X

zamiana termostatów w zmywarce bauknecht GSF 351S

sheba__ 02 Apr 2009 07:52
  • #1 02 Apr 2009 07:52
    sheba__
    Level 8  
    Helpful post? (0)
    Posiadam zmywarkę marki bauknecht,od pewnego czasu grzałka nie grzeje wody i zacina się programator.Za namową kolegi z forum sprawdziłłem termostat i okazało się, termostat jest na łapkach lekko osmolony a wczasie pracy nie załącza sie to znaczy nie wysyła impulsu zamykającego obwód łapek.Termostat posiada 6 żył dwie białe idą w programator czerwona i czarna to pewnie zasilanie a dwie białe grub e idą do grzałki przy czym jedna przechodzi przez dławik.Temperatury nastawne to 55 i 66 stopni.
    Posiadam również wymontowany z pralki ardo.Jest to termostat na potencjometrze z 4 wyjściami i przewodem jak myślę to czujnik temperatury.Pytanie brzmi czy mogę zamienić termostaty owijając przewodem czujnikowym grzałkę?Jeśli tak to jak powinien wyglądać przebieg łączenia.Jeden termostat ma 6 żył drugi 4.Zdjęcia termostatów w załączeniu zamiana termostatów w zmywarce bauknecht GSF 351S zamiana termostatów w zmywarce bauknecht GSF 351S

Moderated By mrhari:

Post był raportowany. Przy wklejaniu zdjęć proszę korzystać z tej instrukcji: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic595877.html

• #2 02 Apr 2009 19:09
    sheba__
    Level 8  
    Topic author Helpful post? (0)
    dałem rade to tylko dławik się upalił ,chwilowo połączyłem na krótko sprawdzając czy programator nie zacina się akurat w fazie grzania by nie spalić chaty:)
    dziekuje za zainteresowanie
  Search 4 million + Products
Browse Products