Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Skoda felicia 98r.-pobiera prąd

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Elektryka i elektronika -> Skoda felicia 98r.-pobiera prąd
Autor
Wiadomość
Fałek
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: Bytom

Post#1 Post autora tematu 31 Mar 2009 23:35   

Skoda felicia 98r.-pobiera prąd

Witam kolegów. Może ktos pomoże bo juz mi ręce opadają. Znajomy ma felicię i cos mu rozładowuje akumulator. W stanie spoczynku pobiera około 100mA. W samochodzie nie ma żadnych dokładanych odbiorników(radia ,alarmu itp.) Akumulator kupiony nowy. Ładowanie jest ok.
Doszedłem że po wyjęciu bezpiecznika nr.14(światła hamowania i awaryjne, włącznie z lampkami kontrolnymi) Pobór prądu spada do około 10mA. Chcąć zlokalizować usterkę odłączałem: zegary, czujnik stopu, włącznik awaryjnych,przekażniki i nic. Cały czas pobór jest około 100mA.
Jutro będę walczył z tym samochodem i stąd moje pytanie: Spotkał się ktoś z podobną usterką? Pozdrawiam Rafał.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 31 Mar 2009 23:35   

Powrót do góry

hobbyelektronik
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: podkarpacie.

Post#2 01 Kwi 2009 00:16   

Re: Skoda felicia 98r.-pobiera prąd

Poczytaj, może to Ci pomoże:
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic837529.html
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic468847.html

Powodzenia.........
Powrót do góry

Fałek
Poziom 15
Poziom 15

Post#3 Post autora tematu 01 Kwi 2009 00:21   

Oczywiście te posty czytałem, zanim zadałem pytanie na forum. Niestety nie rozwiązują one mojego problemu. Dzieki za zainteresowanie.Rafał.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 01 Kwi 2009 00:21   

Powrót do góry

jaco77
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: Gdańsk

Post#4 01 Kwi 2009 14:34   

Zobacz jeszcze zamek tylnej klapy - klasyczny przypadek w feli.

Po zamknięciu klapy nie wyłacza sie lampka oswietlenia bagaznika i rozladowuje aku.
Powrót do góry

seba24
Poziom 17
Poziom 17

Miasto: wejherowo

Post#5 01 Kwi 2009 15:05pomocny post - solucja   

sprawdz skrzynke bezpieczników bo fela ma takie uroki ze cieknie woda przez szybe przednia do auta i leci akurat na skrzynke. wyciagni ją jest to dosyc proste i sprawdz czy czasen juz zielona nie jest.
Powrót do góry

Fałek
Poziom 15
Poziom 15

Post#6 Post autora tematu 01 Kwi 2009 17:57   

Dziękuję koledzy za podpowiedzi. Okazało się że była zalana skrzynka bezpieczników. Musiałem ją rozebrać na części pierwsze i wyczyścić, bo było bardzo dużo śniedzi. Wszystko wskazuje na to że już od dłuższego czasu lała się na nią woda. Dziękuję wszystkim co chcieli pomóc i pozdrawiam. Rfał.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 01 Kwi 2009 17:57   

Powrót do góry

Piotrek353
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: Białystok

Post#7 23 Paź 2009 20:37   

Witam. Podpinam się pod temat ponieważ też mam problem z prądem w Felici.

Po postoju 2 dniowym rozładowuje się akumulator. Sprawdzałem pobór prądu i zauważyłem dziwną rzecz. Przy zamkniętych drzwiach (centralny zamek) pobór prądu wynosi 0,16A. Gdy odryglowuje zamki przez pilot lub kluczyk i otwieram drzwi pobór prądu spada do wartości 0,02A, a gdy je zamknę (nie na kluczyk) wzrasta do wartości 0,03A. Następnie gdy rygluje zamki (bez różnicy czy pilotem czy kluczykiem) wartość prądu rośnie do 0,32 A i po chwili spada do 0.16A. Co może być przyczyną tak dużego poboru prądu?
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Elektryka i elektronika -> Skoda felicia 98r.-pobiera prąd
Strona 1 z 1