Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

klucze nasadowe COVAL z allegro - warto je kupić?

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Inne Serwis -> Inne Co kupić? -> klucze nasadowe COVAL z allegro - warto je kupić?
Autor
Wiadomość
marianoitaliano
Poziom 12
Poziom 12

Miasto: łuć

Post#1 Post autora tematu 02 Kwi 2009 23:49   

klucze nasadowe COVAL z allegro - warto je kupić?

Witam
Czasem w domu bawię się w mechanika samochodowego, czasami używam kluczy i chciałbym kupić jakiś zestawik na parę lat. Bezawaryjny i twardy :)
Budżet mój raczej skromny i chciałbym kupić klucze COVAL.
Przekonuje mnie do nich polska produkcja i w mirę solidny wygląd.
Pozwolę sobie podać link do allegro:
http://www.allegro.pl/item599727837_coval_zestaw_narzedziowy_72_el_najtaniej_w_100.html
Czy warto je kupić? Ktoś z Was je może używa i jest w stanie coś powiedzieć? Jedyny minus to brak duzego uchwytu "T" ale to się dorobi :)
Ewentualnie porosze o zasugerowanie innej marki w cenie do 200 zł.
Pozdrawiam !!
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 02 Kwi 2009 23:49   

Powrót do góry

bishofek
Poziom 17
Poziom 17

Miasto: Gliwice

Post#2 03 Kwi 2009 00:05   

Re: klucze nasadowe COVAL z allegro - warto je kupić?

Mój ojciec pracuję w technice narzędziowej i szczerze mogę polecić firmę Neo (nie żeby jakaś reklama) a odradzam firmę coval. Jeśli na lata to nie ta firma :)

Bardzo proszę> http://www.allegro.pl/item597927858_zestaw_kluczy_neo_tools_42_cz_nowe_tanio.html

Może coś właśnie z tego typu?
Powrót do góry

marianoitaliano
Poziom 12
Poziom 12

Post#3 Post autora tematu 03 Kwi 2009 00:19   

Pytałem kupujących z allegro o tego covala i oceniali je dobrze, ale elektroda to forum profesjonalistów :) Dlaczego twierdzisz że nie są dobre?
Powrót do góry

bishofek
Poziom 17
Poziom 17

Post#4 03 Kwi 2009 00:27   

Było bardzo dużo zwrotów oraz klienci narzekali że się szybko albo niszczą albo ząbki zjeżdżają. U mojego Ojca w sklepie kupują przeważnie budowlańcy i to ich opinii bym się słuchał a nie osób które tych kluczy używają raz na jakiś czas (oczywiście nic nie sugeruję).
Powrót do góry

marianoitaliano
Poziom 12
Poziom 12

Post#5 Post autora tematu 03 Kwi 2009 00:33   

bishofek napisał:
Było bardzo dużo zwrotów oraz klienci narzekali że się szybko albo niszczą albo ząbki zjeżdżają. U mojego Ojca w sklepie kupują przeważnie budowlańcy i to ich opinii bym się słuchał a nie osób które tych kluczy używają raz na jakiś czas (oczywiście nic nie sugeruję).

Dobrze wiedzieć. A z zestawów do 200 zł chętnie z imbusami lub duzym uchwytem "T" co byś jeszcze mógł polecić?
Powrót do góry

bishofek
Poziom 17
Poziom 17

Post#6 03 Kwi 2009 00:46   

do 200 zł jedynie tamten + kupno dodatkowych bitów. Szczerze mówiąc do 200zł nie kupisz porządnego zestawu. Lecz jak na Twoje wymagania ten zaproponowany wyżej powinien być idealny.
Powrót do góry

Doominus
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: Okolice Krakowa

Post#7 03 Kwi 2009 16:09   

Ich żabki rozlatują się po jakimś czasie.
Powrót do góry

marianoitaliano
Poziom 12
Poziom 12

Post#8 Post autora tematu 05 Kwi 2009 03:20   

Jeśli już wchodzimy w ceny 200+ to chyba to będzie lepsze od neo
http://www.nokaut.pl/oferta/zestaw-kluczy-samochodowych-23020.html

Jakie jeszcze firmy robią dobre klucze? Takie ze średniej półki.
Powrót do góry

jsah
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: Białystok

Post#9 23 Gru 2009 21:23   

Zastanawia mnie to, gdzie są produkowane narzędzia Coval, skoro jest na nich napis "Wyprodukowano dla Coval". Dlaczego zatem firma wstydzi się umieszczać nazwę producenta? Czyzby narzędzia te prokukowano w Chinach???? No i dlaczego nie ma na nich oznaczenia stali chromowo-wanadowej, tj. CrV, tylko napis "Drop forged"???
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 23 Gru 2009 21:23   

Powrót do góry

marianoitaliano
Poziom 12
Poziom 12

Post#10 Post autora tematu 23 Gru 2009 23:48   

Kupiłem PROXXON za 220zł. Bardzo fajne solidne i gwarancja chyba 25 lat. Generalnie drugi raz też bym brał proxxony. Pewnie mnie przeżyją ;)
pozdr
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 23 Gru 2009 23:48   

Powrót do góry

jsah
Poziom 16
Poziom 16

Post#11 24 Gru 2009 16:04   

Dzisiaj przeprowadziłem próbę wytrzymałościową klucza oczkowego otwartego 15x17 firmy Coval i jestem naprawdę mile zaskoczony jej wynikiem. Okazuje się, że w/w klucza nie zdołałem złamać ani ręką, ani nogą, kręcąc śrubę "10" o twardości B 5,8 - śruba się skręcała, klucz się nie ześlizgiwał, tylko wrzynał w sześciokątny łeb śruby, wytrzymując moment obrotowy ok. 100 Nm. Dopiero po zastosowaniu przedłużki 40 cm i momentu obrotowego ok. 200 Nm oczko klucza pękło. Wniosek stąd taki, iż nawet silny człowiek nie jest w stanie złamać tego klucza, kręcąc ręką bez stosowania przedłużki - chyba, że będzie to goryl. Trochę żałuję, iż połamałem tak dobry klucz, ale pocieszam się myślą, że drogo on nie kosztował - ja natomiast jestem przekonany, że firma Coval produkuje dobre narzędzia. Moja ocena tego klucza w/g kryterium cena/jakość to 4,25 w skali 6-stopniowej.
Powrót do góry

Stary1952
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Podkarpacie

Post#12 24 Gru 2009 16:40   

Witam .
A ja tak z innej beczki , nie warto inwestować w klucze z wysokiej półki z tzw. dożywotnią gwarancją z prostego powodu - wcześniej czy później zginą ewentualnie " wyjadą " z klientem . :D
Pozdrawiam .
Powrót do góry

wojto_sandomierz
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: Sandomierz

Post#13 06 Sty 2010 07:29   

jsah napisał:
Zastanawia mnie to, gdzie są produkowane narzędzia Coval, skoro jest na nich napis "Wyprodukowano dla Coval". Dlaczego zatem firma wstydzi się umieszczać nazwę producenta? Czyzby narzędzia te prokukowano w Chinach???? No i dlaczego nie ma na nich oznaczenia stali chromowo-wanadowej, tj. CrV, tylko napis "Drop forged"???

Dokładnie klucze Coval są produkowane w Chinach lecz odbiegają "jakością wykonania" od większości produktów chińskich. Firma która je importuje ma w Chinach swoich ludzi którzy pilnują jakości.
Jeśli chce ktoś katalog wyrobów Covala zapraszam na pw, współpracuje z nimi w trochę innej branży ale jak coś trzeba to załatwię.
Powrót do góry

jsah
Poziom 16
Poziom 16

Post#14 06 Sty 2010 20:10   

wojto_sandomierz napisał:
jsah napisał:

Dokładnie klucze Coval są produkowane w Chinach lecz odbiegają "jakością wykonania" od większości produktów chińskich. Firma która je importuje ma w Chinach swoich ludzi którzy pilnują jakości.
Jeśli chce ktoś katalog wyrobów Covala zapraszam na pw, współpracuje z nimi w trochę innej branży ale jak coś trzeba to załatwię.

Witam. Z tego, co się do tej pory dowiedziałem, napis "Drop forged" umieszczany na kluczach Covala oznacza "kucie matrycowe" - z tego wniosek, że narzędzia Covala nie są odlewane z formy, tylko kute matrycowo, co stanowi bardzo duży plus, jeśli chodzi o ich wytrzymałość. Zastanawia mnie tylko, czy są one kute ze stali CrV czy też z innego rodzaju stali. Pozdrawiam.
Powrót do góry

lis65
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: bytom

Post#15 14 Sty 2010 16:35   

Witam
Do narzędzi Coval przekonuje mnie jakość , cena i rzecz najważniejsza WIECZYSTA GWARANCJA . Tak moi drodzy ja pracuję tymi narzędziami i mogę stwierdzić że są wytrzymałe a jeśli już coś nawali to jadę do sklepu w którym kupiłem i wymieniają na nowe.
Kupując klucze nawet na Allegro zapytajcie o wieczystą gwarancję a przyznacie mi rację.
Powrót do góry

jsah
Poziom 16
Poziom 16

Post#16 14 Sty 2010 20:54   

lis65 napisał:
Witam
Do narzędzi Coval przekonuje mnie jakość , cena i rzecz najważniejsza WIECZYSTA GWARANCJA . Tak moi drodzy ja pracuję tymi narzędziami i mogę stwierdzić że są wytrzymałe a jeśli już coś nawali to jadę do sklepu w którym kupiłem i wymieniają na nowe.
Kupując klucze nawet na Allegro zapytajcie o wieczystą gwarancję a przyznacie mi rację.

Pierwszy raz słyszę, żeby firma Coval dawała wieczystą gwarancję na swoje klucze. Takie firmy jak Beta, King Tony takową gwarancję dają, ale nie Coval. Coś ci się chyba pomieszało.
Powrót do góry

lis65
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: bytom

Post#17 14 Sty 2010 22:03   

Nie nie pomieszało mi się , mogę podać adres sklepu gdzie kupiłem klucze oraz nick sprzedawcy na Allegro który też ma taką ofertę.
Powrót do góry

jsah
Poziom 16
Poziom 16

Post#18 15 Sty 2010 11:39   

lis65 napisał:
Nie nie pomieszało mi się , mogę podać adres sklepu gdzie kupiłem klucze oraz nick sprzedawcy na Allegro który też ma taką ofertę.

To z tego wniosek, iż Coval ostatnio znacznie poprawił jakość swoich narzędzi, skoro daje dożywotnią gwarancję.
Powrót do góry

Maurer
Poziom 6
Poziom 6

Miasto: Szczecin

Post#19 18 Sty 2010 23:16   

Lis65, bylbym Ci wdzieczny za namiar na tego sprzedawce, i jakbys napisal jaki dokladnie zestaw Covala kupiles, bo z tego co widze sa te w niebieskich walizkach, w miare tanie, i w czerwonych, duzo drozsze.
Powrót do góry

jsah
Poziom 16
Poziom 16

Post#20 19 Sty 2010 23:20   

Proszę o podzielenie się swymi opiniami na temat tego, jakie marki narzędzi klucze Covala przewyższają jakością, a jakim nie dorównują.

Rzecz jasna na pewno nie dorównają takim markom jak: Beta, King Tony, Jonesway. A przewyższają na pewno Topex, Toya, itp.
Powrót do góry

rafalnwl
Poziom 9
Poziom 9

Post#21 20 Sty 2010 00:03   

Polecam firme HONITON
nie drogie klucze a bardzo wytrzymałe, znajomy robi w tej branży i niektóre warsztaty samochodowe chwala sobie tą firme.
Powrót do góry

waldix
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: Sieradz

Post#22 20 Sty 2010 00:37   

Znajomy ma zestaw Covala i kiedyś nabijaliśmy młotkiem klucz (o rozmiar mniejszy) na śrubę bo była tak objechana że nie dało się jej normalnie odkręcić. Po tym zabiegu na kluczu nie było śladu. A odkręcanie (dokręcanie) przedłużkami to u niego w warsztacie norma (głównie robi maszyny rolnicze). Co do jakości to dorównują właśnie Becie i Jonesway. Tzn może powiem tak. Za te same pieniądze wolałbym dwa zestawy Covala niż jeden Bety.

Sam mam tajwański zestaw (falon tech) za 150zł i jak je kupowałem to z przekonaniem że niedługo padną ale jak za takie pieniądze to są całkiem ok.
Powrót do góry

jsah
Poziom 16
Poziom 16

Post#23 20 Sty 2010 19:54   

Chyba mocno przesadzasz, twierdząc iż klucze Covala dorównują kluczom Beta i Jonesway.
Powrót do góry

raceman
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: Warszawa

Post#24 20 Sty 2010 20:03   

Waldix - trochę to śmieszne jak dla mnie porównywać narzędzia Coval do Beta.Falon tech to już nawet szkoda słów.Używasz tych kluczy w warsztacie czy do majsterkowania w domu?W warsztacie to one długo nie wytrzymają. A napis "drop forged" to już na byle czym umieszczają chińczyki. Nie ma się co łudzić ,jak chce się mieć dobry komplet to trzeba zapłacić odpowiednio.
Powrót do góry

jsah
Poziom 16
Poziom 16

Post#25 20 Sty 2010 20:19   

raceman napisał:
A napis "drop forged" to już na byle czym umieszczają chińczyki.

Napis "Drop forged" oznacza kucie matrycowe. Ale jedno kucie matrycowe może się znacznie różnić od drugiego - zależy to od jakości stali użytej do kucia.
Powrót do góry

waldix
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: Sieradz

Post#26 20 Sty 2010 23:20   

Proszę czytać ze zrozumieniem.

Nie napisałem że falon tech są cudowne, tylko "ŻE JAK ZA" 150zł to są ok. A używam ich na bieżąco w warsztacie (do swojego motocykla i samochodu oraz do trzech innych motocykli. Zabieram je też jak jadę do jakieś firmy podreperować jakąś maszynę).

Co do Covala to dowiedziałem się od znajomego że ma je już z 8 lat. A tu w jakości tego producenta mogło się wiele zmienić.

Wychodzę z założenia że jeżeli umie się używać narzędzi to długo będą służyć.
Mam kolegę u którego nawet Beta i inne z wyższej półki nie wytrzymują i ciągle narzeka że teraz to tylko gów... produkują.
Powrót do góry

raceman
Poziom 16
Poziom 16

Post#27 21 Sty 2010 09:17   

Ile są warte takie klucze to się dopiero okazuje jak się chce odkręcić dobrze zapieczoną śrubę.(np.piasty koła).Wtedy większość okazuje się być z gumy albo "dopasowuję" się do wymiaru.Nie twierdze, że nie da się nimi pracować.Do domu i majsterkowania to może i są OK.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 21 Sty 2010 09:17   

Powrót do góry

jsah
Poziom 16
Poziom 16

Post#28 21 Sty 2010 10:18   

waldix napisał:
Wychodzę z założenia że jeżeli umie się używać narzędzi to długo będą służyć.
Mam kolegę u którego nawet Beta i inne z wyższej półki nie wytrzymują i ciągle narzeka że teraz to tylko gów... produkują.

Masz rację. Jeśli się na klucz założy metrową rurę, to można połamać narzędzie najlepszej marki. A nawet nie trzeba zakładać rury - wystarczy krzywo założyć klucz i krzywo kręcić - wtedy też mogą powstać naprężenia, których klucz nie wytrzyma.
Powrót do góry

jsah
Poziom 16
Poziom 16

Post#29 21 Sty 2010 23:34   

Rzecz ciekawa, że na niektórych kluczach Covala jest umieszczany napis "Chromo Vanadium", a na innych nie - tylko napis "Drop forged". Może ktoś z Was wie, co jest tu grane? Czy te pierwsze klucze są odlewane ze stali chromowo-wanadowej, a drugie kute matrycowo z jakiejś innej stali? Które zatem są lepsze? Co o tym myślicie?
Powrót do góry

raceman
Poziom 16
Poziom 16

Post#30 22 Sty 2010 16:35   

To jest tak jak np: z firmą Einhell. Masz na allegro wiertarki wyrzynarki itd opatrzone tym samym logiem ,a przecież to nie jest oryginał.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Inne Serwis -> Inne Co kupić? -> klucze nasadowe COVAL z allegro - warto je kupić?
Strona 1 z 2 Idź do strony 12  Następny