Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Megane 1.9 dTi, brak mocy, przyśpieszenia...

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Diesel -> Megane 1.9 dTi, brak mocy, przyśpieszenia...
Autor
Wiadomość
Lukas.s
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: Bydgoszcz

Post#1 Post autora tematu 21 Mar 2009 08:32   

Megane 1.9 dTi, brak mocy, przyśpieszenia...

Witam!
Masę podobnych tematów widzę w tym dziale, ale mojego przypadku nie odnalazłem. Już wyjaśniam sprawę.
Od paru miesięcy moja Renata jakby traciła moc, problem narasta z czasem. Ogólne objawy i moje spostrzeżenia:
-rano jak odpalę to idzie jak głupi, oczywiście bez szaleństw, wiem że nie jest wskazane "pałowanie" turbiny na zimno.
-przejadę parę km i samochód zaczyna "mulić"
-słabo reaguje na wciśnięcie pedału gazu już od niskich obrotów co równa się z tym że nawet cieniasy i inne drobne pojazdy biorą mnie z pod świateł :|
-trochę więcej mocy czuję po przekroczeniu ok. 2500obr. (turbinka robi swoje)
-ale jest za głośno, więc rzadko przekraczam tyle obr.
-na trasie z bólem osiągam prędkość 110-120km/h na 5 biegu (na 4 jeszcze jakoś idzie)
-wyprzedzenie innego samochodu często graniczy z cudem
-jazda pod nawet skromną górkę stanowi problem :| zero reakcji na wciśnięcie pedału gazu.
Przeprowadziłem parę testów i:
-sprawna meganka przyśpiesza od 80 do 100 km/h w ok. 4.8-5.0 sek, mojej zajmuje to ok 10 sek.
-po odpięciu przepływomierza poczułem się jakbym jechał ferrari :D i do tego nawet silniczek ciszej chodził.
To chyba tyle :) Pozdrawiam
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 21 Mar 2009 08:32   

Powrót do góry

cardiag
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: gniezno

Post#2 21 Mar 2009 09:34   

Re: Megane 1.9 dTi, brak mocy, przyśpieszenia...

no to musisz sprawdzic przepływomierz, może się wysypał.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 21 Mar 2009 09:34   

Powrót do góry

Lukas.s
Poziom 2
Poziom 2

Post#3 Post autora tematu 21 Mar 2009 14:24   

w sensie podłączyć go pod komputer, czy może jakaś wizualna ocena? wiem że są tam drobne druciki które odpowiedzialne są za przekazywanie informacji do komputera.
P.S. Słyszałem że można spróbować go wyczyścić, ale nie wiem czy czyszczenie pomoże.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 21 Mar 2009 14:24   

Powrót do góry

marpat
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: Włocławek

Post#4 23 Mar 2009 07:19   

a ja bym postawił na czujnik pedału gazu, to ustrojsto na końcu linki, tuż przy obudowie amortyzatora, moja lalka też tak robi, sprawdziłem chyba wsztstko, wymieniłem przepływomierz, czujnik tem powietrza w ssaniu i nic to nie zmieniło, teraz zamówiłem czujnik gazu i zobaczymy ale to ostatnia rzecz jaką można wymienić, pozostanie już tylko pompa paliwa a to raczej nie ona, pozdrawiam
Powrót do góry

Lukas.s
Poziom 2
Poziom 2

Post#5 Post autora tematu 23 Mar 2009 11:39   

Wczoraj przez przypadek odkryłem usterkę dotyczącą chyba reakcji na wciśnięcie pedału gazu, otóż miałem pękniętą linkę od gazu, trzymała się na paru włoskach, zmontowałem z ojcem patent (niedziela była) i samochód zaczął reagować poprawnie na wciśnięcie gazu, ale mocy to i tak nie ma :cry:
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Diesel -> Megane 1.9 dTi, brak mocy, przyśpieszenia...
Strona 1 z 1