Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki

peugeot 306 nie działają wentylatory chłonicy

radekkowalski 21 Mar 2009 08:35
  • #1 21 Mar 2009 08:35
    radekkowalski
    Poziom 8  

nabyłem peugeota 306 1.9 D 94 rok
    po przekręceniu kluczyka wraz z wszystkimi kontrolkami na wejscie świeci sie kontrolka temp. w chłodnicy
    po uruchomieniu silnika gaśnie i wskaźnik temp działa ok
    po nagrzaniu sie do wys temp kontrolka sie pojawia ale wentylatory sie nie zalaczaja
    znajomy doradził mi wymienic przekaźnik wentylatorów (schowany za logo peugeota i nie pomogło)
    jak wyjalem przekaźnik i połaczylem kablem jedno z gniazd przekaznika z akumulatorem wentylator startuje (tylko jeden) na innych nie dzieje sie nic, a na jednym zwarcie
    jak wyjalem i zwarłem przewod czujnika w chłodnicy nie pomoga
    bezpieczniki ok
    prosze o wskazówki
    pozdrawiam:arrow:

• #2 21 Mar 2009 17:06
    Usunięty
  • #3 21 Mar 2009 21:46
    radekkowalski
    Poziom 8  

samochod nie ma klimy.
    mysle ze po pierwsze nie powinna mi swiecic kontrolka po wlaczeniu zaplonu na zimnym silniku...

• #4 22 Mar 2009 10:31
    Usunięty
  • #5 22 Mar 2009 10:43
    Usunięty
  • #6 22 Mar 2009 11:58
    kybernetes
    Poziom 39  

Zazwyczaj ta kontrolka jest zmasowana dioda do czujnika cisnienia oleju. Tym ze swieci po zaplonie bym sie zupelnie nie przejmowal jesli gasnie po odpaleniu silnika. Zreszta w ukladzie z 94r z jednym przekaznikiem wentylatora kontrolka nie powinna miec zwiazku z dzialaniem samego wentylatora. Szukaj przyczyn w sterowaniu przekaznika badz w jego zasilaniu - po pierwsze sprawdz czy masz dwa plusy na podstawce przekaznika po przekreceniu zaplonu a jeden bez zaplonu.

Pozdrawiam

• #7 22 Mar 2009 11:58
    georgesgr
    Poziom 40  

radekkowalski napisał:
    samochod nie ma klimy.
    mysle ze po pierwsze nie powinna mi swiecic kontrolka po wlaczeniu zaplonu na zimnym silniku...

Witam,
    Powinna. W celu sprawdzenia jej dzialania jest ona uruchamiana przez czujnik cisnienia oleju.
    Pozdrawiam,

• #8 22 Mar 2009 14:59
    radekkowalski
    Poziom 8  

witam
    dokopalem sie ponownie do przekaznika wentylatorow (zdjecie gniazda)
    i tak :

w polaczeniu bezposrednio z akumulatora reakcja jest tylko przy połączeniu z "5" >>zalacza sie prawy wentylator
    w polaczeniu z "1" >> nastepuje zwarcie
    w połaczeniu z "2" "3" "4" >>nie dzieje sie nic

Ponadto kiedz wyciągne wtyczke z czujnika z chłodnicy to przejscie jest to przejscie jest tylko między "A" i "4"

wszystko powyzsze robilem na wlaczonym zaplonie

po uruchomienia silnika wszystko jest tak samo

pomozcie pozdrawiam

Dodano po 1 [minuty]:

• #9 22 Mar 2009 16:01
    georgesgr
    Poziom 40  

Witam,
    Czy masz +12V bezposrednioz aku na 4 przekaznika i +12V po stacyjce na jednym z kabli termowylacznika?
    1 przekaznika jest na masie, wiec normalne, ze robi zwarcie. 3 przekaznika jest polaczony z jednym z pinow termowylacznika (nie tym, gdzie powinien byc +12V)

• #10 22 Mar 2009 20:17
    radekkowalski
    Poziom 8  

witam
    gregor mogl bys wyrazic sie jasnies co do twojej wypowiedzi
    to co opisalem wyzej dzialo sie gdy poprostu wziolem jakis przewod> jednym koncem do + akumulatora a drugim do poszczegolnych "wejsc" w gniezdzie przekaznika
    pozdrawiam

• #11 22 Mar 2009 21:31
    kybernetes
    Poziom 39  

Kolego radekkowalski, rob tak dalej i podpinaj do akumulartora co sie da.To bardzo mile z twej strony, ze w tych czasach kryzysu dbasz o to zebysmy zawsze mieli prace i chleb. Ten sposob sprawdzania to najlepsza metoda na zesmazenie wiazek iuszkodzenie tego co tam jeszcze sprawne.

Czlowieku, zostaw to auto poki jeszcze odpala i mozesz zajechac do elektryka. To moja serdeczna porada.

Jesli zas jestes uparty to jedz na stacje benzynowa i kup kontrolke z zaroweczka i tym sprawdzaj napiecia i przejscia. Potem zaprzyjaznij sie z google i znajdz schemat elektryczny do swoich wentylatorow. Mozesz tez kupic ksiazke z serii "sam naprawiam" lub sciagnac ja z netu. Niezbedna ci bedzie rowniez rozpiska bezpiecznikow w twoim samochodzie.

• #12 22 Mar 2009 22:46
    georgesgr
    Poziom 40  

Przykro mi, ale uwazam, ze moja odpowiedz jest wystarczajaco jasna dla kogos, kto ma pojecie o elektryce.
    Musze sie tu przylaczyc do Kybernetesa - zaprzestan eksperymentow zanim nie bedzie za pozno.
    Pozdrawiam, Georges

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty