X

Problem z instalacją HP PSC 1510

28 Mar 2009 16:49 KOkoczis_ws
  • #1 28 Mar 2009 16:49
    koczis_ws
    Level 21  
    Helpful post? (0)
    Witam
    Dostałem to urządzenie okazyjnie. Nie czytając instrukcji (przecież nieraz instalowałem różny sprzęt do komputera) zabrałem się za instalacje i o dziwo na laptopie poszło gładko. Krótka walka z pojemnikami na tusz i wszystko zaczęło działać. Skanowanie i drukowanie w porządku.
    Zabrałem się więc do zainstalowania na komp. stacjonarnym bo tam ma być jego docelowe miejsce (pozostałe komputery będą drukowały przez sieć). Postąpiłem tak samo jak poprzednio i niestety instalacja zatrzymała się na 6% i koniec. Wziąłem więc instrukcję i tam wyczytałem, że nie należy podłączać drukarki do USB dopóki instalator o to nie poprosi . Wyinstalowałem więc wszystko z powrotem i postąpiłem tak jak w instrukcji. Tym razem instalacja doszła do końca (chociaż były drobne problemy z brakującymi plikami, ale rozwiązane) . No i drukarka działa ale nie ma skanera. Znowu wyinstalowałem i zainstalowałem tak jak na laptopie- to samo stop na 6%. Ponowna reinstalacja- drukarka ok skanera niet. No ręce mi już opadły i nie wiem co dalej.
    I jeszcze jedno czy ktoś wie jak rozwiązać problem każdorazowego drukowania strony testowej po włączeniu zasilania.
  • #2 28 Mar 2009 22:49
    wladek83
    Level 32  
    Helpful post? (0)
    Cyt. "jak rozwiązać problem każdorazowego drukowania strony testowej po włączeniu zasilania" - należy tę wydrukowaną kartkę położyć na skanerze i zeskanować. W ten sposób drukarka kalibruje się. Tak jak jest napisane w instrukcji ( coś jej nie doczytujesz :D ).

Pzdr.
  • #3 29 Mar 2009 19:25
    koczis_ws
    Level 21  
    Topic author Helpful post? (0)
    Rzecz w tym, że to robiłem i to nie raz a strona drukuje się nadal :(
  • #4 29 Mar 2009 21:25
    Stan-S11
    Level 30  
    Helpful post? (0)
    Aby urządzenie się mogło prawidłowo skalibrować niezbędnym i koniecznym warunkiem jest aby wkłady drukujące były sprawne technicznie, posiadały pewien zasób atramentu oraz drożne dysze drukujące.
    Jeżeli kończy się tusz lub dysze są lekko zaschnięte przez co nie uzyskujemy wyrazistego obrazu podczas drukowania to w żaden sposób nie możemy też skalibrować urządzenie. A więc musimy doprowadzić wkłady do sprawności lub wymienić na nowe, w przeciwnym wypadku urządzenie przy każdym włączeniu będzie drukować stronę testową. Pozdrawiam .
  • #5 29 Mar 2009 22:50
    Piccollo
    Level 14  
    Helpful post? (0)
    Obsługa skanera jest w zakładce "Mój komputer"-najniższa rubryka.
    Tak czytając te problemy jakie miałeś z samym zainstalowaniem sterów nasuwają się 3 myśli :
    -świrnięte stery -ściągnnij z netu
    -słabo czyta twój odtwarzacz CD,DVD czy co tam masz,
    -zasyfiony komputer
Mouser  Search 4 million + Products
Browse Products