X

Połączenie internetowe przez złączkę i rozdzielacz.

29 Mar 2009 18:36 TRtrucha13657
  • #1 29 Mar 2009 18:36
    trucha13657
    Level 8  
    Helpful post? (0)
    Witam.
    Zanim przejdę do problemu, zacznę od kilku słów wstępu.

Kilka dni temu zainstalowałem sobie World Of Warcraft.
    Radość z gry multiplayer nie trwała zbyt długo. Co około 5 minut spędzonych w grze dostawałem disconnect ( co za tym idzie kopało mnie z serwera ). Postanowiłem więc zadzwonić do mojego usługodawcy Internetowego. Ten poradził, abym zmienił MAC karty sieciowej w komputerze oraz podłączył się bezpośrednio kablem do laptopa ( autoryzacja jest tylko na 1 adres MAC - routera ).
    Ok, wszystko ładnie działa - nie kopie z serwera, żadnych lagów itp.
    Mieszkam jeszcze jednak z 2 osobami, które dosyć często korzystają z komputerów, co za tym idzie, Internet musi być rozdzielany na wszystkie.

I tu pojawia się problem, otóż wpadł mi do głowy pomysł, aby zakupić łącznik kabla RJ45 oraz jego rozdzielacz, konkretniej coś takiego:

oraz

Połączyłem je w ten sposób, że z jednej strony tej przedłużki podłączyłem kabel od internetu, drugi koniec do tego rozgałęziacza, następnie z jednej 'dziurki' rozgałęziacza kabel bezpośrednio do mnie, z drugiej zaś do routera.

Wszystko działa, do czasu aż podepnę 2 kable do rozgałęziacza. Kiedy podłączone są 2 nie mam internetu ani ja, ani nikt w sieci. W momencie, kiedy podłączony jest kabel główny od internetu i TYLKO jeden kabel do rozgałęziacza ( np do mojego laptopa) wszystko jest OK.

Poradźcie, czy w ten sposób nie da się rozdzielić internetu?
    Acha, dam log z pingu serwera WoW'a , na którym gram :

Jak sami widzicie jest to 1 komunikat z błędem - wyskakuje on co mniej więcej 10 minut. Dziwne, że kopie mnie z serwera..
    W żadnej innej grze, w którą grałem nie miałem problemu z lagami, disconnectami itp.

Z góry dziękuję za jakąkolwiek pomoc!

Pozdrawiam,
    Adam.
    [/img]
  • #2 29 Mar 2009 18:39
    SEILOR
    Level 17  
    Helpful post? (0)
    W ten sposób nie da się podzielić internetu... musisz zakupić najprostszy swich...Opisany przez Ciebie sposób powoduje równoległe połączenie dwóch komputerów... a tego się nie robi , po nie będzie działać.....
    Napisz jakiego typu masz modem od dostawcy usługi internetowej....
  • #3 29 Mar 2009 18:48
    trucha13657
    Level 8  
    Topic author Helpful post? (0)
    Dziękuję za odpowiedź.
    Mam router Ovislink (airlive) model IP-1000R
    link do strony producenta:
    http://www.ovislinkcorp.co.uk/IP-1000R.htm
  • #4 29 Mar 2009 19:50
    SEILOR
    Level 17  
    Helpful post? (0)
    W tym modemie masz wbudowany router z czterema portami LAN.. więc po co chcesz rozgałęziac kabel ??
    Podepnij drugi , trzeci i nawet czwarty komputer do kolejnego portu LAN i wszystko powinno działać
  • #5 29 Mar 2009 20:28
    trucha13657
    Level 8  
    Problem w tym, że kiedy podłącze do niego kabel od internetu oraz 3 komputery to internet działa ( to akurat nie jest problem) ale mam co 5 minut disconnect z serwera w grze.

EDIT:

Kiedy podłączam kabel bezpośrednio do laptopa a nie do routera, to gra działa bez problemu, nie rozłącza itp.

Chodzi mi o to, czy jest jakieś rozwiązanie, aby zrobić sieć w następujący sposób:

kabel od internetu -> urządzenie -> od urządzenia 1 kabel do routera i jeden kabel do mojego komputera

gdzie urządzenie, to coś, co zadziała tak jakbym podłączył ten kabel bezpośrednio do laptopa, przy czym internet na pozostałych komputerach będzie działać.

EDIT 2:
    Prymitywny rysunek obrazujący o co mi dokładnie chodzi.
    I nasuwa mi się pytanie: czy switch/hub załatwi sprawę?

Obrazki proszę wstawiać poprzez opcję Dodaj obrazek. Poprawiłem

Ari2k5
  • #6 01 Apr 2009 15:53
    trucha13657
    Level 8  
    To jak, pomoże ktoś?
  • #7 01 Apr 2009 19:55
    Removed
    Helpful post? (0)
    Czy przywrócenie ustawień fabrycznych routera zostało wykonane? Jeśli nie, to proszę wykonać i od nowa przeprowadzić całą konfigurację routera.
  • #8 13 Jul 2009 14:13
    trucha13657
    Level 8  
    Witam.
    Problem naprawiłem, więc opisze czego to byla przyczyna.

Jak juz mowiliscie, nie ma mozliwosci rozdzielenia internetu w sposob, ktory opisalem powyzej.
    Lagi na serwerze byly spowodowane (byc moze zla konfiguracja) routera.
    Wymienilem router i wszystko jest w porzadku.

pozdrawiam.
Mouser  Search 4 million + Products
Browse Products