Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Piec VITOPEND 100 WHOA - głośna praca

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Systemy Grzewcze Serwis -> Piec VITOPEND 100 WHOA - głośna praca
Autor
Wiadomość
wiesieks102
Poziom 6
Poziom 6

Miasto: Tomaszów Lubelski

Post#1 Post autora tematu 25 Mar 2009 22:28   

Piec VITOPEND 100 WHOA - głośna praca

Witam! Mam problem z piecem vitopend 100 whoa dwufunkcyjny otwarta komora spalania.Podczas grzania wody i przy pracy co na mocy maksymalnej bardzo głośno pracuje [huczy, wyje].Jeśli ktoś spotkał się z podobnym problemem będę wdzięczny za pomoc. wiesieks
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 25 Mar 2009 22:28   

Powrót do góry

krzysztofmatusik
Poziom 17
Poziom 17

Miasto: bydgoszcz

Post#2 26 Mar 2009 00:01   

Re: VITOPEND 100 WHOA GŁOŚNA PRACA

Zmień kondensator w pompie bo stracił pojemność i teraz pompa nie pracuje z pełną mocą.Kolejny problem spowodowany j/w to zakamieniały wymiennik pierwotny,czyli nagrzewnica.Stąd te dźwięki.
Powrót do góry

dario0
Poziom 13
Poziom 13

Post#3 26 Mar 2009 18:22   

Re: Piec VITOPEND 100 WHOA - głośna praca

Też bym stawiał na wymiennik w/s ,zwłaszcza że kocioł ma juz kilka lat.
Powrót do góry

wiesieks102
Poziom 6
Poziom 6

Post#4 Post autora tematu 27 Mar 2009 19:50   

Dzięki panowie za pomoc piec jak sam się zepsuł tak sam się naprawił . Przypuszczam jednak,że nie na długo, mamy twardą wode zakamienienie wymiennika jest b prawdopodobne odezwe się jak zlokalizuje uszkodzenie Pozdrawiam
Powrót do góry

krzysztofmatusik
Poziom 17
Poziom 17

Miasto: bydgoszcz

Post#5 27 Mar 2009 22:44   

Nie czekaj na cud bo się nie zdarzy! Może miałeś spadek napięcia w sieci i przy słabym kondensatorze pompa jeszcze wolniej tłoczy wodę,stąd te dźwięki.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 27 Mar 2009 22:44   

Powrót do góry

wiesieks102
Poziom 6
Poziom 6

Post#6 Post autora tematu 02 Sie 2009 14:01   

Witam po dosyć długim czasie , ale dopiero teraz sprawa znalazła swój finał.Pomogła wymiana płytowego wymiennika ciepła[czyszczenie nie dawało rezultatów].Zamykam temat. Pozdrawiam.
Powrót do góry

deny76
Poziom 3
Poziom 3

Post#7 26 Lis 2010 17:09   

Witam! Mam podobny problem. Piec 2funkcyjny Vitopend 100 ma 2,5roku i sukcesywnie pracuje coraz glosniej (słychać terkotanie i wszystko drży).
Po wylączeniu C.O cieknie woda a przy ponownym włączeniu woda w grzejnikach nie krąży tylko mieli sie w piecu. Potrzeba wtedy wyjąć wtyczke z zaworu trójdrożnego czy co to tam jest i uderzyc w niego dwa razy i liczyć na to że zastartuje. Dodam że z ciepłą wodą nie ma problemu.
Skończyła sie gwarancja i zaczęły cuda!!! Pół roku temu był serwisant bo po zimie piec nie chciał sie uruchomić,przeczyscił piec skasował 100zl. i powiedział że bedzie ok. a jest jak jest. Proszę o jakąś sensowną podpowiedz co z tym g.... zrobić bo mam strach wołać serwis hehe jeszcze coś sp... i skasują 1500zł.
Powrót do góry

wawrzeczko_t
Specjalista - systemy grzewcze
Specjalista -  systemy grzewcze

Miasto: Wodzisław Śląski

Post#8 27 Lis 2010 17:50   

Przy czyszczeniu kotła za stówkę raczej nie wyczyścił wymiennika c.w.u. i zaworu przełaczającego co mogło wpłynąć na uszkodzenie/zablokowywanie się silniczka. Drżenie kotła świadczyć może o uszkadzaniu się pompy obiegowej.
Powrót do góry

deny76
Poziom 3
Poziom 3

Post#9 28 Lis 2010 13:07   

W czerwcu tego roku mieliśmy mały remont i był zakładany dodatkowy grzejnik a po jego założeniu chciałem sprawdzić jak działa a tu zonk piec nie podaje ciepla dalej tylko sie zapalił i mielił wode w środku.
Przyjechał pan serwisant i zabrał sie do roboty.
Stałem przy nim i patrzyłem co robi tylko nie przypuszczałem ze to zwykłe wyciąganie kasy od ludzi. Teraz jestem mądrzejszy i wiem że gość tylko odkurzył piec w środku zamiast wykonać kilka innych czynnosci. Piec sie uruchomił ale woda nie krążyła wiec pan serwisant stuknął gdzie trzeba i poruszał coś tam w środku wyłączył piec i przy ponownym włączeniu było śłychać jak woda płynie pełną mocą do grzejników.Powiedził wtedy że pompa bedzie do wymiany!! Myślałem że mnie krew zaleje bo 3 misiace po gwarancji to troche za szybko na kapitalke pieca...
Facet powiedział że mieliśmy założyc sterownik który polecał przy zakładaniu pieca i stwierdził że to mogło przyczynić do tak szybkiej awarii.Ja mu na to ze piec nie kosztowal 300zl. tylko 3000zl. i jeśli sterownik jest niezbedny do prawidlowego dzialania pieca to powinien byc w zestawie!!! Ale ok zadowolony bylem ze piec dziala. Przez nastepne miesiace piecyk tylko grzal wode w kranie ale w koncu zrobilo sie zimno i zalaczylem c.o i znow mnie krew zalala bo stary problem wrocil. Zadzwonilem do serwisu ,przyjechal inny mily pan ktory uruchomil piec. Po jakims czasie zrobilo sie cieplo za oknem i wylaczylem piec a po tygodniu to samo ,wlaczam gnojka a tu nic. Grzejniki zimne a woda mieli sie w srodku i tylko trzesie sie obudowa od pieca. Stuknelem w zawor w srodku trzy razy potem wlaczylem i wylaczylem piec 5 razy , ruszylem wtyczką od zaworu a potem woda zaczela krazyc w ukladzie. Cuda Cuda

Dodano po 15 [minuty]:

1. Czy można taką pompke gdzieś kupić i ile taka przyjemność kosztuje?
2. Co zrobić z zacinajęcym sie zaworem?
3. Dlaczego po wyłączeniu c.o cieknie z pieca a nie miało to miejsca wcześniej?
4. Czy sterownik jest niezbedny do pracy a jeśli tak to jaki za normalne pieniądze?
5. Czy można zalożyć pompe z regulacją albo o mniejszym ciśnieniu roboczym bo
mój układ to 6 małych grzejników z termostatami i slychać szum w domu.
6. Czy przyczyną awarii mogą być termostaty i brak sterowania pracą kotła ?
Powrót do góry

wawrzeczko_t
Specjalista - systemy grzewcze
Specjalista -  systemy grzewcze

Miasto: Wodzisław Śląski

Post#10 28 Lis 2010 22:24   

1. Pompka (silnik pompki) kosztuje ok. 400 zł. Można poszukać coś tańszego ale na własną odpowiedzialność.
2. Wyczyścić zawór / wymienić silniczek zaworu (zawór to jedno na napęd to drugie)
3. Z powodu eksploatacji kotła (w aucie też nie cieknie olej jeśli stoi ono w salonie)
4. Nie, ale też polecam (no ale jego brak na pewno nie powoduje uszkodzenia zaworu/napędu czy pompy)
5. Brak regulacji hydraulicznej / brak zaworu nadmiarowo-upustowego (pompa musi być taka sama bo ma wpływ na pracę kotła przy podgrzewie wody użytkowej)
6. Zamknięcie wszystkich termostatów jednocześnie ma wpływ na uszkodzenie pompy (zabudować zawór nadmiarowo-upustowy lub zdjąć 1 głowicę). Ale brak sterownika pokojowego nie powoduje uszkodzenia pompy.
7. Zmień serwisanta
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 28 Lis 2010 22:24   

Powrót do góry

deny76
Poziom 3
Poziom 3

Post#11 28 Lis 2010 23:08   

Nie spodziewałem się tak szybkiej i konkretnej odpowiedzi. Dziękuje ;-)

Dodano po 17 [minuty]:

Co do cieknącej wody to zaczęła lecieć jak na weekend wyłączyłem c.o a po uruchomieniu przestalo lecieć. Porównanie mojego kotła do samochodu to raczej nie trafione bo auto mam 14 letnie i olej nie leci a kocioł 2 latka i praktycznie złom. Ponad 3000zl. wydać na taki szajs to naprawde coś nie tak.A kolega mi mowił nie bierz Vieśmana tylko polski sprzęt to mi się zachciało luxusu hehe Teraz kolega się cieszy ze swojego termetu 4 lata bez awarii a ja zastanawiam sie ile musze wybulic za naprawe.
A może sam sobie naprawie to g... pompe wymienić i silnik od zaworu to raczej nie filozofia...
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Systemy Grzewcze Serwis -> Piec VITOPEND 100 WHOA - głośna praca
Strona 1 z 1