.

Wykończenie średnio mi się podoba, ten skaj wygląda jakbyś pomalował tę paczkę.

Nie wiem co tu oceniać, bo pomysł chyba troszkę nie trafiony, ale nie mam tego uczucia wstrętu, czyli nie jest źle ;)

• #4 15 Mar 2009 10:24
    aduski
    Poziom 12  

Nie no trochę więcej niż 2 ;-) ale ten alda wcale tak źle nie gra. Tragizmu nie ma

• #5 15 Mar 2009 10:43
    inkognito09
    Poziom 29  

To mało słyszałeś :P.

GDM to nie są głośniki do jechania całym pasmem. Zajeździsz je jak tylko zobaczą trochę więcej basu (o jakości tegoż basu już nie wspominając). Głośniki o średnicy 14-15cm mają z zasady lekkie układy drgające i nawet średnio-niskotonowce bez problemu sięgają do przeciętnie ciętego syka, przy czymś tak małym o średnice nie trzeba się szczególnie martwić, gorzej z basem. Bo kupić to może jakiś dresik który zaraz podkręci bas na max i zdziwi się że nowo kupione głośniczki zaczynają kaszleć.

Ma toto chociaż zwrotnice?

• #6 15 Mar 2009 11:57
    aduski
    Poziom 12  

no ma własnej roboty ;-) kondensator 10mikro na gdm i 2,2 na wysoki. basu jest mało, testowałem go na wierzy thomsona i na moim tda 7294 to grał dobrze, nie ma obawy że się chajtnie a gra na pewno lepiej niż kolumny made in china za 100pln.

• #7 15 Mar 2009 12:31
    398216
    Usunięty  
  • #8 15 Mar 2009 12:49
    aduski
    Poziom 12  

ok. temat do zamknięcia

• #9 15 Mar 2009 13:41
    wiewior_kg
    Poziom 26  

Czemu do zamknięcia ?? Przecież pokazałeś ta kolumne poto, żebyśmy mogli ją ocenić. Spodziewałeś się pochwał ??
    Moim zdaniem to wogóle nieprzemyślana konstrukcja. Już samym wyglądem odstrasza a co dopiero brzmienie... GDM + najtańsza alda jako monitorek... współczuje temu komuś kto się na to skusi :)

• #10 28 Mar 2009 19:56
    pawelse
    Poziom 16  

Ja bym to widział w ten sposób, że jeśli kolumna pojemnościowo odpowiada na jakiegoś gdna lub gdsa to go tam włożyć. A odnośnie wykończenia to mi się podoba

• #11 30 Mar 2009 15:31
    przemo-lukas
    VIP Zasłużony dla elektroda

dj-MatyAS napisał:

Jakoś nie podoba mi się podejście niektórych z Forumowiczów do sprawy budowania kolumn....
    Po raz kolejny PROSZĘ : ZANIM zaczniecie, drodzy Koledzy zabierać się za rzeczy o których nie macie pojęcia,a więc ZANIM cokolwiek zaczniecie fizycznie robić- poczytajcie, pomyślcie, dowiedzcie się jak i po co...

Podpisuję się pod tym. Kolego, proponuję Tobie przejrzeć moje linki:
    http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic455712.html

• #12 31 Mar 2009 12:08
    SzokalML
    Poziom 36  

Gdybyś zamiast GDM wsadził GDN, a zamiast tej aldy STX GDWK to miałbyś dużo lepsze kolumny, a koszt byłby niewiele większy (GDN tyle samo, GDWK trzeba trochę dopłacić).

A tak masz coś, z czym nie wiadomo co zrobić. Ten GDM w ogóle nie gra basami, a wysokotonowiec jest słaby.
    Tylko wykończenie w miarę ładne.

Cytat:
    gra na pewno lepiej niż kolumny made in china za 100pln

Może jeśli chodzi o średnie tony, co jest zasługą tego STX.
    natomiast niskie tony - chyba nie ma ich w ogóle, a wysokie z tej aldy też słabizna.

jakbyś miał do tego sub i wymienił tą aldę na coś lepszego, to wtedy coś by z tego było.

• #13 31 Mar 2009 13:17
    aduski
    Poziom 12  

takie właśnie miałem zamiary. Z subem gra to naprawdę dobrze a mi taka forma wykończenia się podoba. dziękuje za zrozumienie... ;-)

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme