Forum Index

Rules  | Points  | Add...  | Recent posts  | Search | Register | Log in

Samodzielna nauka gry na pianinie

Main Page -> Forum Index -> Bin -> Bin Archives ->Samodzielna nauka gry na pianinie Post new topic  Reply to topic 
Author
Hide the left column
Show left column Message
BartekWB
Level 27
Helped: 7
Post rating: 4
BartekWB
Level 27
Post#1 15 Mar 2009 21:45  Topic author   

Samodzielna nauka gry na pianinie

Czy możliwym jest samodzielnie nauczyć się gry na pianinie? Zawsze chciałem nauczyć się grac na tym instrumencie, w domu mam takie małe pianinko(ale nie dziecięce ;) ), ale mam też dostęp do pełnego pianina (świetne układy z Panią sprzątaczka w szkole ;) ). Macie adresy do jakiś materiałów lub coś takiego? Gram na gitarze i nawet mi to wychodzi, coś tam z nut liznąłem.

Helpful post? + 0
Back to top

Ad
Ad

Back to top
GoldenSaint
Level 22
Helped: 11
Post rating: 5
GoldenSaint
Level 22
Post#2 15 Mar 2009 21:53    

Re: Samodzielna nauka gry na pianinie

Pianino w szkole sobie odpuść. Wszystkie, które miałem okazję obadać zdrowo nie stroiły. Rozsądnym wyjściem jest zakup keyboardu, albo klawiszy midi. Nuty to podstawa w tym wypadku. Do tego metronom i jedziesz. :-)

Helpful post? + 0
Back to top

Ad
Ad

Back to top
BartekWB
Level 27
BartekWB
Level 27
Post#3 15 Mar 2009 22:04  Topic author   

Metronom to z gitarą software'owo rozwiązywałem, program na telefon i pykało ;). Faktycznie to szkolne jakoś wybitnie nastrojone nie jest, ale jeszcze ujdzie. Jak na razie nie mam zbytnio funduszy na zakup klawiszy, choć kolega ma midi i bardzo mi się podobają możliwości jakie dają. To dla mnie nie takie łatwe do nut i grać, muszę złapać jakieś podstawy.

Helpful post? + 0
Back to top
Jimi Hendrix
Level 19
Helped: 9
Post rating: 54
Jimi Hendrix
Level 19
Post#4 16 Mar 2009 01:46    

Możesz ze słuchu grać. Przy graniu muzyki rozrywkowej nuty to moim zdaniem strata czasu. Co innego klasyka...

Helpful post? + 0
Back to top
GoldenSaint
Level 22
GoldenSaint
Level 22
Post#5 16 Mar 2009 11:00    

Nuty nigdy nie są stratą czasu. O ile przy graniu na perkusji nie są niezbędne, to już przy gitarze bardzo pomocne. Szczególnie jeśli grasz coś z innymi muzykami. Do pianina, skrzypiec, wiolonczeli itd. nie wyobrażam sobie grania bez znajomości nut.

Helpful post? + 0
Back to top
BartekWB
Level 27
BartekWB
Level 27
Post#6 16 Mar 2009 17:22  Topic author   

Jak tak sobie człowiek chce w domu pobrzękać, czy dla znajomych to nuty nie są konieczne, ale z muzykami to faktycznie nie da rady inaczej. Ja jakoś nuty w sumie niezbyt dobrze wspominam ;). Jakaś strona z akordami czy czymś podobnym, znacie może?

Helpful post? + +2
Back to top
GoldenSaint
Level 22
GoldenSaint
Level 22
Post#7 16 Mar 2009 17:29    

Dasz radę z nutkami ;-) Zacznij od prostych melodii typu "wlazł kotek...". Na początek naucz się która nuta na której linii. Zajmie Ci to jakieś 5-10 min. Potem spróbuj wyklaskiwać wartości rytmiczne. Na początek najlepiej melodii, które znasz, żebyś łatwo poznał, czy nie mylisz. Jeśli masz problem z zapamiętaniem dźwięków na klawiszach (a pewnie tak ;-)) to możesz zrobić, jak ja kiedyś: przykleić taśmę papierową (typu "gęsia skórka" ;-)) i na niej napisać nazwy dźwięków. U mnie zadziałało bez pudła. Powodzenia.

Helpful post? + 0
Back to top
mm88
Level 13
mm88
Level 13
Post#8 16 Mar 2009 20:58    

Na początek to polecił bym ci kilka lekcji u kogoś kto się na tym zna. Pokazałby ci co i jak i wogóle. Jeżeli szukasz nut to polecam pianofiles.info - wszystko za free, na wiele różnych instrumentów w tym pianio czy keyborad, znajdziesz też tam materiały do nauki. Polecam ;-)

Helpful post? + 0
Back to top
Post new topic  Reply to topic     Main Page -> Forum Index -> Bin -> Bin Archives -> Samodzielna nauka gry na pianinie
Page 1 of 1

Similar topics to samodzielna nauka gry na pianinie

Nauka gry w League od legends (2)

Switch to mobile version Switch to version for desktops

Administrator || Moderators || Forum Rules || General Rules || Cookies information || Editors || Contact for companies || Contact

Page generation time: 0.09 seconds