X

ile trwa przenoszenie numeru tel.

moddyy 15 Mar 2009 13:16
  • #1 15 Mar 2009 13:16
    moddyy
    Level 21  
    Jak długo faktycznie się czeka na przeniesienie numeru miedzy usługami na kartę .I do kogo sie z ta sprawa udać do obecnego opa czy do przyszłego?

I jeszcze jedno pytanie czy w playu występują jakieś problemy z zasięgiem ?
  • #2 15 Mar 2009 18:27
    Nowik13
    Level 18  
    moddyy wrote:
    Jak długo faktycznie się czeka na przeniesienie numeru miedzy usługami na kartę .I do kogo sie z ta sprawa udać do obecnego opa czy do przyszłego?

I jeszcze jedno pytanie czy w playu występują jakieś problemy z zasięgiem ?

Zależy od odległości jeśli na przykład będziesz przenosił 6 kilometrów to trwa to około godziny jeśli przewieziesz to około 2 minut.No chyba że przenosisz jakieś 600km to lepiej dać komuś kto udaje się na pielgrzymkę do jasnej góry ty zaoszczędzisz czasu a ktoś będzie szczęśliwy że Ci pomógł.Ja bym nie przenosił numeru nikt nawet nie wie jakie on ma gabaryty i masę lepiej zamówić Tira.
  • #3 15 Mar 2009 19:36
    transistor
    Level 13  
    Ja się przenosiłem do play'a z simplusa.

Idziesz do play'a mówisz, że chcesz przenieść, doładowujesz numer żeby mieć tyle ile musisz mieć przy przenosinach (w simplusie 50zł). Później czekasz ok. 2 tygodni, ignorujesz wiadomości ze starej sieci (zostań u nas to podwoimy Twoje następne doładowanie) i czekasz aż play się dogada ze starym operatorem i zadzwoni do Ciebie, że możesz przyjechać podpisywać umowę.
  • #4 15 Mar 2009 23:23
    luke666
    Level 33  
    Mi przeniesienie numeru z Orange do Playa zajęło razem 5 tygodni. Muszę jednak powiedzieć, że było warto. Orange to kradzieje!!
  • #5 16 Mar 2009 13:49
    moddyy
    Level 21  
    Topic author
    Mam pare numerów do przeniesienia z tak taka do playa ale posiadacze tych numerów nie pamiętają czy były one zarejestrowane pytanie jak w tak taku ustalić czy się jest zarejestrowanym u operatora.
  • #6 16 Mar 2009 18:12
    transistor
    Level 13  
    Iść do operatora od razu ze wszystkimi bo trzeba długo czekać w kolejce. I załatwiasz od razu wszystkie.
  • #7 16 Jun 2009 05:46
    br4va
    Level 8  
    Ja przenoszę nr z tak taka do play fresh i powiem porażka. Era wywiązała się ze swoich obowiązków a Play leci w kulki. 12.06 miała nastąpić aktywacja mojego nr w sieci Play i do tej pory nr mam nieaktywny. Trwa to już 11 dni. Dzwonilem do BOK w Play i w salonie Play też dzwonili i nikt nie wiem kiedy nr będzie chodził. Obiecują że już na następny dzień i następny a ja jak nie miałem nr aktywnego tak go nie mam i nikt nie wie kiedy będzie. Cudowna sieć jednym słowem nie wiem czy spowrotem nie każe im nr przenieść do Ery bo tak to nigdy chyba z niego nie skorzystam
  • #8 28 Dec 2010 21:44
    jarack
    Level 14  
    br4va wrote:
    Ja przenoszę nr z tak taka do play fresh i powiem porażka. Era wywiązała się ze swoich obowiązków a Play leci w kulki. 12.06 miała nastąpić aktywacja mojego nr w sieci Play i do tej pory nr mam nieaktywny. Trwa to już 11 dni. Dzwonilem do BOK w Play i w salonie Play też dzwonili i nikt nie wiem kiedy nr będzie chodził. Obiecują że już na następny dzień i następny a ja jak nie miałem nr aktywnego tak go nie mam i nikt nie wie kiedy będzie. Cudowna sieć jednym słowem nie wiem czy spowrotem nie każe im nr przenieść do Ery bo tak to nigdy chyba z niego nie skorzystam

Ciekawsze zdarzenie: Z Ery do Ery (z TT do abonamentu) czas aktywacji jak na razie 2 dni!! (zobaczymy ile jeszcze)
  • #9 28 Dec 2010 22:17
    KSX
    Level 19  
    Dziwne mojej siostrze zajęło przeniesienie numeru z Orange do Play 8 dni i odbyło sie to normalnie jakieś 4 dni czekaliśmy na odpowiedz i "oddanie numeru" potem w play 3 dni na przeniesienie i ostatni aktywacja
  • #10 29 Dec 2010 16:57
    michcio
    Level 33  
    Ja już miesiąc przenoszę numer z Simplusa do Orange (żeby potem przenieść z Orange do 36i6 :) ), w salonie Orange niestety skończyły się karty "bez numeru", zamówienie idzie do nich już 3 tygodnie :P
    A technicznie trwa to moment.
  • #11 29 Dec 2010 22:40
    badboy84
    Level 34  
    U mnie trwało miesiąc, uciekłem z Ery do Play od razu dostałem nowy tel (abonament) który jeszcze używałem z kartą Ery. W dniu przeniesienia numeru włożyłem kartę Play, i nie żałuję. Tu gdzie nie miałem zasięgu mam teraz 100%. 3.5G daje radę :)
  • #12 29 Dec 2010 23:43
    722525
    Removed  
    br4va wrote:

Achh tylko niewierzyć. Kto uwierzy takiemu 1-postowcomi ? Play jest akurat b. normalne i traktuje swoich klientów naprawde normalnie.
  • #13 14 Jul 2011 16:41
    elsen
    Level 10  
    br4va wrote:

mnie tez dokładnie to samo spotkało tylko ze dzień przeniesienia to był 12-07 i już tydzień minął i numeru nie ma i tez z tak taka do pley fresh
  • #14 14 Jul 2011 17:23
    LuckyDj
    Specjalista - oświetlenie sceniczne
    Wy się przenosicie, a ja nie mogę się od prawie miesiąca doprosić o uruchomienie duplikatu karty w plusie. Ciągle słyszę, że pracują nad tym już technicy i tak pracują od miesiąca.
    Choćbym chciał się przenieść to nie mogę. Każą załadować konto, a jak mam k**wa zasilić nie aktywne konto?
  • #15 14 Jul 2011 17:56
    Afcht
    Level 30  
    LuckyDj wrote:
    Każą załadować konto, a jak mam k**wa zasilić nie aktywne konto?

Telepatycznie...
  • #16 14 Jul 2011 20:59
    Conrad.
    Level 13  
    LuckyDj wrote:
    Każą załadować konto, a jak mam k**wa zasilić nie aktywne konto?

Przelewem.
  • #17 20 Jul 2011 19:03
    -goose-
    Level 13  
    Witam
    Ja z ery do play'a przeszedłem w jeden dzień roboczy - odbyło się bez problemów
  • #18 22 Jul 2011 16:42
    motoroker
    Level 14  
    Ja przeszedłem do Play z Orange.
    Cała operacja trwała tydzień, zero problemów...
    Dodam że miałem otrzymać 60zł przez 3 miesiące, a dostałem 100zł przez 5 miesięcy :)
  • #19 23 Jul 2011 16:13
    -goose-
    Level 13  
    Trwała "tydzień" ???
  • #20 26 Jul 2011 07:31
    Piko
    Level 18  
    Witam. Teraz na dniach przenosiłem numer z Plusa do Play. Nowy operator zapewniał mnie że z dnia na dzień będę mógł używać swojego numeru, choć sms-a otrzymałem od Plusa że przeniesienie numeru może trwać do miesiąca zgodnie z obowiązującymi przepisami... ble ble ble.. wróć do Nas..
    A było tak że do zerowej ustalonego dnia działał Plus (bo tak korzystałem do samej zerowej), na ekranie był cały czas operator Plus. Rano ok 6:00 kiedy chciałem wykonać połączenie Plus zniknął pisząc komunikat o błędzie połaczenia. Włożyłem kartę z Play-a i wszystko zaczęło się po nowemu. Witaj w sieci Play, sms-y konfiguracyjne itp..
    Dodam jeszcze że to wszystko działo się z soboty na niedzielę.. tak więc jak widać komputery nie mają wolnego. Biznes to biznes.
    Ogólnie jestem b. zadowolony z tego rozwiązania.
    Pozdrawiam Piko.
  • #21 26 Jul 2011 11:50
    LuckyDj
    Specjalista - oświetlenie sceniczne
    Piko wrote:
    tak więc jak widać komputery nie mają wolnego

Ludzie też :), z ciekawości zadzwoniłem do BOK w Boże Ciało i rozmawiałem z żywym człowiekiem, który sam przyznał, że nie ma takiego dnia kiedy jest nieczynne. :)
  • #22 26 Jul 2011 12:02
    margi85
    Level 16  
    Piko wrote:
    Witam. Teraz na dniach przenosiłem numer z Plusa do Play.

dalej dają 60 zł do doładowania?
  • #23 26 Jul 2011 13:24
    Piko
    Level 18  
    margi85 wrote:
    Piko wrote:
    Witam. Teraz na dniach przenosiłem numer z Plusa do Play.

dalej dają 60 zł do doładowania?

Mam abonament na firmę, więc mnie to nie dotyczy. Ale samo przeniesienie było za free i na dodatek gdybym brał aparat miałbym 10% zniżki przez cały okres umowy czyli dwa lata.
    Pozdrawiam Piko.
  • #24 02 Aug 2011 20:33
    -goose-
    Level 13  
    Tak dają 60zł ale w 3 miesiące (20 na miesiąc)
  Search 4 million + Products
Browse Products