Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

peugeot 306 nie działają wentylatory chłonicy

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Elektryka i elektronika -> peugeot 306 nie działają wentylatory chłonicy
Autor
Wiadomość
radekkowalski
Poziom 5
Poziom 5

Post#1 Post autora tematu 21 Mar 2009 09:35   

nabyłem peugeota 306 1.9 D 94 rok
po przekręceniu kluczyka wraz z wszystkimi kontrolkami na wejscie świeci sie kontrolka temp. w chłodnicy
po uruchomieniu silnika gaśnie i wskaźnik temp działa ok
po nagrzaniu sie do wys temp kontrolka sie pojawia ale wentylatory sie nie zalaczaja
znajomy doradził mi wymienic przekaźnik wentylatorów (schowany za logo peugeota i nie pomogło)
jak wyjalem przekaźnik i połaczylem kablem jedno z gniazd przekaznika z akumulatorem wentylator startuje (tylko jeden) na innych nie dzieje sie nic, a na jednym zwarcie
jak wyjalem i zwarłem przewod czujnika w chłodnicy nie pomoga
bezpieczniki ok
prosze o wskazówki
pozdrawiam:arrow:
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 21 Mar 2009 09:35   

Powrót do góry

Gość
Poziom 26
Poziom 26

Post#2 21 Mar 2009 18:06   

Re: peugeot 306 nie działają wentylatory chłonicy

masz klimatyzację? sprawdzałeś przewody ?
Powrót do góry

radekkowalski
Poziom 5
Poziom 5

Post#3 Post autora tematu 21 Mar 2009 22:46   

samochod nie ma klimy.
mysle ze po pierwsze nie powinna mi swiecic kontrolka po wlaczeniu zaplonu na zimnym silniku...
Powrót do góry

Gość
Poziom 26
Poziom 26

Post#4 22 Mar 2009 11:31   

to patrz czy jest sprawny silnik elektrowentylatora, czy na czujniku jest napięcie, czy nie wydupczony 30A bezpiecznik w skrzynce w komorze silnikowej
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 22 Mar 2009 11:31   

Powrót do góry

Gość
Poziom 26
Poziom 26

Post#5 22 Mar 2009 11:43   

kol.elektrit a czy tam nie jest podłączone coś jeszcze pod tę kontrolkę? Bo w passacie pod kontrolkę świec żarowych jest podpięty automat stopu(3 dni szukania kłopotu ze świecami a na diagnostyce wyszło że automat siadł) a jak nie działają wentylatory to podepnij je na ostro do akumulatora ja zadziałają to sprawne jak nie to zdechły
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 22 Mar 2009 11:43   

Powrót do góry

kybernetes
Poziom 24
Poziom 24

Post#6 22 Mar 2009 12:58   

Zazwyczaj ta kontrolka jest zmasowana dioda do czujnika cisnienia oleju. Tym ze swieci po zaplonie bym sie zupelnie nie przejmowal jesli gasnie po odpaleniu silnika. Zreszta w ukladzie z 94r z jednym przekaznikiem wentylatora kontrolka nie powinna miec zwiazku z dzialaniem samego wentylatora. Szukaj przyczyn w sterowaniu przekaznika badz w jego zasilaniu - po pierwsze sprawdz czy masz dwa plusy na podstawce przekaznika po przekreceniu zaplonu a jeden bez zaplonu.

Pozdrawiam
Powrót do góry

georgesgr
Poziom 23
Poziom 23

Post#7 22 Mar 2009 12:58   

radekkowalski napisał:
samochod nie ma klimy.
mysle ze po pierwsze nie powinna mi swiecic kontrolka po wlaczeniu zaplonu na zimnym silniku...

Witam,
Powinna. W celu sprawdzenia jej dzialania jest ona uruchamiana przez czujnik cisnienia oleju.
Pozdrawiam,
Powrót do góry

radekkowalski
Poziom 5
Poziom 5

Post#8 Post autora tematu 22 Mar 2009 15:59   

witam
dokopalem sie ponownie do przekaznika wentylatorow (zdjecie gniazda)
i tak :

w polaczeniu bezposrednio z akumulatora reakcja jest tylko przy połączeniu z "5" >>zalacza sie prawy wentylator
w polaczeniu z "1" >> nastepuje zwarcie
w połaczeniu z "2" "3" "4" >>nie dzieje sie nic

Ponadto kiedz wyciągne wtyczke z czujnika z chłodnicy to przejscie jest to przejscie jest tylko między "A" i "4"

wszystko powyzsze robilem na wlaczonym zaplonie

po uruchomienia silnika wszystko jest tak samo

pomozcie pozdrawiam

Dodano po 1 [minuty]:

Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 22 Mar 2009 15:59   

Powrót do góry

georgesgr
Poziom 23
Poziom 23

Post#9 22 Mar 2009 17:01   

Witam,
Czy masz +12V bezposrednioz aku na 4 przekaznika i +12V po stacyjce na jednym z kabli termowylacznika?
1 przekaznika jest na masie, wiec normalne, ze robi zwarcie. 3 przekaznika jest polaczony z jednym z pinow termowylacznika (nie tym, gdzie powinien byc +12V)
Powrót do góry

radekkowalski
Poziom 5
Poziom 5

Post#10 Post autora tematu 22 Mar 2009 21:17   

witam
gregor mogl bys wyrazic sie jasnies co do twojej wypowiedzi
to co opisalem wyzej dzialo sie gdy poprostu wziolem jakis przewod> jednym koncem do + akumulatora a drugim do poszczegolnych "wejsc" w gniezdzie przekaznika
pozdrawiam
Powrót do góry

kybernetes
Poziom 24
Poziom 24

Post#11 22 Mar 2009 22:31   

Kolego radekkowalski, rob tak dalej i podpinaj do akumulartora co sie da.To bardzo mile z twej strony, ze w tych czasach kryzysu dbasz o to zebysmy zawsze mieli prace i chleb. Ten sposob sprawdzania to najlepsza metoda na zesmazenie wiazek iuszkodzenie tego co tam jeszcze sprawne.

Czlowieku, zostaw to auto poki jeszcze odpala i mozesz zajechac do elektryka. To moja serdeczna porada.

Jesli zas jestes uparty to jedz na stacje benzynowa i kup kontrolke z zaroweczka i tym sprawdzaj napiecia i przejscia. Potem zaprzyjaznij sie z google i znajdz schemat elektryczny do swoich wentylatorow. Mozesz tez kupic ksiazke z serii "sam naprawiam" lub sciagnac ja z netu. Niezbedna ci bedzie rowniez rozpiska bezpiecznikow w twoim samochodzie.
Powrót do góry

georgesgr
Poziom 23
Poziom 23

Post#12 22 Mar 2009 23:46   

Przykro mi, ale uwazam, ze moja odpowiedz jest wystarczajaco jasna dla kogos, kto ma pojecie o elektryce.
Musze sie tu przylaczyc do Kybernetesa - zaprzestan eksperymentow zanim nie bedzie za pozno.
Pozdrawiam, Georges
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Elektryka i elektronika -> peugeot 306 nie działają wentylatory chłonicy
Strona 1 z 1

Administrator || Moderatorzy || Regulamin forum || Regulamin ogólny || Informacja o cookies || Reklama || Kontakt

Page generation time: 0.063 seconds

elektroda.pl temat RSS 

opony