Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LARK 35.0 zmiana motywów (wyglądu Menu) jak?

delsen_p 26 Mar 2009 09:19 14248 12
  • #1 26 Mar 2009 09:19
    delsen_p
    Poziom 15  

W Larku 35.0 producent zainstalował jedynie dwa schematy (skórki) wyglądu menu. Zielony, i czarny...

Czy zna ktoś jakieś miejsce w Necie, skąd mógł bym pobrać inne skórki? ew. program do Edycji tych zainstalowanych?

Wygląd samej Czerni jest tragiczny, a zielone MENU raczej dziecinne...

Proszę o porady, linki itp.
    Przekopałem fora i google, ale...
    to co znalazłem, zmusza do edycji plików systemowych larka, których ... wolał by nie ruszać... , ew. jedynie zrobić kopię, schować, i podmienić je innymi...

• #3 28 Mar 2009 19:52
    artur.as
    Poziom 2  

No niestety strona juz nie istnieje ;(

• #4 28 Mar 2009 23:04
    marek216

Poziom 43  

Istnieje istnieje - tylko admin zaspał :). Cierpliwości

• #5 30 Mar 2009 11:40
    krzychu22t
    Poziom 12  

faktycznie my-navia nie działa ostatnio, może znowu bedzie przeprowadzka na nowy adres? Poki co to spróbuj tak: wpisz w google taki tekst: nowe menu lark chomikuj

• #6 31 Mar 2009 17:10
    jafra
    Poziom 10  

Mogę poradzić co zrobić, tak jak ja to zrobiłem.
    UWAGA !!! Jest to sposób bez odblokowywania urządzenia, nie pracują żadne nakładki - modyfikujemy oryginalne pliki i ustawienia Larka - Pamiętać należy o zrobieniu sobie kopii oryginalnych plików !
    Metoda: - Wchodzimy przez Total Commandera (z pluginem wincefs) do pamieci Larka 35.0. W lokalizacji Otoczenie sieciowe\WinCe Device\mesada\$MSD$\App\Skin - znajdują sie pliki *.Skin które zawierają w sobie obrazy (bitmapy) pulpitu startowego.Sa to pliki - ImageViewer_Black.Skin i ImageViewer_Green.Skin. Wypakować je możemy programem Nirsoft ResourcesExtract. Zmieniamy nazwę pliku dodając na końcu rozszerzenie .dll (aby extraktor go widział) - i wypakowywujemy obrazki do jakiegoś folderu. Wypakowane bitmapy mozna wykorzystać jako materiał wyjściowy do modyfikacji, wybieramy ikonę i edytujemy ją - przy zapisie należy pamiętać o identycznych rozmiarach i głębi kolorów - (86x67px - 8bit/Channel - Indexed Color). Do zamiany bitmapy na nową w pliku .Skin używamy programu Resource Hacker. Otwieramy plik, wybieramy ikonę do zmiany, wybieramy naszą wyedytowaną i
    podmieniamy. Następnie zapisujemy plik .Skin pod oryginalną nazwą. Przy pomocy Total Commandera podmieniamy oryginalny plik na zmodyfikowany (pamiętając o wczesniejszym zrobieniu sobie kopii oryginałów).
    Plik z napisami to jest "mesada/app/LauncherLang.msd"
    Następnie kopiujesz go na dysk, otwierasz go (wystarczy notatnikiem). Jedziesz w dół, aż znajdziesz polskie nazwy, wtedy możesz zmieniać każdy napis wg. potrzeb.
    Zapisujesz i wklejasz do mesady, - zastąp i gotowe.
    Po restarcie Larka będą napisy podmienione.
    Mozna tez zmienic logo startowe.
    Pozdrawiam - link do obrazka
    LARK 35.0 zmiana motywów (wyglądu Menu) jak?
    Rób kopie zapasowe!

• #7 10 Kwi 2009 22:34
    koala106
    Poziom 38  
  • #9 13 Kwi 2009 08:50
    koala106
    Poziom 38  
  • #10 02 Cze 2009 17:53
    Pitmen
    Poziom 10  

jafra napisał:
    Mogę poradzić co zrobić, tak jak ja to zrobiłem.
    UWAGA !!! Jest to sposób bez odblokowywania urządzenia, nie pracują żadne nakładki - modyfikujemy oryginalne pliki i ustawienia Larka - Pamiętać należy o zrobieniu sobie kopii oryginalnych plików !
    Metoda: - Wchodzimy przez Total Commandera (z pluginem wincefs) do pamieci Larka 35.0. W lokalizacji Otoczenie sieciowe\WinCe Device\mesada\$MSD$\App\Skin - znajdują sie pliki *.Skin które zawierają w sobie obrazy (bitmapy) pulpitu startowego.Sa to pliki - ImageViewer_Black.Skin i ImageViewer_Green.Skin. Wypakować je możemy programem Nirsoft ResourcesExtract. Zmieniamy nazwę pliku dodając na końcu rozszerzenie .dll (aby extraktor go widział) - i wypakowywujemy obrazki do jakiegoś folderu. Wypakowane bitmapy mozna wykorzystać jako materiał wyjściowy do modyfikacji, wybieramy ikonę i edytujemy ją - przy zapisie należy pamiętać o identycznych rozmiarach i głębi kolorów - (86x67px - 8bit/Channel - Indexed Color). Do zamiany bitmapy na nową w pliku .Skin używamy programu Resource Hacker. Otwieramy plik, wybieramy ikonę do zmiany, wybieramy naszą wyedytowaną i
    podmieniamy. Następnie zapisujemy plik .Skin pod oryginalną nazwą. Przy pomocy Total Commandera podmieniamy oryginalny plik na zmodyfikowany (pamiętając o wczesniejszym zrobieniu sobie kopii oryginałów).
    Plik z napisami to jest "mesada/app/LauncherLang.msd"
    Następnie kopiujesz go na dysk, otwierasz go (wystarczy notatnikiem). Jedziesz w dół, aż znajdziesz polskie nazwy, wtedy możesz zmieniać każdy napis wg. potrzeb.
    Zapisujesz i wklejasz do mesady, - zastąp i gotowe.
    Po restarcie Larka będą napisy podmienione.
    Mozna tez zmienic logo startowe.

Możesz podać "przepis"jak zrobić/podmienić logo startowe w lark'u 35.0
    Czy zostaje ono po restarcie ?

• #11 06 Cze 2009 13:13
    jafra
    Poziom 10  

Hej, sorry ze tak długo, ale brak czasu - Najpierw należy przygotować sobie nowe logo. Format to .bmp 320x240pixeli w 16bitach koloru. Należy pamiętać, że część ekaranu starowego przesłoni pasek postępu. Kopiujemy plik na Larka na Nandflash lub StorageCard, a następnie przy pomocy Commandera zainstalowanego na Larku uruchamiamy SysUpdater.exe znajdujący się w katalogu Windows. Zaznaczamy checkbox przy "Logo" (koniecznie tylko ten jeden) i wybieramy lokalizację naszego logo za pomocą ikonki z kropkami. Po wybraniu naciskamy "Update" i czekamy kilka sekund (powinien się pojawić napis, że zakończono), wyłączamy program a następnie Larka. Po włączeniu powinno się pojawić nowe logo.
    Jest to sposób wymyślony przez kogoś z forum >My Navia< nie mój. Pamietaj też o tym, że aby odzyskać firmowe logo (np. w razie potrzeby skorzystania z gwarancji) bedziesz musiał sam wyrzeźbić coś jak najbardziej przypominającego oryginał. Ja nie wiem w którym miejscu system to trzyma, sam zrobiłem fotke z ekranu i powalczyłem w Photoshopie - ale to było na Larku 43. Zadziałało - naprawili.

• #12 06 Cze 2009 18:01
    Pitmen
    Poziom 10  

Super działa, ale jest jedno ale jak wrzucam jakąś fotke oczywiście przerobioną do .bmp 320x240 w 16bit to na kompie fotka jest ok, a na larku jako logo startowe tak jakby był negatyw, jakby brakowało/obcinało część kolorów :( (czyżby za "bogate" foto)?
    http://obrazki.elektroda.net/46_1244316382.jpg

• #13 07 Cze 2009 09:27
    jafra
    Poziom 10  

Na 100% wina lezy po stronie głebi kolorów, być może program w którym przygotowujesz grafikę coś miesza - u mnie jest OK. Jedyny minus który zauważam, to lekka pikseloza pojawiajaca się przy konwersji na 16 bitów. Panowie z Mesady mają jakiś lepszy konwerter.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME