Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
 • #1 20 Mar 2009 11:15
  zylubazylu
  Level 2  
  Helpful post? (0)
  Jestem świerzym nabywcą odkurzacza piorącego firmy mpm product - Apollo 2000, model cl-333.
  W instrukcji pisze: "przed użyciem funkcji prania należy zdjąć biały filtr bawełniany i zamontować filtr poliuretanowy (gąbkowy niebieski". Mógłby mi ktoś łopatologicznie wyjaśnić o który filtr chodzi?
  Jedyny biały filtr bawełniany jaki znalazłam w tym odkurzaczu jest przy wylocie powietrza, natomiast niebieski filtr z pianki jaki mi pozostał jest - nie wiem czy to dobre określenie... - w kszałcie słoika (boki ma niebieskie, a "dno" białe (też piankowe).
  Bardzo proszę o pomoc.
 • #2 20 Mar 2009 21:11
  Removed
  Helpful post? (+2)
  Chyba trzeba zamontować ten z niebieskimi ściankami i białym dnem, tylko jest jedno ale, mam ten odkurzacz i nie wiem czemu ten niebieski filtr z białym dołem przepuszcza minimalnie wodę do silnika.Może przez to zepsuć się silnik ? czy te typy tak mają? bo lubię odkurzać z filtrem wodnym a tu taki numer...pozdrawiam
 • #3 21 Mar 2009 13:12
  zylubazylu
  Level 2  
  Topic author Helpful post? (0)
  na osłonę silnika jest montowany też niebieski filtr pinakowy tylko bez "dna" i jest on przykręcany taką żółtą, plastikową, okrągłą pokrywą aby się nie zsunął. Nie wiem o co chodzi z tymi pozostałymi filtrami.....
  Może ma ktoś jeszcze taki odkurzacz i się wypowie, bo boję się coś popsuć, a odkurzacz jest całkiem fajny i szkoda by było.....
 • #4 12 May 2009 11:57
  reaven22
  Level 26  
  Helpful post? (0)
  Woda silnikowi nie zaszkodzi, sam silnik ma oddzielne chłodzenie więc woda działa tylko na turbinę. a co do filtrów to zakładając filtr wodny (taka czarna przystawka) na silnik trzeba założyć właśnie ten filtr z pianki w kształcie "kubka" bo oryginalny z żółtą pokrywką się porostu nie mieści :) fakt instrukcja taka sobie ale jak się pokombinuje to sprzęt całkiem nieźle działa.
 • #5 12 May 2009 13:01
  Removed
  Helpful post? (0)
  reaven22 wrote:
  Woda silnikowi nie zaszkodzi, sam silnik ma oddzielne chłodzenie więc woda działa tylko na turbinę. a co do filtrów to zakładając filtr wodny (taka czarna przystawka) na silnik trzeba założyć właśnie ten filtr z pianki w kształcie "kubka" bo oryginalny z żółtą pokrywką się porostu nie mieści :) fakt instrukcja taka sobie ale jak się pokombinuje to sprzęt całkiem nieźle działa.  Postanowiłem odkurzyć z filtrem wodnym, i co?
  i mam więcej roboty niż jest to warte, odkurzacz zaczął pluć ze wszystkich stron wodą, woda w silniku, i teraz się suszy w częściach!
  Dobrze że się silnik nie uszkodził
 • #6 12 May 2009 13:40
  reaven22
  Level 26  
  Helpful post? (0)
  Temat filtra wodnego to temat rzeka :) Moje zdanie jest takie że to pic na wodę a nie filtr na wodę w jakimkolwiek wydaniu :) każdorazowe mycie sprzętu po odkurzaniu jest bardzo denerwujące tak więc nadal uważam że najlepszy odkurzacz to bezobsługowy automatyczny odkurzacz.. no narazie mnie na takiego nie stać więc zostanę przy worku papierowym i filtrze heppa który i tak zatrzymuje to co przez wodę przeleci.
 • #7 12 May 2009 16:17
  Removed
  Helpful post? (0)
  Z tego co mi się wydaje ,to filtr wodny jest lepszy od worka czy hepa w tym przypadku że lepiej filtruje.Hepa to według mnie jeszcze większe dno jeśli jest zastosowany zamiast worka.
  Nie chodziło mi o mycie odkurzacza tylko o to, że musiałem go cały rozebrać , począwszy od silnika po przez wycieracie obudowy wewnątrz.
 • #8 12 May 2009 22:42
  reaven22
  Level 26  
  Helpful post? (0)
  BS 1234 wrote:
  .... Hepa to według mnie jeszcze większe dno jeśli jest zastosowany zamiast worka.


  Tu masz absolutną rację, Błyskawicznie się zapycha. Ale jeżeli połączysz worek papierowy który odfiltruje 99% zanieczyszczeń to pozostały 1% wyłapie właśnie filtr heppa.

  Pomijam fakt że niektórzy producenci nadużywają nazwy heppa i nazywają tak zwykłe papierowe filtry.

  Dla przykładu podam przypadek odkurzacza rainbow czy jakoś tak (drogi ale jakość ma niezłą) znany min. z filtra wodnego. Najnowsza jego wersja oprócz filtra wodnego ma na wylocie właśnie filtr heppa po to aby wyłapał wszystko to co filtr wodny przepuści.

  Podsumowując apollo to dobry odkurzacz do prania, zbierania wody, sprzątania na sucho z workiem, filtr wodny bym określił bardziej jako wymóg rynku troszkę na siłę umieszczony w tym sprzęcie :)
 • #9 14 Dec 2009 21:04
  dgolf
  Level 15  
  Helpful post? (0)
  Od 9 lat do prania zakładam ten niebieski z białym dnem, a do odkurzania na sucho tą gąbkę bez dna i dokręcam ten plastik. Tak jest prawidłowo i nic się nie zapycha itp itd. A sierści z psa jest nie mało :)

  P.S. Zaczął mi słabo ciągnąć, rura sprawna - o co może chodzić? Jak go rozebrać?
 • #10 14 Dec 2009 22:20
  reaven22
  Level 26  
  Helpful post? (0)
  Z tego co pamiętam to śruby mocujące górną pokrywę są w rączce. Trzeba zdjąć osłonę i pod nią wykręcić 2 śruby. Dalej już sobie poradzisz :)
  Search 4 million + Products
Browse Products