Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Maszyna do szycia ŁUCZNIK 834 - części - zębatka

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> AGD Użytkowy -> AGD Początkujący -> Maszyna do szycia ŁUCZNIK 834 - części - zębatka
Autor
Wiadomość
muminek70
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: Jastrzębie Zdrój

Post#31 31 Lip 2009 08:01   

Re: Maszyna do szycia ŁUCZNIK 834 - części - zębatka

Wielkie dzięki. Nie bardzo wiedziałem gdzie to ustawic ale powyciągałem wszystko co było tam gdzie igła wchodzi czyli ten bębenek z nicią nawiniętą i inne części(nie wiem jak to się nazywa fachowo) nasmarowałem olejem technicznym i poskładałem na nowo, i o dziwo wszystko śmiga.Ani razu mi nie zerwało nitki lol przypadek?;D Jeszcze muszę coś zrobic coś z tym przesuwakiem czy jakoś tak co materiał popycha bo muszę często ręką pociągac materiał. Dzięki za zainteresowanie się moim problemem.
Powrót do góry

Norwid
Poziom 15
Poziom 15

Post#32 31 Lip 2009 08:38   

Jeżeli matriał się nie przesuwa to zobacz czy nie ma za zero ustawionej dźwigni "+" i "-" na środkowym położeniu albo pokrętło obok na "0" jeżeli to nic nie da musisz wtdy odsunąć zasówkę i zobacz czy jest dźwignia przesunięta to wrazie potrzeby przesuń ją do przodu lub do tyłu on jest po to żeby schować transporter pod płytkę ściegową. :D

Dodano po 8 [minuty]:

Pod chwytaczem też są te Koła Stożkowe też są plastikowe nowe też plasikowe do tych modeli wogle do Serii 800 są części plastikowe t wszystkie koła walcowe stożkowe itd. A jak już mówiłem ząbki się skruszyły przez smar fabryczny zanim wymienisz te części usuń resztki smaru polewając naftą i jak części wymienisz to wtedy daj wszędzie pare kropli oleju maszynowe lub popsikaj WD-40 :D

Dodano po 2 [minuty]:

muminek70 napisał:
Wielkie dzięki. Nie bardzo wiedziałem gdzie to ustawic ale powyciągałem wszystko co było tam gdzie igła wchodzi czyli ten bębenek z nicią nawiniętą i inne części(nie wiem jak to się nazywa fachowo) nasmarowałem olejem technicznym i poskładałem na nowo, i o dziwo wszystko śmiga.Ani razu mi nie zerwało nitki lol przypadek?;D Jeszcze muszę coś zrobic coś z tym przesuwakiem czy jakoś tak co materiał popycha bo muszę często ręką pociągac materiał. Dzięki za zainteresowanie się moim problemem.

Jak się nazywa ten cały olej techniczny maszynę można tylko Olejem Maszynym i WD-40 oliwić ale jeżeli chcesz ją zepsuć proszę bardzo nie wolno takim czymś on zakprzepnie wszystko stanie a potem musisz czyścić naftą.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 31 Lip 2009 08:38   

Powrót do góry

slaw369
Poziom 12
Poziom 12

Miasto: cz-wa

Post#33 31 Lip 2009 09:23   

Witam
Zajmowałem się kiedyś zawodowo naprawą maszyn przemysłowych do szycia i polecam wszystkim do konserwacji olej wazelinowy.
Olej jest bezbarwny,rzadki, nie krzepnie, nie pozostawia spieków.
Powrót do góry

Norwid
Poziom 15
Poziom 15

Post#34 31 Lip 2009 09:56   

No ja właśnie używam takie oleju. A czemu kolega już się nie zajmuje naprawą maszyn do szycia ?
Powrót do góry

muminek70
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: Jastrzębie Zdrój

Post#35 31 Lip 2009 15:13   

Witam, ten olejek co zastosowałem to jest bardzo rzadki,nie klei się ,jest bez wonny. Ja go stosuję do smarowania wiatraczków w komputerze itp.
Nazwę ciężko odczytac bo napis zszedł.Ale z tego co zauważyłem to pisze coś po niemiecku(dostałem go od znajomego) Z tego co rozczytałem to pisze
albo Tevier...Levier albo Ievier dalej pisze Spezial Weiss....coś tam.
Jeśli chodzi o transporter jak napisałeś to już chodzi. Ustawiałem prób i błędów i ruszyło. Dzięki jeszcze raz.
Powrót do góry

slaw369
Poziom 12
Poziom 12

Post#36 31 Lip 2009 19:26   

predom3,nie zajmuje się zawodowo bo na razie mam małą szwalnie usługową i są z tego trochę większe pieniążki.
Jednak jak tak dalej będzie przybywać taniej chińszczyzny,będzie się trzeba zwijać z interesem.
Z maszynami od czasu do czasu coś tam podłubie,ale raczej hobbystycznie.
Powrót do góry

Norwid
Poziom 15
Poziom 15

Post#37 31 Lip 2009 22:45   

Teraz mi pomóż bo mam taki problem mój Łucznik 877 pętelkuje od góy materiału już dokręciłem śrubkę w bębenku i nic dalej to samo czy poprostu muszę kupić nowy jeżeli tak to go kupię :)
Powrót do góry

slaw369
Poziom 12
Poziom 12

Post#38 01 Sie 2009 10:09   

Pętelkowanie to najczęściej objaw źle wyregulowanych nici,od tego trzeba zacząć .
Naprężenie górnej nitki ustawiasz tak,aby przy pociągnięciu ręką nitki igła lekko się odchylała

Naprężenie nitki z bębenka powinno dawać odczuwalny opór,coś w okolicy 1/2 naprężenia górnej nitki.
Częstym problemem bębenków, jest brud pod blaszką dociskową nitki który skutecznie uniemożliwia regulacje

Może to też być wina sprężynki napinacza górnej nitki
lub nieodpowiedniej stopki dociskowej.

Albo grubsza sprawa źle ustawiony chwytacz i synchronizacja transportu(ząbków)
Czy tego 877 już naprawiałeś, np.wymieniałeś pasek zębaty?
Bo mogłeś przestawić o ząbek i stąd problem.
Powrót do góry

sylwiakas
Poziom 5
Poziom 5

Post#39 01 Sie 2009 16:12   

Witam slaw369
ja tak to skorzystam z okazji i spytam
czy sama dam radę wymienić pasek
ten dłuższy ??? bo jak tak zaglądałam to nie wiadomo co odkręcić żeby go wyciągnąć maszyna Łucznik 827 .
A co do oleju to mam taki wazelinowy
a zębatki nowo kupione nie były chyba niczym posmarowane
polałam tym olejem , nawet nie wiedziałam że można .
Powrót do góry

Norwid
Poziom 15
Poziom 15

Post#40 01 Sie 2009 18:03   

slaw369 napisał:
Pętelkowanie to najczęściej objaw źle wyregulowanych nici,od tego trzeba zacząć .
Naprężenie górnej nitki ustawiasz tak,aby przy pociągnięciu ręką nitki igła lekko się odchylała

Naprężenie nitki z bębenka powinno dawać odczuwalny opór,coś w okolicy 1/2 naprężenia górnej nitki.
Częstym problemem bębenków, jest brud pod blaszką dociskową nitki który skutecznie uniemożliwia regulacje

Może to też być wina sprężynki napinacza górnej nitki
lub nieodpowiedniej stopki dociskowej.

Albo grubsza sprawa źle ustawiony chwytacz i synchronizacja transportu(ząbków)
Czy tego 877 już naprawiałeś, np.wymieniałeś pasek zębaty?
Bo mogłeś przestawić o ząbek i stąd problem.

Maszynę dostałem nie było w niej nic wymieniane bo to jest jak ja dokręcam śrubkę regulacyjną na bębenku to wtedy nić tak samo lekko jak przedtem a ścieg od psodu też jest luźny czego to będzie wina także jak mówiłem pas istnieje od nowości maszyny jeszcze nic z nim si dzieje i mam nadzieję że nic stać się nie stanie :)
Powrót do góry

slaw369
Poziom 12
Poziom 12

Post#41 01 Sie 2009 19:23   

Wyjmij bębenek,odkręć blaszkę dociskową sprawdź jej stan,czy niema pęknięć lub przetarć od nici,wyczyść i ewentualnie podegnij przed przykręceniem,dla zwiększenia docisku.
Później wyreguluj naprężenia dolnej i górnej nitki jak pisałem wcześniej.
Powrót do góry

Norwid
Poziom 15
Poziom 15

Post#42 01 Sie 2009 22:08   

Co to jest ta blaszka dociskowa i w którym ona jest miejscu już dałem bębenek nowy wyciągłem go z Łucznik 834 i lepiej od góry tylko od spodu luźny tak jaki był ścieg :( Aha już wiem co to jest blaszka dociskowa teraz zajarzyłem że jest na bębenku jak ustawiam na większe naprężenie nitki to się marszczy materiał :)
Powrót do góry

slaw369
Poziom 12
Poziom 12

Post#43 01 Sie 2009 23:12   

Witam sylwiakas
Wymiana paska to raczej trudna sprawa, założenie go na górną zębatkę wymaga rozkręcenia wszystkich połączeń na górnej osi i wysunięcia jej z korpusu maszyny,żeby założyć pasek,założenie na dolną zębatkę to już wtedy pikuś.Jednak odpowiednie skręcenie całości musi być idealnie takie samo jak przed rozkręceniem,nie można nic przestawić nawet o jeden ząbek,chodzi o położenie górnej osi poziomej względem dolnej poziomej.
Także raczej nie polecam,a czasami popękany pasek potrafi jeszcze długo popracować.
Powrót do góry

Norwid
Poziom 15
Poziom 15

Post#44 02 Sie 2009 09:11   

No a co ja mam niby robić z mojim Łucznikiem ?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 02 Sie 2009 09:11   

Powrót do góry

sylwiakas
Poziom 5
Poziom 5

Post#45 02 Sie 2009 20:00   

slaw369 napisał:
Witam sylwiakas
Wymiana paska to raczej trudna sprawa, założenie go na górną zębatkę wymaga rozkręcenia wszystkich połączeń na górnej osi i wysunięcia jej z korpusu maszyny,żeby założyć pasek,założenie na dolną zębatkę to już wtedy pikuś.Jednak odpowiednie skręcenie całości musi być idealnie takie samo jak przed rozkręceniem,nie można nic przestawić nawet o jeden ząbek,chodzi o położenie górnej osi poziomej względem dolnej poziomej.
Także raczej nie polecam,a czasami popękany pasek potrafi jeszcze długo popracować.

Dzięki bardzo slaw369
to nie będę tego ruszać
w razie czego to poszukam jakiegoś mechanika :D
a teraz wpuściłam tam do tego paska z dołu trochę oleju
nie wiem czy nic nie sknociłam ,.ale chyba nie ...

Ps. przez to forum nauczyłam się wszędzie poprawiać pisownie:D:D:D
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 02 Sie 2009 20:00   

Powrót do góry

slaw369
Poziom 12
Poziom 12

Post#46 02 Sie 2009 21:37   

Jeśli mechaniczne ustawienia nie są rozregulowane,to ustawienie naprężeń nici powinno wystarczyć.

Przyczyn nierówno wiążacego ściegu jest dużo i ciężko tak na odległość zdiagnozować.
Jeśli masz inną dobrze szyjącą maszynę spróbuj się na niej wzorować.

Przychodzi mi jeszcze na myśl że masz źle ustawiony podajnik transportu tzn.dolne ząbki(chociaż w maszynach domowych są ustawienia raczej stałe)
w stosunku do igielnicy.
Powinno być tak,że ząbki zaczynają ciągnąć materiał w momencie gdy igielnica jest w swoim maksymalnym górnym położeniu.

Też napinacz górnej nici może być uszkodzony lub brudny.
Ewentualnie źle ustawiony chwytacz.
Powrót do góry

Norwid
Poziom 15
Poziom 15

Post#47 03 Sie 2009 09:03   

Chwytacz dobrze ustawiony chyba że są jakie zabrudzenia na naprężaczu i dlatego sprubóję zaraz to zobaczyć :)
Nic z tego dalej to samo :(

tak wygląda moja maszyna jak już mówiłem to Łucznik typ 877
Teraz obrazek 1 u góry jak maszyna pętelkuje
Teraz obrazek 2 jak maszyna pętelkuje od spodu

Teraz dwa filmiki :
http://predom3.wrzuta.pl/film/8GWuQjB51GA/lucznik_877_cz.1
http://predom3.wrzuta.pl/film/94ksV7IsleA/lucznik_877_cz._2

Jest eż taki problem gdy igła na wszystkich połeżeniach wraca do góry wydaje dwięk cyyyk bo igła ostrzem o takie coś na chwytaczu to jak trapez wygląda wystający z chwytacza, kiedy dałęm nowy bebenek nitka zaczymywała pod blaszką trzymającą bębenek :)
Powrót do góry

gogola
Poziom 8
Poziom 8

Miasto: Ząbkowice

Post#48 14 Sie 2009 11:06   

Predom3, witaj! Wyobraż sobie, że ostatecznie nie dałam rady ustawić odpowiednio mojej maszyny i oddałam do punktu usługowego. Po paru dniach, zapłaciwszy, jak "za zboże" przywiozłam maszynę do domu i... nie szyje. Więc ponownie do punktu. Po tygodniu przywiozłam maszynę do domu i... szyje, ale beznadziejnie! Więc maszyna już po raz trzeci wylądowała w naprawie. Teraz jest mniej więcej dobrze, ale i tak mam zastrzeżenia do jej pracy.
Tak, że jak widzisz, nie była to wcale taka banalna sprawa, to ustawianie.
Jeszcze raz Ci dziękuję za pomoc. I pozdrawiam
Powrót do góry

Norwid
Poziom 15
Poziom 15

Post#49 14 Sie 2009 12:20   

Jak fatalnie szyje ile zapłaciłaś za usługę ? Jeżeli masz gg to pisz na 6049787 ale co z tym ściegiem pętelkuje zrywa czy co ?
Powrót do góry

lopez1977
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: Pszczyna

Post#50 29 Wrz 2009 15:26   

Witam serdecznie.
Mam problem z zsynchronizowaniem chwytacza do igły w SINGER 834.
Problem powstał z powodu uszkodzenia się dwóch kół zębatych skośnych.
Koła zamówiłem lecz nie wiem jak zsynchronizować chwytacz do igły gdyż w chwili uszkodzenia się kół ustawienia te rozjechały się i nie miałem możliwości ich zaznaczenia.
Jeśli istnieje taka możliwość to proszę o fotkę z zaznaczeniem w jakiej pozycji powinna znajdować się igła i chwytacz z podanymi wymiarami.
Np igła gdy wraca do góry powinna podnieść się o ..... a chwytacz w tym momencie powinien być w punkcie ...... Jego ruch wykonywany jest po okręgu wiec może przyjmijmy iż wewnętrzna część otworu na obwodzie chwytacza (początek tego otworu gdy chwytacz kreci się przeciwnie do ruchu wskazówek zegara) powinna się znajdować w którym miejscu w stosunku do igły???
Może łatwiej będzie np. podać jaka powinna być odległość „A” do igły gdy igła jest w dolnym położeniu i zaczyna iść do góry???

Za precyzyjna odpowiedź dla osoby która naprawiała juz wiele urządzeń ale nigdy maszyny do szycia z góry dziękuję.

Powrót do góry

axxx
Poziom 23
Poziom 23

Post#51 29 Wrz 2009 15:43   

Zobacz tutaj
http://www.szwalnicze.net/lucznik-lucznik-seria-700-800-c-196_181_176.html?zenid=014dc761d304d3349be83171d8d76d1a

Po odkręceniu pokrywy bocznej u góry główki tam gdzie przychodzi igielnica zobaczysz
igielnicę ,na górze igielnicy znajdują się dwie kreski.
Kreska górna pokazuje dolne położenie igielnicy,kreska dolna skok igły o 2mm.
Teraz ustaw położenie igielnicy w skrajne lewe położenie i ustaw ostrze chwytacza
nad dziurkę igły w momencie gdy igielnica wykona ten właśnie skok.
Chyba wszystko jasne.
Powrót do góry

Norwid
Poziom 15
Poziom 15

Post#52 01 Paź 2009 12:53   

I co jak maszyna ?? Dobrze ustwaiony chwytacz ??
Powrót do góry

sonia137
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: sztum

Post#53 03 Paź 2009 20:41   

Witam
ja mam problem z maszyna tylko taki że nie ciągnie mi materiału, wyczyściłam całą maszynę, szwy są prawidłowe tylko ze nie ciągnie materiału.
Proszę o porade co moze być przyczyną.
Powrót do góry

axxx
Poziom 23
Poziom 23

Post#54 03 Paź 2009 22:18   

Przyczyn może być kilka :
1.Za mały docisk stopki
2.Za nisko wystaje transporter/ząbki/ponad płytkę
3.Zły skok transportera
4.Wytara zębatka typu palec
Powrót do góry

Norwid
Poziom 15
Poziom 15

Post#55 03 Paź 2009 22:25   

Ale to raczej będzie wytarte Koło Stożkowe (Palcowe) należy je wyeminić ustawić maszynę tak jak była ustawiona przed naprawą jaki to typ maszyny ?
Powrót do góry

lopez1977
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: Pszczyna

Post#56 04 Paź 2009 19:57   

axxx napisał:
Zobacz tutaj
http://www.szwalnicze.net/lucznik-lucznik-seria-700-800-c-196_181_176.html?zenid=014dc761d304d3349be83171d8d76d1a

Po odkręceniu pokrywy bocznej u góry główki tam gdzie przychodzi igielnica zobaczysz
igielnicę ,na górze igielnicy znajdują się dwie kreski.
Kreska górna pokazuje dolne położenie igielnicy,kreska dolna skok igły o 2mm.
Teraz ustaw położenie igielnicy w skrajne lewe położenie i ustaw ostrze chwytacza
nad dziurkę igły w momencie gdy igielnica wykona ten właśnie skok.
Chyba wszystko jasne.

Dzięki bardzo axxx
Zgodnie z twoimi wskazówkami ustawiłem synchronizację chwytacza do igły w SINGER 834 i maszyna działa poprawnie, nie zaciąga, nie przepuszcza i szyje na pełnych obrotach, polecam ten opis.
Tak łopatologicznie mówiąc to przy takiej synchronizacji ważne jest aby tak ustawić chwytacz do igły iż jak się igła zaczyna podnosić do góry (czyli wraca) to początek chwytacza w tym momencie powinien dochodzić do oczka igły i wszystko gra.
Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam Lopez1977
Powrót do góry

Norwid
Poziom 15
Poziom 15

Post#57 04 Paź 2009 20:55   

Witaj axxx witam kkolegę cieszę się że koledze udało prawidłowo ustawić chwytacz a ja się męcze z Łucnik 834 już nawet igły nie pomagją żeby nie przepuszczła co mam robić ? Musi gdzieś leżeć wina prawda ? Ja chcę żebya ona szyła wreszcie prawidłowo tak jak szyje moja Łucznik 877 i męcze się z nią cały czas proszę pomóżcie mi przy tym siadam z rozłożynymi rękami :(
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 04 Paź 2009 20:55   

Powrót do góry

axxx
Poziom 23
Poziom 23

Post#58 04 Paź 2009 21:13   

Poczytaj post wyżej .Koledze udało się to zrobić to tobie myślę też się uda :D
Powrót do góry

Norwid
Poziom 15
Poziom 15

Post#59 04 Paź 2009 21:17   

Ale ja nawet ustawiałem według Łucznik 877 i wogle nie szyła. Coś nie tak :) Ja go już sto razy ustawiałem i to samo cały czas z może igła za nisko czy cóś ?
Powrót do góry

axxx
Poziom 23
Poziom 23

Post#60 04 Paź 2009 21:26   

Czy igielnica ustawiona jest na znaki fabryczne ?
Jaka jest odległość igły od ostrza chwytacz ?
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> AGD Użytkowy -> AGD Początkujący -> Maszyna do szycia ŁUCZNIK 834 - części - zębatka
Strona 2 z 5 Idź do strony Poprzedni  12345  Następny