X

Mini Ciągnik Czeski 1986 - brak działania

17 Mar 2009 13:45 SZSzakal85
  • #1 17 Mar 2009 13:45
    Szakal85
    Level 8  
    Helpful post? (0)
    Witam, mam taki problem, posiadam tzw "CZESKI DZIK" tj Mini Ciągnik Rolniczy 1986 rok produkcji. Posiadam tylko takie dane z silnika
    Silnik - IKOV
    Firma AGROSTROJ zJICINA
    Licence Gutbrod
    T116
    LS 97780
    Problem polega na tym, że po odpaleniu gaśnie jak jest zimny. Gdy jest bardzo dobrze rozgrzany - chodzi w miarę. Potrzebowalbym danych odnosnie regulacji zapłonu. Nie mogę wyregulowac obrotów. Po kilku minutach pracy świeca dostaje przebicia.Jeżeli ktos moze liznął informacji kiedys w tej dziedzinie proszę o jakąkolwiek podpowiedź, wiem że ciezki temat.
    PS. Nie wiedzialem w jakim dziale to wrzucic i czy w ogole na to forum ale - probuje :)[/tex]
  • #2 17 Mar 2009 13:51
    Removed
    Helpful post? (0)
    Standardowy elektrodowy zestaw
    -czyszczenie krokowca
    -czyszczenie przepustnicy
    -reset kompa
    -zestroić tubę bassową
    -zlać wszystkie złącza WD-40
  • #3 17 Mar 2009 16:06
    wojtek2812
    Level 22  
    Helpful post? (0)
    elektrit wrote:

-reset kompa

Na mój gust to trochę za stary ten traktor żeby był w nim komputer...
  • #4 17 Mar 2009 17:26
    707067
    Removed  
    Helpful post? (0)
    swieca dostaje przebicia... ale jaka/ żarowa, płomieniowa, czy iskrowa... silnik jaki diesel, czy pb? napisz troche jaśniej i po naszemu
  • #5 17 Mar 2009 17:27
    Removed
    Helpful post? (0)
    Był taki ciągniczek z silnikem Jawki.
  • #6 17 Mar 2009 17:34
    707067
    Removed  
    Helpful post? (0)
    palony na kopa czy na pych?
  • #7 17 Mar 2009 19:41
    Removed
    Helpful post? (0)
    elektrit wrote:
    Był taki ciągniczek z silnikem Jawki.

hehe nie był palony na opa ani na pych :D. Autentycznie było coś takiego. Była to maszyna ogrodnicza przystosowana bardziej jako glebogryzarka niż ciągniczek ale w zestawie były koła i wózek więc ciągniczek był z niej tylko wolny.

Maszyna nosiła wdzięczną nazwę "Robi - 55" - wynalazek produkcji MADE in HUNGARY !! Już wtedy (ok '87r.) jeżdził tam zapłon terysterowy :D Podzespoły silnika były łudząco podobne do podzespołów z zajawki ale jednak była minimalna różnica.
  • #8 20 Mar 2009 13:44
    Szakal85
    Level 8  
    Topic author Helpful post? (0)
    Tam jest zapłon iskrowy,.Odpalam go pociągając za sznurek.
    Jest tam silnik dwusuwowy - bęzyna
  • #9 18 Mar 2010 12:26
    wiechuch
    Level 8  
    Helpful post? (+1)
    Witam. Z tego co kol. Szkal opisuje to jest to najprawdopodobniej czeski mini traktorek o nazwie - mopel terra lub nowszy - terra vari. Rok produkcji pozwala mi twierdzić, że jest to ten pierwszy. Produkowane one były na licencji niemieckiej firmy Gutbrod. Mam taki lecz w nowej wersji z lat 90. Jak dołączyłbyś jakieś foto tego sprzętu to mogę określić czy mam rację. Jeśli by tak było to mam do niego instrukcję obsługi oraz jeszcze książeczkę do silnika. Pozdro
  • #10 28 Mar 2010 19:29
    kiniumn
    Level 1  
    Helpful post? (0)
    Witam. Mam prośbę do kolegi wiechuch o przesłanie skanu instrukcji do terki - silnika i skrzyni biegów (mam model T-20). Nigdzie nie mogę znaleźć takowych instrukcji, a mam tylko po czesku. Mój adres e-mail kiniumn(malpa)wp.pl
    Z góry dziękuję za pomoc.
Mouser  Search 4 million + Products
Browse Products