Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Jaką pralkę kupić? - kontynuacja

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> AGD Giełda -> AGD Co kupić? -> Jaką pralkę kupić? - kontynuacja
Autor
Wiadomość
zibi410
Poziom 3
Poziom 3

Miasto: Katowice

Post#1291 05 Gru 2011 22:31   

Re: Jaką pralkę kupić? - kontynuacja

Proszę o opinię o pralce Siemens WS10F27RPL.
Może jakieś inne sugestie i propozycje o innych slimach do 44 cm (może być Bosch) :).
Powrót do góry

alaooo
Poziom 3
Poziom 3

Miasto: Toruń

Post#1292 07 Gru 2011 10:41   

MAm w glowie juz metlik.. Zyjemy bez pralki od lipca ( rozlecial sie whirpool ).. Chcemy kupic cos juz przed Świetami.. Jestesmy obrazeni na te ladowane od gory - nie bylismy zadowoleni - slabo dopierala, slabo wyplukiwala proszek z pralki i ubran... Jestesmy ograniczeni finansami i sklepami (szczegolnie jednym) do ktorego mamy karte podarunkowa oraz szerokoscia drzwi, przez ktore nie przejdzie pelnowymiarowa (tzn 60cm glebokosci) pralka, co sprawilo, ze nie wzielismy upatrzonego boscha, a teraz aeg..
w tej chwili podoba mi sie i jest w promocji lg f-1091QD. Ma 55 cm wiec przejdzie przez te glupie drzwi. 7 kg, 1000 obrotow, system direkt driver..cena 1099. Malo jest o tej marce pralek w necie, ale na publikowanej tu liscie jest zaraz za miele wiec moze nie jest tak zle?... poza tym w tegootygodniowej promocji : lg WD-12390NDK, Whirpool AWO, Hotpoint WMD 722, no i elektrolux EWB, ale od gory ladowany... co radzicie?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 07 Gru 2011 10:41   

Powrót do góry

VIOLATOR-DM
Poziom 12
Poziom 12

Miasto: kuj-pomorskie

Post#1293 07 Gru 2011 12:03   

Ja wczoraj kupiłem pralkę Beko w wersji slim 45cm głębokości .
Jeden model jest do końca roku w promocji z 5 letnia gwarancja. 1200 obrotów o 200 zł taniej niż podobne lepszych firm.
Czekam na kuriera obecnie,cena 1024zl .
Co mogę Ci doradzić to patrz na długość gwarancji bo obecnie wszyscy producenci odwalają lipę i pralki są produkowane z przeznaczeniem żeby po max 5 latach je wymienić.
Po weekendzie dam znać jak pierze :).
Powrót do góry

alaooo
Poziom 3
Poziom 3

Post#1294 07 Gru 2011 12:21   

ok.. gwarancje w tym sklepie mozna dokupic 5 letnia.. a nie daja chyba na zadna... dziwne tylko z tym lg... bo na ulotce jest napisane ze 5kg i 45 cm... ale w specyfikacji na stronie 7 kg i 55cm.. ale bylam przed chwila w sklepie i rzeczywiscie fabryczne nadruki mowia ze 5 kg i 45 cm... dziwne...
tez mysle o beko.. tesciowa ma przeszlo 5 lat i bezawaryjnie ladnie pierze- wiem bo od lipca opiera takze nas.. :) na zmiane z rodzicami
Powrót do góry

VIOLATOR-DM
Poziom 12
Poziom 12

Post#1295 07 Gru 2011 13:18   

Gwarancja darmowa 5 letnia na czesc produktow zobacz na stronie Beko
Powrót do góry

timomar
Poziom 9
Poziom 9

Miasto: P-ń

Post#1296 07 Gru 2011 22:19   

Na stronie RTV EURO AGD jest promocja z kuponami więc jest taniej. Wcześniej nie zastanawiałem się nad poniższymi ale po rabacie biorę pod uwagę:

Samsung WF1802WFVS
LG F1289ND

Marki jak dla mnie egzotyczne jeśli chodzi o AGD ponieważ po domu cały czas ,,latały,, polskie sprzęty.
Ktoś wcześniej pisał że z LG lub Samsung wybrałby ten drugi why?.
Pralki cenowo zbliżone choć LG ma ten DirectDrive a Samsung....?
10 lat gwarancji na silnik w LG a co z resztą podzespołów jeśli chodzi o trwałość?
Doradźcie please :?:
Powrót do góry

Brencik
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: Bydgoszcz

Post#1297 07 Gru 2011 23:10   

Też chciałem Samsunga albo LG, ale wybrałem Siemensa WM16S743PL, na razie 2 prania ale póki co bajka.
Brałem też pod uwagę Boscha, czyli uboższego brata Siemensa.
Powrót do góry

VIOLATOR-DM
Poziom 12
Poziom 12

Post#1298 07 Gru 2011 23:49   

timomar napisał:
Na stronie RTV EURO AGD jest promocja z kuponami więc jest taniej. Wcześniej nie zastanawiałem się nad poniższymi ale po rabacie biorę pod uwagę:

Samsung WF1802WFVS
LG F1289ND

Marki jak dla mnie egzotyczne jeśli chodzi o AGD ponieważ po domu cały czas ,,latały,, polskie sprzęty.
Ktoś wcześniej pisał że z LG lub Samsung wybrałby ten drugi why?.
Pralki cenowo zbliżone choć LG ma ten DirectDrive a Samsung....?
10 lat gwarancji na silnik w LG a co z resztą podzespołów jeśli chodzi o trwałość?
Doradźcie please :?:

Owszem promocja z kuponami jest ale chyba nie zauważyłeś za ile trzeba kupić żeby mieć minimalna zniżkę

http://www.euro.com.pl/others_rabaty-do-400zl-agd.xml?link=ban-250x100

100zl za zakup za kwotę 3tys zł wiec byś musiał z dwie pralki kupić chyba :)
Powrót do góry

Brencik
Poziom 19
Poziom 19

Post#1299 07 Gru 2011 23:59   

VIOLATOR-DM napisał:
wiec byś musiał z dwie pralki kupić chyba :)

Albo jedną dobrą :)
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 07 Gru 2011 23:59   

Powrót do góry

timomar
Poziom 9
Poziom 9

Miasto: P-ń

Post#1300 08 Gru 2011 00:08   

Kod:
Wybierz sposób zakupu:   
LG F1289ND
rezerwacja - zakup w wybranym sklepie
Produkt zostanie dostarczony nowy i zapakowany do wskazanego sklepu, zostaniesz o tym poinformowany przez e-mail.
Pole na kupon promocyjny:RAB1207INT
Wartość udzielonych rabatów: 300 zł
Wysyłka: wysyłamy w 24 godziny
Razem: 1 528,95 zł

Ta promocja o której piszecie jest ,,codzienna,,
Ta o której ja pisze trwa do piątku.....
http://www.euro.com.pl/cms/promocja-internetowa.bhtml?link=rotator
Pralka j/w LG jest 300 zł tańsza.
Powrót do góry

alaooo
Poziom 3
Poziom 3

Post#1301 08 Gru 2011 20:33   

No wiec bylam w ME i w ulotce jest blad.. Na razie najlepiej wyglada Beko WMB 61242 PT (gwarancja 5 lat producenta) 1199 zł.. albo jednak ten elektrolux EWB 105205 W ladowany od gory... nie chcielismy od gory, ale ten ma super cene 999 zl i swietne opinie wiec moze sie zlamiemy...
z innych w naszym zasiegu jest Lg F 1091LD za 1099, Samsung WF 0600 NXW za 1099, Indesit IWE 61251 Eco pl i elektrolux EWP 106300 W, jeszcze Amica AWM 612 D...
jest tez troche drozszy bosch wlx, ale slim i nie wiem czy te 4,5 kg by nam wystarczylo, wiec czy jest sie o co finansowo zabijac.. Ktos cos poradzi? Jutro kupujemy.

Dodano po 1 [godziny] 37 [minuty]:

poza tym jesli ktos ma cos przeciw beko to prosze o merytoryczne argumenty.. bo juz pare razy sie spotkalam z opiniami serwisantow, ktorzy wymieniaja ja wsrod najmniej awaryjnych..tesciowa tez uzywa i jest ok... wiec dlaczego nie?
mam jeszcze pytanie do uzytkownikow odnosnie modelu (jesli to beko by przeszlo) czy brac 6, czy 7 kilowa...nie piore bardzo czesto... na razie mamy jedno dziecko ale liczymy, ze to sie zmieni..:) czasem ladowalam pralke pod korek, ale czasem wlaczalam fcje 1/2 wsadu... w dodatku ta 7kilo ma fajny program super 40 pioracy krotko w 40 stopniach,a podobno dobrze.. nie wiem, czy np. 7kilowa nie ladowana regularnie pod korek nie zwariuje w koncu, czy lepiej wziac 6 kilowa i wystarczy spokojnie... jak myslicie?
Powrót do góry

VIOLATOR-DM
Poziom 12
Poziom 12

Post#1302 08 Gru 2011 21:06   

Electrolux za niecale 1000 zl to niedużo :) .Ja jednak zdecydowałem się na Beko bo ma 5 lat gwarancji a większość Electrolux tez ma niestety plastikowy zbiornik.jego wymiana bo gwarancji to koszt 1tys zl. Beko ma najtańsze części. Wiec jeśli coś padnie poważnego typu łożysko w tych 5 latach to masz wymienione i spokój na kolejne 2-3 lata minimum :) .

W oceny sprzętów na ceneo itp wystawiane przez ludzi nie wierz bo są to często podstawieni przedstawiciele firm żeby zachęcić ludzi do zakupu towarów,reklamują go pisząc ze są posiadaczami jakiś tam sprzętów.
Jutro będę miał pralkę w domu to po weekendzie dam znać co i jak :).
Chociaż do starej 12 letniej Ardo to będzie kosmos zapewne :)
http://www.neo24.pl/?p=beko_wmb_51241_pt_s..
W Neo 24 jest najtaniej.jest kilka sklepów niby tańszych ale przewoź u nich to 70-90zl a w Neo24 odbiór w punkcie 6zl wiec zwróć na to uwagę jakby co :).
Jak coś to pytaj na priv .
Powrót do góry

alaooo
Poziom 3
Poziom 3

Post#1303 08 Gru 2011 21:59   

dzieki..wiem ze w internecie taniej ale mam karte podarunkowa do media expert, ktore w dodatku mam pod domem...prosze jeszcze o wypowiedzi.. bardzo... jestem laikiem :)
Powrót do góry

alaooo
Poziom 3
Poziom 3

Post#1304 09 Gru 2011 12:29   

podbijam... najwieksza ochota jest na tego boscha wlx ale ze wzgledow finansowych chyba sie nie szarpmniemy na niego...
to co lepiej ( chodzi mi przede wszystkim o jakosc prania i awaryjnosc) ten elektrolux od gory EWB, czy to beko z gwarancja 5 letnia WMB..?
troche mnie przeraza samo sformulowanie "plastikowy beben"
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 09 Gru 2011 12:29   

Powrót do góry

VIOLATOR-DM
Poziom 12
Poziom 12

Post#1305 09 Gru 2011 15:30   

Tanie Electroluxy tez maja plastikowe bębny a Beko w ostatnich testach pralek zajęło 3 miejsce po LG wartej 2900 i AEG wartym 2400. Beko kosztowało 900zl i na 12 automatów bylo 3 reszta pralek była sporo droższych dodam a gorzej prały.
Powrót do góry

kuczek40
Poziom 5
Poziom 5

Miasto: Łódź

Post#1306 09 Gru 2011 22:46   

Witam,
proszę o pomoc w znalezieniu pralki o głębokości do 45cm, ok 5-6 kg wsadu ze zdejmowanym blatem, tak aby zmieściła się pod blatem o wysokości 85cm.
Czy może ktoś użytkuje takową to chętnie bym przecztał opinie o konkretnym modelu. Najlepiej aby był do 1200zł
Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.
Powrót do góry

dave.b91
Poziom 1
Poziom 1

Miasto: Lublin

Post#1307 10 Gru 2011 11:50   

Prosiłbym bardzo o pomoc. Już od dłuższego czasu wybieram pralkę rodzicom i kiedy już prawie zapada decyzja, okazuje się, że jednak coś jest nie tak.

1) Na początku bardzo byłem za Electrolux'em (EWF10470W), bo korzystałem z niej w tamtym roku i była, jak dla mnie, po prostu świetna.

Potem doczytałem się, że Electrolux ma drogie części i już bardzo dużo pralek robi bez rozbieralnych zbiorników. A koniecznie zależy mi na pralce, która będzie miała rozbieralny. (I w pełni będzie rozbieralna.)

2) Obecnie byłem bardzo za Amicą AWM612D, z tego względu, że doczytałem się dużo dobrych opinii o Amikach: że rzadziej się psują, niż inne masówki, że są rozbieralne, że łatwiej dostać części i są produkowane w Polsce. Po czym... doczytałem się przed chwilą, że Amica swoją fabrykę sprzedała Samsungowi ponad rok temu, a Samsung zaprzecza jakoby nadal dla Amiki produkował pralki i lodówki - i takim sposobem zostałem bez wiedzy, gdzie Amica w ogóle produkuje swoje sprzęty. (Ja sam obecnie używam Amiki AWCN12DA i średnio mnie ona zadowala, szczególnie, jeśli chodzi o poziom dobieranej wody, natomiast ten model wyżej AWM612D ma już możliwość modyfikacji tego, dlatego jestem skłonny polecić ją rodzicom.)

Bardzo Was proszę o pomoc. Czy warto brać tę Amikę, czy może właśnie polecalibyście jakiegoś rozbieralnego Electroluxa (jak tak, to jaki model?). Czy może całkiem inną firmę? Słyszałem też, że Gorenje robi rozbieralne, ale dobrych opinii o samej firmie już nie koniecznie.
Dodam, że chodzi o 6kg z 1000 - 1200 obrotów. Najlepiej jak będzie miała pobór wody ciut większy niż obecne pralki, albo chociaż funkcję "woda plus".

Nadmienię jeszcze, że zmiana używanej przeze mnie pralki z Electroluxa na Amikę, to nie dlatego, że jestem schizofrenikiem, tylko, że rok wcześniej prałem w pralni, a obecnie Amica jest w mieszkaniu, w którym mieszkam. :)
Powrót do góry

Brencik
Poziom 19
Poziom 19

Post#1308 10 Gru 2011 13:58   

Proponuję rozeznać się w ofercie Gorenje.
Powrót do góry

VIOLATOR-DM
Poziom 12
Poziom 12

Post#1309 14 Gru 2011 23:21   

kuczek40 napisał:
Witam,
proszę o pomoc w znalezieniu pralki o głębokości do 45cm, ok 5-6 kg wsadu ze zdejmowanym blatem, tak aby zmieściła się pod blatem o wysokości 85cm.
Czy może ktoś użytkuje takową to chętnie bym przecztał opinie o konkretnym modelu. Najlepiej aby był do 1200zł
Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.

po kilku dniach użytkowania nowej pralki Beko mogę powiedzieć tyle ze .
Pierze dobrze,pranie prawie suche gdy prane jest przy 1200 obrotach. 16 programów prania,dodatkowe płukanie.
Pralka cichsza niz szwagierki Bosh dwuletni ładowany również od frontu i cichsza od 5 letniego whirpoola matki.
Ogólnie jestem zadowolony w tej cenie nic lepszego by się nie dostało.
No i co ważne pralka nie jest składana w chinach tylko Turcji :) a gwarancja 5 letnia.
Powrót do góry

karroryfer
Poziom 5
Poziom 5

Miasto: Wawa

Post#1310 15 Gru 2011 10:51   

VIOLATOR-DM napisał:
[quote="kuczek40"po kilku dniach użytkowania nowej pralki Beko mogę powiedzieć tyle ze .
Pierze dobrze,pranie prawie suche gdy prane jest przy 1200 obrotach. 16 programów prania,dodatkowe płukanie.

Zastanawiam się właśnie nad Beko - o serwis nie będę pytał bo za wcześnie ( choć jeśli ktoś może to chętnie przeczytam )
Mam natomiast pytanie czy dobrze działają opcje prania w niskich temperaturach - codziennego, program Daily Express oraz inne wrażenia.
Powrót do góry

kuczek40
Poziom 5
Poziom 5

Post#1311 15 Gru 2011 11:03   

VIOLATOR-DM napisał:
po kilku dniach użytkowania nowej pralki Beko

A mógłbym prosić o oznaczenie modelu? I gdzie kupiona? Jakiś market czy w e-sklepie?
Powrót do góry

VIOLATOR-DM
Poziom 12
Poziom 12

Post#1312 15 Gru 2011 17:04   

Juz podawałem wcześniej,proszę czytać wszystko :).
pralka kupiona w Neo24 maja tam najtaniej wliczając koszt przesyłki i możliwość odbioru w punkcie tylko za 6zl .
model na który jest 5 lat gwarancji z wersji slim to
BEKO PRALKA WMB 51241 PT S+ i proponuje się spieszyć bo promocja na gwarancje do końca roku
I zarówno w niskich temperaturach pierze dobrze jak i w wysokich dla potwierdzenia dodam jak już pisałem wcześniej ze w ostatnim teście pralek pralka Beko zajęła 3 miejsce po pralkach za 2900 zł i jeszcze jednej droższej,dużo droższe piorą od niej gorzej w teście brało udział 12 albo 16 pralek.Ja i zona jesteśmy zadowoleni a mamy małe dziecko które wiadomo brudzi odzież.
pralka dobrze mocno spasowana.
Nic nie skrzypi, wiec proponuje nie sugerować się tylko znaczkiem firmy.
Jak by na pralce był znaczek Bosh to byście nie rozróżnili ,wygląd ładny,no i ta cisza w łazience jak już pisałem,pralka nie lata jak żyd po pustyni,stabilna :)
Powrót do góry

kuczek40
Poziom 5
Poziom 5

Post#1313 16 Gru 2011 13:25   

VIOLATOR-DM napisał:
BEKO PRALKA WMB 51241 PT S+

Przeczytałem poprzednie posty :-)
Czy ta pralka ma zdejmowany blat, tak aby wcisnąć ją pod zabudowany blat? Bo nie mogę znaleźć tej informacji w opisie pralki?
Powrót do góry

VIOLATOR-DM
Poziom 12
Poziom 12

Post#1314 17 Gru 2011 05:14   

Nie przyglądałem się heh ale wydawało mi się ze tak, jutro a w zasadzie dziś jak wstanę po nocce zajrzę i dopisze :)

A wiec z tylu blat jest przykręcany a przód pewnie na jakiś zatrzaskach albo wciskany.Wysokość blatu to 2.5cm :) na oko a dobre mam oko :D
Powrót do góry

kuczek40
Poziom 5
Poziom 5

Post#1315 17 Gru 2011 22:46   

VIOLATOR-DM napisał:
A wiec z tylu blat jest przykręcany a przód pewnie na jakiś zatrzaskach albo wciskany.Wysokość blatu to 2.5cm :) na oko a dobre mam oko :D

Dziękuję za odpowiedź
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 17 Gru 2011 22:46   

Powrót do góry

gugu2
Poziom 12
Poziom 12

Miasto: Warszawa

Post#1316 18 Gru 2011 12:15   

proponuje beko indesit i whirlpool sa to jedne z najlepszych:)
Powrót do góry

Brencik
Poziom 19
Poziom 19

Post#1317 18 Gru 2011 14:29   

gugu2 napisał:
proponuje beko indesit i whirlpool sa to jedne z najlepszych:)

To czym są w takim razie Miele, Siemens, Bosch, Samsung czy Elektrolux.
Powrót do góry

karroryfer
Poziom 5
Poziom 5

Post#1318 18 Gru 2011 15:22   

Witam
Ponieważ przez ostatni tydzień czytałem wątek ( nawet sam załozyłem drugi bo tutaj widzę koncentrację na mniejszych modelach)
Mianowicie przekonują mnie 2 fakty - jest jeden ponadprzeciętny producent który się mocno ceni ale też wierzy w swoje produkty - dając nawet do 10 lat gwarancji ( Miele)
Jak wielu z Was - Bosh i Siemens też jest ( było) dla mnie synonimem Niemieckiej solidności. Jednak czytając ten i kilka innych wątków doszedłem do wniosku że nie przypadkowo cena ich jest podobna jak lepszej ( z innowacyjnymi rozwiązaniami )konkurenicji spod znaku LG i Samsunga np.
I wszyscy dają gwarancję jaką wymaga prawo tj. 2 lata. - myślę że to nie jest przypadek - a ceny części wysokie.
W związku z tym zawęziłem poszukiwania do do 2 firm które teraz ( o ile wiem) jako jedyne oferują dłuższą gwarancję - czyli Beko i Mastercooka
Ten drugi daje nawet 7 lat - ale jakoś dziwnie brzmi mi zastrzeżenie że tylko na wybrane części.
Wieć wybrałem Beko WMB 81045 - jest to jeden z najnowszydch modeli ( super oszczędnych podobno - zobaczymy ) ale już po kilku praniach mogę potwierdzić że jest cichy ( 71dB). Także wbrew obawom - klasa C wirowania - całkiem dobrze odwirowuje i bardzo dobrze pierze.
Ma dużo różnorodnych programów ( w tym pranie od 20 stC ! jest też dodatkowe płukanie, Baby Care itd).
Piszę o tym bo wydaje się to niezłą opcją obecnei za jedyna 1199 pln - jak za pralkę o 8kg załadunku.

PS. Mieliśmy dotychczas 10 letnią Amicę która spisywała się nadal dobrze ( choć niedopierała już niektórych ubrań - co widać teraz lepiej). I myślałem nad Amicą - niestety ta o ile wiem nie produkuje już pralek w Polsce ... :(
Powrót do góry

ve.lo
Poziom 10
Poziom 10

Post#1319 18 Gru 2011 18:10   

No nie jest to glupie rozwiazanie. Ja powiem szczerze ze nastawialem sie na pralke za ok 1800 do 2000 zl. Miala to byc Bosh albo Siemens. Jednakze wiekszosc mi mowila ze i tak po 5 latach padnie i zebym bral najtansza jaka akceptuje niezaleznie od producenta. Wiec tez chyba kupie Beko, tym bardziej ze za 1000 zl jest juz taka dosyc bogato wyposazona.
Powrót do góry

karroryfer
Poziom 5
Poziom 5

Post#1320 18 Gru 2011 21:09   

Daj znać czy kupiłeś - to zgłoszę się do Beko aby mi dali jakąś premię ;)

A poważniej - brakuje mi strasznie w Polsce jakiejś organizacji konsumenckiej która publikowała by niezależnie ( od producentów ) rankingi niezawodności. W związku z tym sam o tym myślę - szukam ludzi chętnych do projektu ( potrzebne zarówno kapitał - nie za wielki - jak i umiejętności programistyczne, marketingowe itd)
Proszę o maile na priva

PS. Forum elektroada jest fajne - ale ciagle to tylko forum.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> AGD Giełda -> AGD Co kupić? -> Jaką pralkę kupić? - kontynuacja
Strona 44 z 51 Idź do strony Poprzedni  123 ... 434445 ... 495051  Następny

Skok: