Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Fiat Uno Fire 1.0 i.e. Duzo pali, brak mocy.

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Początkujący -> Fiat Uno Fire 1.0 i.e. Duzo pali, brak mocy.
Autor
Wiadomość
ostace
Poziom 7
Poziom 7

Miasto: Lubsko

Post#1 Post autora tematu 31 Mar 2009 00:55   

Fiat Uno Fire 1.0 i.e. Duzo pali, brak mocy.

Witam! Szukam pomocy co do mojego autka, duzo pali , czuc benzyne, brakuje mu mocy, czasem po odpaleniu potrafi zgasnac, jak momentalnie doda sie gazu to najpierw sie przydlawi a potem dopiero wchodzi na obroty, przy plynnym dodawaniu gazu ok.
Co juz zrobilem to wymienilem sonde lambda, czujnik podcisnieniowy wyprzedzenia zaplonu , sprawdzilem rozrzad, sprawdzilem czujnik polozenia przepustnicy, czujnik temperatury silnika, silniczek krokowy, wymienilem uszczelke pod monowtryskiem bo byla juz zniszczona, wymienilem przewody od wysokiego, swiece i nawet termostat. i nic z tych rzeczy nie pomoglo mojemu fiacikowi. rozkladam juz rece, elektromechanik sprawdzil zaplon i powiedzial ze igielka, komputer tez niby ok. Jest to rocznik '96 i ~130tys. km przebiegu. Prosze o jaka kolwiek pomoc. Dzieki i pozdrawiam!!
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 31 Mar 2009 00:55   

Powrót do góry

jokerdrek
Poziom 13
Poziom 13

Miasto: Kęty

Post#2 31 Mar 2009 04:03   

Re: Fiat Uno Fire 1.0 i.e. Duzo pali, brak mocy.

Sprawdź stan krzywek wałka rozrządu.Znany problem uniaków :))
Powrót do góry

ostace
Poziom 7
Poziom 7

Post#3 Post autora tematu 01 Kwi 2009 17:25   

Ostatnio sprawdzalem pasek rozrzadu czy mi sie nie przestawil czasem tez, wydawalo mi sie ze o 1 zabek przeskoczyl wiec go zdjelem i zalozylem na nowo , i co dziwo wszystko wrocilo do normy ale na 1 dzien , na drugi dzien jak wycofywalem bylo ok , i jak wrzucilem 1 to mi zgasl , po tym znow powrocilo do zlego stanu, zobacze jak tam stan walka, podpowiadano mi rowniez zbadac cisnienie w cylindrach, ale raczej by nie bylo tak ze 1 dzien wszystko nagle ok i potem znow lipa :(
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 01 Kwi 2009 17:25   

Powrót do góry

seba2060
Poziom 9
Poziom 9

Miasto: lublin i okolice

Post#4 01 Kwi 2009 19:40   

sprawdż może masz za bobatą mieszanke i poprostu samochud dostaje za dużo paliwa i nie przepala tego paliwa i prowadzi do zalewania świec.
posprawdzaj wszystkie przewody może tam gdzieś tkwi problem.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 01 Kwi 2009 19:40   

Powrót do góry

ostace
Poziom 7
Poziom 7

Post#5 Post autora tematu 02 Kwi 2009 12:34   

no wlasnie tez tak mysle ze daje mi za bogata mieszanke ale jak to sie reguluje nie mam pojecia, wydaje mi sie ze tak jakby caly czes na ssaniu jezdzil, przewody raczej ok , po tym jak szukalem mozliwie przerwanego przewodu ale nic nie znalazlem, szukam informacji ktorych jeszcze nie zamiescilem w poscie , cos musze pomijac dodam ze walek rozrzadu tez ok :( , najchetniej bym zmienil auto ale poprostu to moj uniak i raczej nie poddam sie

Dodano po 5 [minuty]:

dodam jeszcze ze silnik troche ochlapany jest olejem , moze jakas uszczelka <mysli>
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 02 Kwi 2009 12:34   

Powrót do góry

ostace
Poziom 7
Poziom 7

Post#6 Post autora tematu 09 Kwi 2009 14:07   

Po wielu zmaganiach doszedlem do jednej z usterek, mialem zuzyte sprezynki na odsrodkowym regulatorze wyprzedzenia zaplonu w aparacie zaplonowym co powodowalo powstawanie opilkow metalowych i oszukiwalo czujnik, po zalozeniu innych sprezynek i wyczyszczeniu wszystkiego uniak rozpeeddza sie do 155km/h a nie jak ledwo 120 wczesniej, po zalozeniu obrotomierza cyfrowego zostaly mi do usuniecia jeszcze takie usterki jak dziwne zachowanie silnika na wolnych obrotach , lekko nie rowno pracuje i przy momentalnym dodaniu gazu jakby wypadaly zaplony bo obrotomierz wskazuje wariacje skaczace do 9000 o/min. po podlaczeniu oscyloskopu widac szumy o znacznej amplitudzie miedzy zaplonami co mysle ze spowodowane jest uszkodzeniem cewki, ale tylko na niskich obrotach , powyzej 2000 wszystko sie stabilizuje, spalanie spadlo do okolo 7l z 9l, wiec powoli do przodu, i nigdy wiecej zadnych elektromechanikow :D
Powrót do góry

wrzech
Poziom 11
Poziom 11

Miasto: tychy

Post#7 20 Kwi 2009 18:52   

ostace napisał:
Po wielu zmaganiach doszedlem do jednej z usterek, mialem zuzyte sprezynki na odsrodkowym regulatorze wyprzedzenia zaplonu w aparacie zaplonowym

Hej!
Moglbys mi powiedziec, w ktorej czesci dokladnie znalazles te usterke? Mam podobne objawy, unolot zaczal zamulac i 120 km.h to max, w dodatku wysokie spalanie. Caly aparat zaplonowy juz raz rozbieralem, a wlasciwie to cala te "kanapke" czesci z jakich sklada sie aparat w celu wymiany wszystkich uszczelnien. Teraz przyjdzie czas na sam aparat oraz regulacje luzu zaworowego.
Bardzo podoba mi sie twoja postawa wobec uno :) Tez mam czasem ochote go wywalic ale nie-eee bo to moje uno :) Tak trzymac!
Powrót do góry

ostace
Poziom 7
Poziom 7

Post#8 Post autora tematu 14 Lis 2009 14:21   

Przesyłam zdjęcia z opisem
Fiat Uno Fire 1.0 i.e.  Duzo pali, brak mocy. Fiat Uno Fire 1.0 i.e.  Duzo pali, brak mocy.

Dodano po 2 [minuty]:

jeszcze jedno

Fiat Uno Fire 1.0 i.e.  Duzo pali, brak mocy.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Początkujący -> Fiat Uno Fire 1.0 i.e. Duzo pali, brak mocy.
Strona 1 z 1