X

Jak zainstalować Windows 7 z dysku ?

01 Apr 2009 05:51 ODodi_profanum_vulgus
  • #1 01 Apr 2009 05:51
    odi_profanum_vulgus
    Level 8  
    Helpful post? (0)
    witam.

mam problem z win 7 a mianowicie moj komputer nie chciał mi bootować płyty z instalatorem więc skopiowałem instalator na drugą partycję.
    i trochę się pogubiłem i nie wiem jak odpalić w dosie ten instalator bo jak wpisuje d:\win 7\setup.exe to wyskakuje nieprawidłowa aplikacja...

z góry dzięki za pomoc.
  • #2 01 Apr 2009 07:12
    leonov
    Level 39  
    Helpful post? (0)
    W DOS tego nie odpalisz ! w tej sytuacji może ;-) UNetbootin - Universal Netboot Installer ;-) - a kolejność botowania ustawiona dobrze mam nadzieję !?
  • #3 01 Apr 2009 13:00
    odi_profanum_vulgus
    Level 8  
    Topic author Helpful post? (0)
    tzn... rozumiem że mam to odpalić za pomocą tego programu :). tylko bym prosił o jakiś instruktarz gdyż ja jestem głupi =].
  • #4 01 Apr 2009 17:33
    DriverMSG
    Admin grupy komputery
    Helpful post? (0)
    odi_profanum_vulgus wrote:
    tzn... rozumiem że mam to odpalić za pomocą tego programu :). tylko bym prosił o jakiś instruktarz gdyż ja jestem głupi =].

Ustawiłeś w BIOS'ie płyty gł. by boot'owało z napędu optycznego ?
  • #5 01 Apr 2009 18:55
    odi_profanum_vulgus
    Level 8  
    takk.
  • #6 01 Apr 2009 19:01
    Matuzalem
    Level 43  
    Helpful post? (0)
    http://xp.net.pl/forum/viewtopic.php?t=19075 - wygląda, że jednak się da z dysku.
    Jedyne czego brakuje to informacja "spod czego" setup był klikany, ale to można sprawdzić eksperymentując.
  • #7 01 Apr 2009 22:07
    odi_profanum_vulgus
    Level 8  
    dać sie da. tylko pytanie jak? wpisywałem w dosie ścieżke do tego gdzie mam win 7 skopiowane i nic :/.
  • #8 02 Apr 2009 06:46
    Matuzalem
    Level 43  
    Helpful post? (0)
    Przypuszczam, że to się odbyło z poziomu systemu - jakiegoś Windowsa - odpalonego i po przejściu, w nim, na tę partycję z wypakowaną instalką.
    Dlatego pisałem o eksperymencie - z "DOS"-em już przecież sprawdziłeś wcześniej.
Mouser  Search 4 million + Products
Browse Products