X

zasada działania hydroforu

23 Apr 2004 09:33 ZZzzbycho
  • #1 23 Apr 2004 09:33
    zzbycho
    Level 2  
    Helpful post? (0)
    Jeżeli ktoś ma czas i cierpliwość to bardzo proszę o wyjaśnienie zasady działania hydroforu z ewent shematem.
    I nie chodzi mi o suche dane encyklopedyczne bo takie już znalazłem ,ale ale takie na poziomie instalacyjnym.
  • #2 25 Apr 2004 09:29
    lechm56
    Moderator
  • #3 25 Apr 2004 21:59
    harlejowiec
    Level 24  
    Helpful post? (+2)
    hydrofor jest poprostu zbiornikiem ciśnieniowym w kturym to właśnie poprostu powietrz wykonuje pracę. więc tak gdy ciśnienia w zbiorniku niema(tzn. jest ustawione na wartość minimalną przy kturej woda wypływa w najwyrzej połorzonych punktach czerpalnych) włącznik ciśnieniowy typu LC załącza pompę głębinową bąć wirową samozasysającą teraz pompa pompuje wode do zbiornika(hydroforu) i zwiększa się ciśnienie powietrza do wartości maksymalnej ustawionej przez użytkownika jak jusz osiągnie tę wartość wyłącznik ciśnieniowy wyłącza pompę. podczas gdy pompa niepracuje to ciśnienie w instalacji zapewnia spręrzone powietrze w zbiorniku kture podzczas odkręcenia kranu wypycha wodę ze zbiornika(hydroforu) do instalacji wodnej. wodę można pobierać w trakcie pracy pompy jak i jej postoju dodatkowo zbiornik posiada zawur bezpieczeństwa zapobiegający dużemu wzrostu ciśnienia co jakiś czas należy dokonać regulacji gdyż powietrze rozpuszcza się w wodzie i sprawność hydroforu spada mam nadzieje że zrozumiesz muj opis :) schemat i takie tam moge ci przesłać na maila jeśli go podasz pisz numer gg 1343204
  • #4 26 Apr 2004 12:19
    zzbycho
    Level 2  
    Topic author Helpful post? (0)
    Dzieki za informacje , Tomek do twojej informacji : mój mail to: zkalarus@interia .pl
    jeżeli możesz przesłać dodatkowe informacje i schematy to bardzo to bardzo cie proszę.
  Search 4 million + Products
Browse Products