Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LCD 50hz czy 100hz z DVB-T 40" do 3400PLN - Jaki?

MyTigersuit 27 Mar 2009 14:19 8952 8
  • #1 27 Mar 2009 14:19
    MyTigersuit
    Poziom 2  

Witam.
    Moj ojciec planuje kupno telewizora i poprosil mnie o pomoc. Podal mi pare funkcji, ktore by chcial miec w tv i strasznie sie upiera na 100hz, wiec tu nasowa mi sie pytanie. Czy dla mojego taty, ktory srednio przed tv spedza 3-5h dziennie potrzebny jest telewizor 100hz, czy odczuje roznice miedzy 100hz a 50. Generalnie jaki byscie mi polecili telwizor.

kryteria
    - 1920x1080 Full HD
    - DVB-T
    - 40 cali
    - cena do 3400

W gre wchodza tylko telewizory Sony, Samsunga, Panasonica i LG

Pozdrawiam
    M.

• #2 29 Mar 2009 21:37
    Andrzej Maciejewski
    Poziom 20  

Mam full HD, tylko na razie nie mam czego na tym oglądać (jedynie z płyt DVD).

Mam DVB-T tylko w zachodniopomorskim nie ma nadajników DVB-T .
    Dostawca TV kablowej nie nadaje w DVB-T , tylko daje swój dekoder.

Jeżeli HD z satelity to odbiornik naziemny niepotrzebny a i aktualnie programy w HD na palcach jednej ręki policzyć można.
    (większość w systemie cyfrowym ale w rozdzielczości ok 7?? x576).

Gdybym dziś miał kupować to będąc skazanym na kablówkę wybrałbym HD ready bez odbiornika cyfrowego (DVB-T), ale z kilkoma wejściami HDMI i scart .
    Dopiero za dwa / trzy lata (może potanieją ?) kupiłbym HD.

• #3 29 Mar 2009 22:29
    sciborek
    Poziom 11  

MPEG4 jest już w Warszawie i na całym Mazowszu, a jeśli dobrze rozszyfrowałem skrót WWA jak Warszawa to tuner może się przydać.

Full HD ma swój sens w konsolach i przy podłączeniu komputera. tzw ready sprawdza się tu trochę gorzej.

100hz a 50 hz zdecydowanie odczujesz, oczywiście są modele gdzie te 100hz działa lepiej, są takie gdzie w mniejszym stopniu odczujesz.

A co do twojego taty, to ty wiesz lepiej jakie są jego oczekiwania. Generalnie z FullHd i 100hz bym nie rezygnował a co do mpeg4 to zależy czy korzystasz z kablówki/satelity.

• #4 30 Mar 2009 05:16
    MyTigersuit
    Poziom 2  

Pod Tv bedzie podpinany laptop i konsola.
    DVB-T musi byc, bez tego ojciec nie chce kupic TV... jak sie uparł to koniec.

Wiec jaki TV?

• #5 08 Kwi 2009 17:23
    MyTigersuit
    Poziom 2  

podbijam. nadal aktualne. :)

• #6 16 Kwi 2009 01:09
    Ruddygore
    Poziom 11  

Jeśli dołożysz około 100zł to dostaniesz 40 calowego w4000 z tunerem DVB-t tylko różnie bywa z dostępnością bo wchodzą już nowe modele, o dziwo starszy ma lepsze podświetlenie i 10bitowy panel.
    100Hz widać różnice, ale jak ktoś nie jest przewrażliwiony na punkcie judderingu to można spokojnie żyć bez tego przynajmniej takie jest moje zdanie, najlepiej spisz propozycje idź z ojcem do sklepu i porównaj na tym samym sygnale.

• #7 16 Kwi 2009 09:59
    Lelouch
    Poziom 11  

Ja bym proponował Samsunga LE40B550
    ma wszystko czego potrzeba i mieści się w 3000zł :]

• #8 28 Lip 2009 17:43
    Jap
    Poziom 28  

a ja bym się bał samsunga -serwis gwarancyjny (w razie bidy) to jakieś nieporozumienie. Przekonałem się sam - naprawiali mi prawie 2 miesiące tuner cyfrowego polsatu.

• #9 29 Lip 2009 09:22
    milanogirl
    Poziom 13  

Poza tym on wcale nie ma 100 Hz. A ja też uważam, że widać różnicę. Słyszałam też, że na obudowach niektórych Samsungów pojawiają się jakieś dziwne ślady (komentarze do: Telewizor Samsung LE40A756 ), co mnie mocno zdziwiło, bo uważałam, że to niezła firma.

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme