Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Maszyna do szycia ŁUCZNIK 834 - części - zębatka

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> AGD Użytkowy -> AGD Początkujący -> Maszyna do szycia ŁUCZNIK 834 - części - zębatka
Autor
Wiadomość
joa12
Poziom 2
Poziom 2

Post#1 Post autora tematu 23 Mar 2009 19:41   

Witam.
Dzisiaj moja maszyna przestała poprawnie działać, nie przesuwa materiału.
Po rozkręceniu okazało się iż jest połamana jedna częsc żębatka, ta która odpowiada za przesuwanie materiału). Jest ona napędzana przez inną zębatkę. Część jest plastikowa, jeżeli bedzie potrzeba to zamieszczę zdjęcie.

Chciałabym się dowiedzieć, gdzie kupię taką cześć i jak ona się fachowo nazywa ? Połamana jest tylko plastikowa zębatai i ile będzie kosztowała mniej wiecej naprawa, i czy niema problemu z kupnem samemu częsci? I czy części z innych maszyn może pasują do tego modelu ?
A moze jeszcze jakieś inne rozwiązania.

dziękuje, mam nadzieje, ze post w odpowiednim dziale.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 23 Mar 2009 19:41   

Powrót do góry

wiesiekba
Specjalista AGD
Specjalista AGD

Miasto: Stare Sioło Podkarpacie

Post#2 23 Mar 2009 21:01   

Re: Maszyna do szycia ŁUCZNIK 834 - części - zębatka

Zamieść zdjęcia.
Powrót do góry

niutat
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: Biłgoraj

Post#3 23 Mar 2009 21:08   

Witam, jeśli masz niedaleko do Biłgoraja to jest taki zakład który prawdopodobnie dorobi Ci zębatki z każdego materiału. :wink:
Powrót do góry

wiesiekba
Specjalista AGD
Specjalista AGD

Post#4 23 Mar 2009 22:14   

Nie ma potrzeby dorabiać są wszystkie do dostania średnio 10zł zębatka.
Powrót do góry

joa12
Poziom 2
Poziom 2

Post#5 Post autora tematu 24 Mar 2009 00:02   

Do Biłgoraja mam za daleko.
Wygląda to tak
http://tnij.org/dgb4
Jutro dokładnie sprawdzę jeszcze wymiary. Tylko, ze to jest do Singera a ja mam Łucznik 834 :) więc nie jestem pewna czy to będzie pasowało.

Ale dobrze wiedzieć, ze bez problemu to dostanę.

Dzięki.
Powrót do góry

wiesiekba
Specjalista AGD
Specjalista AGD

Post#6 24 Mar 2009 07:52   

Mam taki. To jest to samo koło pasuje do Łucznika.Ale ono jest na tyle długie że całkiem śmiało można przesunąć na osi i jeszcze będzie pracować.
Powrót do góry

Usunięty

Post#7 24 Maj 2009 00:15   

Witam.
joa 12 udalo sie naprawić bo mam identyczny problem. Ciekawi mnie czy wymiana jest bardzo skomplikowana czy trzeba szukac fachowca ?
Pozdrawiam
Powrót do góry

Norwid
Poziom 15
Poziom 15

Post#8 24 Maj 2009 20:28   

Witam wymiana nie jest ciężka gdyż trzba wyjąć 2 wałki zdemontać inne części i ustawić tak samo części a jakie musisz części wymienić .?
Synchronizacja kół zębatych w maszynie do szycia łucznik, singier itp.

1.
Koło zębate znajdujące się na wałku poziomym ustawić w dowolnym położeniu i dokręcić .

2.
Koło zębate usytuowane na osi pionowej napędzające chwytacz ustawić tak, żeby ząbki transportera znajdowały się równo z płytką ściegową mając tendencje schodzenia w dół. W tym momencie igła powinna znajdować się ok. 5-10 mm nad płytką sciegową. Następnie należy wsunąć koło zębate napędzające chwytacz znajdujące się na wałku pionowym i lekko dokręcić.

3.
Ustawienie skoku chwytacza w stosunku do igły. Chwytacz w momencie powrotu igły do góry (tz. jak kręcisz kołem maszyny igła się wbija w materiał dochodzi do najniższego punktu i wraca ) powinien być tak ok. 2mm nad otworem igły .

4.
Sprawdzić czy wszystkie części są odpowiednio dokręcone. Powoli zakręcić kołem napędowym w celu sprawdzenia ustawień.

opis jak ustwaić wszystko jak ma być :) jak już mówiłem te koła stożkowe kupisz na allegro :) Pozdraiwma zawsze chętnie pomogę :D
Powrót do góry

Usunięty

Post#9 25 Maj 2009 00:28   

Witam
Muszę wymienić koło walcowe, przykladowe zdjecie z allegro :
http://www.allegro.pl/item639668137_kolo_walcowe_singer_maszyny_do_szycia_2_sztuki.html

Maszyna działała dobrze, spróbuję ja wyleczyć bo sprzęt solidny.
Jak dam rade oczywiście ? Nie wiem jeszcze czy moje narzędzia precyzyjne poradza sobie z rozmontowaniem, ale jak nie to zdobede potrzebne. Dzięki za rady, moze jeszcze jakieś :)
Dzieki za zainteresowanie. Pozdrawiam

Dodano po 35 [minuty]:

Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 25 Maj 2009 00:28   

Powrót do góry

Norwid
Poziom 15
Poziom 15

Post#10 25 Maj 2009 15:53   

Nagraj film tej maszyny,pamiętaj jak rozkręcisz poskładaj tak samo i wyreguluj żeby szyło jak powinno i wyślij wię zdjęć i większe i wogle film jak maszyna szyje pisz na 6049787 :D Zrobie zdjęcia w mojej maszynie i ci pokazaę co masz powyciągać i potem jak poskładać :)

Co musisz zdjąc:
1 Obrazek: Ściągnąć pasek napędowy mechanizmu dolnego odkręcić koło pasowe zdjąć je,dalej odkręcić na tym samym wałku koło walcowe( tzw. palcowe) na drugim wałku gdzie wielkie koło walcowe odkręcić je.
2 Obrazek odkręcić koło stozkowe na tym samym wałku co małe koło walcowe i koło pasowe wysunąć wałek z tym małym kołem wlacowym z kołem stożkowym (ale najpierw wyjąć gniazdo gdzie wkłada się wtyczkę) ,następnie odkręcić to ce jest na tym samym wałku co koło duże walcowe wysunąć wałek włożyć te duże koło wlacowe przykręcić tą część na końcu wałku dużego koła walcowego,następnie włożyć koło stożkowe napędu chwytacza wusnąć wałek tak żeby wsadzić małe koło walcowe(palcowe)wsunąć wałek dokręcić części na samym końcu włożyć koło pasowe założyć pasek i wyregulować tak według opisu :

1.
Koło zębate znajdujące się na wałku poziomym ustawić w dowolnym położeniu i dokręcić .

2.
Koło zębate usytuowane na osi pionowej napędzające chwytacz ustawić tak, żeby ząbki transportera znajdowały się równo z płytką ściegową mając tendencje schodzenia w dół. W tym momencie igła powinna znajdować się ok. 5-10 mm nad płytką sciegową. Następnie należy wsunąć koło zębate napędzające chwytacz znajdujące się na wałku pionowym i lekko dokręcić.

3.
Ustawienie skoku chwytacza w stosunku do igły. Chwytacz w momencie powrotu igły do góry (tz. jak kręcisz kołem maszyny igła się wbija w materiał dochodzi do najniższego punktu i wraca ) powinien być tak ok. 2mm nad otworem igły .

4.
Sprawdzić czy wszystkie części są odpowiednio dokręcone. Powoli zakręcić kołem napędowym w celu sprawdzenia ustawień.

Powrót do góry

Usunięty

Post#11 26 Maj 2009 13:58   

Dzięki za szczegółowe instrukcje.
Część zakupiona, czekam na przesyłkę. Gdybym miał kłopoty odezwe sie.
Dzieki predom3. Pozdrawiam
Powrót do góry

Norwid
Poziom 15
Poziom 15

Post#12 26 Maj 2009 21:06   

Nie ma za co służę pomocą.Jak już maszynę naprawisz to nagraj filmik oczywiście jeżeli będziesz miał możliwość i wrzuć go na www.wrzuta.pl :) i życzę miłej naprawy oraz udanej co prawda nigy nie naprawiałem maszyny ale wiem co trzeba zrobić :)
I co maszyna jest już naprawiona ?
Powrót do góry

gogola
Poziom 8
Poziom 8

Miasto: Ząbkowice

Post#13 09 Lip 2009 13:52   

Witam,
Zachęcona opisami podobnych awarii. wymieniłam w mojej maszynie zębatkę, poskładałam, i ... nie szyje, to znaczy zaczepia igłą o coś.
Predom3 - czy możesz napisać, co to jest chwytacz?
Czy ktoś wie, gdzie znależć jakieś rysunki techniczne tej maszyny?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 09 Lip 2009 13:52   

Powrót do góry

Norwid
Poziom 15
Poziom 15

Post#14 09 Lip 2009 14:03   

Chwytacz to jest to załapuję nitkę z igły a wygląda on tak aż mi trudno uwierzyć że kobieta sama maszynę naprawiła. Jeżeli chaczy o coś to znaczy źle koleżanko wyregulowałaś maszynę !
Opisałem ją jak wyregulować i jeszcze raz wyślę :

1.

2.

3.

4.

Powrót do góry

gogola
Poziom 8
Poziom 8

Post#15 09 Lip 2009 19:39   

Predem3, dzięki za wyjaśnienia. Rozebrać maszynę wg Twojej instrukcji to nic takiego. Ale złożyć to wszystko do kupy! Niestety, pasowanie przekroczyło moje możliwości: albo igła zahacza o metal, albo nie łapie dolnej nitki.
Jutro jeszcze raz spróbuję.
Powrót do góry

skryn
Admin grupy AGD
Admin grupy AGD

Miasto: Pomorze Środkowe

Post#16 09 Lip 2009 20:25   

Szanowny Panie predom3 :arrow:
Proszę edytować swoje posty, korzystając z tej instrukcji:
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1116696.html

Inaczej wszystkie Pańskie posty wylądują w KOSZU!
A tym samym temat...
Powrót do góry

Norwid
Poziom 15
Poziom 15

Post#17 09 Lip 2009 20:52   

skryn napisał:
Szanowny Panie predom3 :arrow:
Proszę edytować swoje posty, korzystając z tej instrukcji:
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1116696.html

Inaczej wszystkie Pańskie posty wylądują w KOSZU!
A tym samym temat...

O dziękuje bardzo i przperaszam że tak nie wklejałem bo nie znałem tej opcji :)

Dodano po 2 [minuty]:

gogola napisał:
Predem3, dzięki za wyjaśnienia. Rozebrać maszynę wg Twojej instrukcji to nic takiego. Ale złożyć to wszystko do kupy! Niestety, pasowanie przekroczyło moje możliwości: albo igła zahacza o metal, albo nie łapie dolnej nitki.
Jutro jeszcze raz spróbuję.

Trzeba było wszystko zaznaczyć czymś markerem np. i ustawić tak samo a części to żadne problem włożyć !
Powrót do góry

gogola
Poziom 8
Poziom 8

Post#18 10 Lip 2009 14:26   

Predom3, trochę się już zniechęciłam; dziś igła wchodzi mi w materiał za każdym razem w tym samym punkcie!

Czy możesz, jeśli to nie za duży kłopot dla Ciebie, szerzej wyjaśnić pkt.3 - ustawienie skoku chwytacza: co nazywasz otworem igły?
Powrót do góry

Norwid
Poziom 15
Poziom 15

Post#19 10 Lip 2009 15:11   

Koleżanko igła musi być na samym dole ząbki transportera na równo z blaszką transportera. I jest ten "krążek" czyli chwytacz i ustawiasz go. A ustawiasz tak igła schodzi do najniższego punktu wraca do góry jest otwór igły i jest ostrze chwytacza i ustawiasz to jest banalne ! Przyśluj zdjęcia i nagraj kutki filmik od spodu i od góry jak igła wbija się w materiał !
Powrót do góry

Norwid
Poziom 15
Poziom 15

Post#20 20 Lip 2009 11:24   

Przepraszam bardzo gdzie dostanę Krzywki z zygzakiem do maszyny Singer 518 ?
Powrót do góry

sylwiakas
Poziom 5
Poziom 5

Post#21 28 Lip 2009 11:17   

witam serdecznie korzystałam sz tego forum jak mi sie pralka psuła , teraz przyszedł czas na maszyne . Łucznik na licencji singera ten sam problem zębatka , czekam na przesyłkę w tym czasie chciałam przygotować
maszynę i stanęłam na samym początku , otóż mam tyle imbusów a akurat żaden mi nie pasuje do rozkręcenia śrubek nie wiem jaki rozmiar i gdzie przez internet mogłabym zmówić taki .
Ostatecznie po przeczytaniu tego tematu trochę sie przeraziłam
czy poradzę sobie z wymianą tych zębatek i czy czasem od razu nie wymienić paska który też zamówilam na zaś .

Dodano po 28 [minuty]:

moja maszyna wygląda tak i szczerze mówiąc nie wiem od czego zacząć mimo wyjaśnień , nie potrafię zdjąć paska
a tu z góry
Powrót do góry

Norwid
Poziom 15
Poziom 15

Post#22 29 Lip 2009 12:33   

Czyżby ta maszyna to Łucznik kl. 877 mam taką a przynajmniej dostałem wczoraj.Hmmmm... Pasek to bardzo trudna sprawa wymienić oddaj do serwisu a do tych części żeby odkręcić potrzeba Klucz Gwiazdka T-10 :D
Powrót do góry

sylwiakas
Poziom 5
Poziom 5

Post#23 29 Lip 2009 17:44   

Witam predom3
tak poradziłam sobie z niewielka pomocą
,nie wpadłabym na to że klucz gwiazdka by był dobry , ale brat mi podrzucił i spróbowałam
Po długiej z nią walce powymieniałam zębatki
,ale pasek został stary, puki co działa
Dzięki twoim wskazówkom bez których bym stanęła
Ta maszyna to Łucznik 827 ma jakieś 15 lat
i pierwszy raz była naprawiana
mam zamiar z rok nią poszyć
a potem się pomyśli :)
Powrót do góry

Norwid
Poziom 15
Poziom 15

Post#24 29 Lip 2009 20:00   

Ale mamy te same dwie maszyny Tylko Że ty Łucznik 827 z innym gniazdem jak ja mam w Łucznik 834 a ja Łucznik 877 z Okablowaniem i regulatorem obrotów jak do Silnika Tur-2 JA jestem bardzo zadowolny z Łucznika 877 nic mi nie przepuszcza :)
Powrót do góry

muminek70
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: Jastrzębie Zdrój

Post#25 30 Lip 2009 09:58   

Witam. Fajnie ze jest ten temat. Dostałem od znajomego Predom łucznik 455. Problem z nim jest taki że przy szyciu czegokolwiek zrywa nitkę.Nie raz idzie bez problemu ale kawałek. Nie wiem od czego to może byc . Gdy igła wbija się w materiał i wychodzi po chwili zerwana.Szkoda by było tą maszynę wywalic na śmietnik bo ma regulator(pedał) i silnik,wszystko w niej działa tylko jest właśnie ten mankament ze zrywaniem nici.
Powrót do góry

Norwid
Poziom 15
Poziom 15

Post#26 30 Lip 2009 10:50   

Jeżeli nić się zrywa w momeńcie powrotu do góry to może źle ustwaiony skok chwytacza lub za mocno dokręcony naprężacz nici :)

Dodano po 2 [minuty]:

gogola napisał:
Predom3, trochę się już zniechęciłam; dziś igła wchodzi mi w materiał za każdym razem w tym samym punkcie!

Czy możesz, jeśli to nie za duży kłopot dla Ciebie, szerzej wyjaśnić pkt.3 - ustawienie skoku chwytacza: co nazywasz otworem igły?

Robimy to w ten sposób, że przy ustawieniu ściegu prostego sprowadzamy igłę w dolne położenie i transporter także powinien się znajdować w najżniższym położeniu igła gdy igła powraca do góry transporter powinnien iść do produ wychodzić nad płytkę tak jak na filmikach dalej pokręcając kołem podnosimy ją o 2mm do góry. W tej pozycji ostrze chwytacza powinno znaleźć się w osi igły.
Powrót do góry

sylwiakas
Poziom 5
Poziom 5

Post#27 30 Lip 2009 14:35   

Muminek 70 tak to może może być to co pisze predom3
zanim wymieniłam zębatkę i maszyna jeszcze mało wiele szyła to tez mi tak robiła i dodatkowa plątała nitkę
po rozebraniu do wymiany zębatki musiałam ja wyregulować i teraz odpukać szyje .
Niektórzy idą od razu do serwisu czy mechanika by wyregulować maszynę , nie wiedząc że można to samemu zrobić.
Pozdrawiam i dziękuję .
Perdom 3 czyli te Łuczniki to jedno i to samo tylko elektryką się troszkę różnią ?
Przepraszam za pytanie ,bo piszesz że masz te maszynę
to znaczy że szyjesz?
Powrót do góry

axxx
Poziom 23
Poziom 23

Post#28 30 Lip 2009 14:45   

Maszyny niczym się nieróżnią.
A jeżeli chodzi o elektrykę to są dwa rodzaje kabli.
Przy kupnie nowego trzeba na to zwrócić uwagę.
Powrót do góry

Norwid
Poziom 15
Poziom 15

Post#29 30 Lip 2009 18:48   

sylwiakas napisał:
Muminek 70 tak to może może być to co pisze predom3
zanim wymieniłam zębatkę i maszyna jeszcze mało wiele szyła to tez mi tak robiła i dodatkowa plątała nitkę
po rozebraniu do wymiany zębatki musiałam ja wyregulować i teraz odpukać szyje .
Niektórzy idą od razu do serwisu czy mechanika by wyregulować maszynę , nie wiedząc że można to samemu zrobić.
Pozdrawiam i dziękuję .
Perdom 3 czyli te Łuczniki to jedno i to samo tylko elektryką się troszkę różnią ?
Przepraszam za pytanie ,bo piszesz że masz te maszynę
to znaczy że szyjesz?

Tak ja szyję różne rzeczy czy zwężanie, firany, skracanie, wszywanie zamka to bardzo łatwe sprawy. Ty masz gniazdo pod silnikiem ja koło silnika moje gniazdo jest na kabel jak do silnika Tur 2 a ty masz gniazdo jak do Singera i Łucznika 834 bo moja mama ma Łucznik 834 i ma ten sam kabel z regulatorem obrotów jak ty :D A ty też szyjsz na tym Łuczniku 877 ? :D

Dodano po 3 [godziny] 51 [minuty]:

sylwiakas napisał:
witam serdecznie korzystałam sz tego forum jak mi sie pralka psuła , teraz przyszedł czas na maszyne . Łucznik na licencji singera ten sam problem zębatka , czekam na przesyłkę w tym czasie chciałam przygotować
maszynę i stanęłam na samym początku , otóż mam tyle imbusów a akurat żaden mi nie pasuje do rozkręcenia śrubek nie wiem jaki rozmiar i gdzie przez internet mogłabym zmówić taki .
Ostatecznie po przeczytaniu tego tematu trochę sie przeraziłam
czy poradzę sobie z wymianą tych zębatek i czy czasem od razu nie wymienić paska który też zamówilam na zaś .

Dodano po 28 [minuty]:

moja maszyna wygląda tak i szczerze mówiąc nie wiem od czego zacząć mimo wyjaśnień , nie potrafię zdjąć paska
a tu z góry

Te wszystkie części pękąją dlatego gdyż jest na nich oryginalny smar fabryczny on zasycha ktoś chce szyć a tu nagle bęc coś się psuje dlatego ja usuwam od razu smar fabryczny i smaruję WD-40 lub olejem maszynowym :)
Powrót do góry

sylwiakas
Poziom 5
Poziom 5

Post#30 30 Lip 2009 23:42   

To ja dodam zdjęcia jak wyglądała pęknięta zębatka , skruszona ...
i jestem ciekawa czy w nowych maszynach te zębatki i inne części są metalowe ,bo pod chwytaczem w Łuczniku są , a te na walcu już nie

z tej strony nie widać tak bardzo , widać dobrze zębatkę z dwoma dziurkami
tak nazywali ja w sklepie
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 30 Lip 2009 23:42   

Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> AGD Użytkowy -> AGD Początkujący -> Maszyna do szycia ŁUCZNIK 834 - części - zębatka
Strona 1 z 5 Idź do strony 12345  Następny