Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Samodzielna nauka gry na pianinie

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Kosz -> Kosz Archiwum -> Samodzielna nauka gry na pianinie
Autor
Wiadomość
BartekWB
Poziom 21
Poziom 21

Post#1 Post autora tematu 15 Mar 2009 22:45   

Samodzielna nauka gry na pianinie

Czy możliwym jest samodzielnie nauczyć się gry na pianinie? Zawsze chciałem nauczyć się grac na tym instrumencie, w domu mam takie małe pianinko(ale nie dziecięce ;) ), ale mam też dostęp do pełnego pianina (świetne układy z Panią sprzątaczka w szkole ;) ). Macie adresy do jakiś materiałów lub coś takiego? Gram na gitarze i nawet mi to wychodzi, coś tam z nut liznąłem.
Powrót do góry

Ad

Ad

Post# 15 Mar 2009 22:45   

Powrót do góry

GoldenSaint
Poziom 19
Poziom 19

Post#2 15 Mar 2009 22:53   

Re: Samodzielna nauka gry na pianinie

Pianino w szkole sobie odpuść. Wszystkie, które miałem okazję obadać zdrowo nie stroiły. Rozsądnym wyjściem jest zakup keyboardu, albo klawiszy midi. Nuty to podstawa w tym wypadku. Do tego metronom i jedziesz. :-)
Powrót do góry

Ad

Ad

Post# 15 Mar 2009 22:53   

Powrót do góry

BartekWB
Poziom 21
Poziom 21

Post#3 Post autora tematu 15 Mar 2009 23:04   

Metronom to z gitarą software'owo rozwiązywałem, program na telefon i pykało ;). Faktycznie to szkolne jakoś wybitnie nastrojone nie jest, ale jeszcze ujdzie. Jak na razie nie mam zbytnio funduszy na zakup klawiszy, choć kolega ma midi i bardzo mi się podobają możliwości jakie dają. To dla mnie nie takie łatwe do nut i grać, muszę złapać jakieś podstawy.
Powrót do góry

Ad

Ad

Post# 15 Mar 2009 23:04   

Powrót do góry

Jimi Hendrix
Poziom 18
Poziom 18

Post#4 16 Mar 2009 02:46   

Możesz ze słuchu grać. Przy graniu muzyki rozrywkowej nuty to moim zdaniem strata czasu. Co innego klasyka...
Powrót do góry

GoldenSaint
Poziom 19
Poziom 19

Post#5 16 Mar 2009 12:00   

Nuty nigdy nie są stratą czasu. O ile przy graniu na perkusji nie są niezbędne, to już przy gitarze bardzo pomocne. Szczególnie jeśli grasz coś z innymi muzykami. Do pianina, skrzypiec, wiolonczeli itd. nie wyobrażam sobie grania bez znajomości nut.
Powrót do góry

BartekWB
Poziom 21
Poziom 21

Post#6 Post autora tematu 16 Mar 2009 18:22   

Jak tak sobie człowiek chce w domu pobrzękać, czy dla znajomych to nuty nie są konieczne, ale z muzykami to faktycznie nie da rady inaczej. Ja jakoś nuty w sumie niezbyt dobrze wspominam ;). Jakaś strona z akordami czy czymś podobnym, znacie może?
Powrót do góry

GoldenSaint
Poziom 19
Poziom 19

Post#7 16 Mar 2009 18:29   

Dasz radę z nutkami ;-) Zacznij od prostych melodii typu "wlazł kotek...". Na początek naucz się która nuta na której linii. Zajmie Ci to jakieś 5-10 min. Potem spróbuj wyklaskiwać wartości rytmiczne. Na początek najlepiej melodii, które znasz, żebyś łatwo poznał, czy nie mylisz. Jeśli masz problem z zapamiętaniem dźwięków na klawiszach (a pewnie tak ;-)) to możesz zrobić, jak ja kiedyś: przykleić taśmę papierową (typu "gęsia skórka" ;-)) i na niej napisać nazwy dźwięków. U mnie zadziałało bez pudła. Powodzenia.
Powrót do góry

Ad

Ad

Post# 16 Mar 2009 18:29   

Powrót do góry

mm88
Poziom 13
Poziom 13

Post#8 16 Mar 2009 21:58   

Na początek to polecił bym ci kilka lekcji u kogoś kto się na tym zna. Pokazałby ci co i jak i wogóle. Jeżeli szukasz nut to polecam pianofiles.info - wszystko za free, na wiele różnych instrumentów w tym pianio czy keyborad, znajdziesz też tam materiały do nauki. Polecam ;-)
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Kosz -> Kosz Archiwum -> Samodzielna nauka gry na pianinie
Strona 1 z 1