X

Jak dostać się do BIOS-Setupu ?

15 Mar 2009 17:44 NAnaebody
  • #1 15 Mar 2009 17:44
    naebody
    Level 11  
    Helpful post? (0)
    Po kilku zwiechach windy próbowałem wejść na neta po linuxem live CD jednak nie mogłem go uruchomić a wcześniej nie miałem z tym problemu .Zacząłem kombinować w biosie ale nic to nie dawało ,więc postanowiłem nie grzebać i wybałem bodajrze coś tam defaul user rozumiejżc to jako powrót do standardowych ustawień biosu ...I zaczęło się od paru godzin próbuję wejść do biosu i niczym nie mogę tego zrobić ...Wolałbym nie rozkręcać kompa (kadłubka) bo jeszcze jest na gwarancji a nie chcę go dawać do serwisu bo jutro wyjeżdżam i chciałem mieć laptopa ze sobą ...Czy ktoś wie jak to naprawić :cry:
    Wychodzi coś takiego
    Entering Setup
    Press F12 if you want to boot from the network
    Press ESC for BBS POPUP
    DDRII -667/CL5 in Dual-chanel L SHaped Mode
    Initializing USB Controllers
    ale ani F12 ,ani ESC nic nie daje co mam zrobić
    versja biosu to chyba bios revision 0701 ale nie wiem czy w dorym miejscu przeczytałem
  • #2 15 Mar 2009 17:57
    mat_ed
    Level 43  
    Helpful post? (+1)
    Quote:
    ...Zacząłem kombinować w biosie ale nic to nie dawało ,więc postanowiłem nie grzebać i wybałem bodajrze coś tam defaul user rozumiejżc to jako powrót do standardowych ustawień biosu ...

Dalej piszesz:

Quote:
    ...I zaczęło się od paru godzin próbuję wejść do biosu i niczym nie mogę tego zrobić ...

Jak to nie możesz ? Wejdź tak samo jak wszedłeś za pierwszym razem.
    Przywrócenie domyślnych ustawień, nie zmienia sposobu wejścia do BIOS-Setupu.

Z łaski swojej może podałbyś model laptopa ? Chyba, że to jakaś tajemnica.
  • #3 15 Mar 2009 18:23
    naebody
    Level 11  
    Topic author Helpful post? (0)
    Kadłubek Asus s96SP
    Procesor INTEL M CORE 2 Duo T8300
    no właśnie jest tak ,że jak wciskam F2 to pokazuje się to pisałem i później nie mogę wejść dalej do biosu i zmienić opcji ,gdybym mógł to już by było po sprawie ...

Dodano po 12 [minuty]:

Quote:

Przywrócenie domyślnych ustawień, nie zmienia sposobu wejścia do BIOS-Setupu.

Tylko ,że ja nie jestem pewien czy to ja przywróciłem strandardowe opcje czy ustawiłem nowe bo PRZEZ F2 NIE MOGĘ WEJŚĆ ....I ŻADEN INNY F Del ESC :cry:
  • #4 15 Mar 2009 23:21
    rmyjak
    Level 15  
    Helpful post? (0)
    Najnowsza wersja BIOS-u to 0803.
    Aby wejść do jego ustawień naciskasz F2 i nic więcej.
    Co się dzieje po naciśnięciu F2?
    To wiemy:
    Quote:
    Entering Setup
    Press F12 if you want to boot from the network
    Press ESC for BBS POPUP
    DDRII -667/CL5 in Dual-chanel L SHaped Mode
    Initializing USB Controllers

Co jest dalej?
  • #5 16 Mar 2009 19:07
    naebody
    Level 11  
    Dalej pokazuje się czarny zupełnie ekran i tylko pionowa migająca kreseczka ale na ekranie nic się nie da napisać .
  • #6 16 Mar 2009 19:10
    tronic1
    Spec od komputerów
    Helpful post? (0)
    Odłącz dysk i DVD i sprawdź. Jak nie chcesz rozbierać to został serwis.
  • #7 16 Mar 2009 19:27
    naebody
    Level 11  
    Może jakiś pomysł jeszcze ??A da się wgrać ten bios w tym stanie z pen driva np?
  • #8 16 Mar 2009 22:06
    rmyjak
    Level 15  
    Helpful post? (0)
    Quote:
    Dalej pokazuje się czarny zupełnie ekran i tylko pionowa migająca kreseczka ale na ekranie nic się nie da napisać .

Dalej powinna pojawić się informacja o wykrytej pamięci i zostać wykryte dyski i napędy. Coś w stylu:
    Quote:
    4096MB OK
    Auto-Detecting Pri Master .. IDE Hard Disk
    Auto-Detecting Pri Slave .. ATAPI CD-ROM
    Primary Master: tutaj model dysku i tryb w jakim pracuje
    Primary Slave: tutaj model CD/DVD i tryb w jakim pracuje

Aha i dalej jeszcze wykrywane są napędy USB.
    Czy kolega na pewno tylko zmienił ustawienia w BIOS-ie na domyślne czy też coś majstrował wewnątrz notebooka?
    Proszę zastosować się do rady kolegi tronic1, a i jeszcze proszę wyjąć i włożyć ponownie starannie pamięci.
Mouser  Search 4 million + Products
Browse Products