Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radosna twórczość instalatorów

mirrzo 29 Maj 2015 21:18 726869 2691
  • #1831 29 Maj 2015 21:18
    wowka
    Poziom 28  

Zbigniew Rusek napisał:
    Te przewody włożone wprost do gniazdka na zapałce, bez wtyczki!!! Powszechne przy różnych remontach, ale niebezpieczne. Czy naprawdę wiele pracy jest przy założeniu wtyczki?

Widać koledzy chyba nigdy nie brali udziału w pracach remontowych. Może akurat w czasie pracy nadłamany kabel całkiem się urwał i nagle nie działa załóżmy betoniarka. I ciekawy jestem co taki "DVDM14" zrobi na budowie własnego domu. Czy wstrzyma roboty do czasu aż pojedzie do sklepu po nowy przedłużacz, a może pofatyguje majstra, i oczywiście zapłaci ekipie za bezproduktywne roboczogodziny, czy sam włoży dwa kable w gniazdko aby tylko robota dalej szła.
    Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia więc dajcie sobie trochę umiaru. Przed komputerem fajnie się zdjęcia ocenia, ale jak przychodzi co do czego i płaci się z własnej kieszeni to już sytuacja taka wesoła nie jest. Nie żebym popierał takie prowizorki, ale dajcie trochę na wstrzymanie.

• Megger
  • #1832 29 Maj 2015 21:43
    Passat GT
    Poziom 17  

Każda szanująca się ekipa budowlana posiada na stanie co najmniej 2 gumówki, itp (ten przewód to akurat od gumówki) tyle że w przypadku opisywanych majstrów jedna ma wtyczkę oberwaną i zmostkowany włącznik a druga wtyczki nie ma w ogóle ;) Takie coś jak urwanie wtyczki zupełne nie następuje natychmiast, ja jak tylko widzę że wtyczka się oberwała i trzyma wyłącznie izolacja wewnętrzna natychmiast przystępuję do naprawy takiego uszkodzenia przez wymianę wtyczki lub całego przewodu.

• #1833 29 Maj 2015 21:48
    mirrzo

Moderator - Systemy Grzewcze

Nie wiesz co zrobić? Utnij im przewody przy urządzeniu i po sprawie.

• #1834 29 Maj 2015 21:55
    Kpc21
    Poziom 22  

Gumówka tzn. szlifierka kątowa?

To, zdaje się, jakieś regionalne określenie. W swoich rejonach spotkałem się z nazywaniem jej "fleksem", ale po wpisaniu "gumówka" w Google Images znajduje mi też pilarki stołowe z ruchomą tarczą (takie jakby przeciwieństwo trajzegi/krajzegi/cyrkularki/jak zwał tak zwał, gdzie tarcza jest zamocowana na wale pod stołem na stałe).

Przy kątówkach często spotykam się z włącznikiem założonym na kabel, gdy ten na urządzeniu się popsuł (nawet sam w domu taką mam) - co już obniża bezpieczeństwo użytkowania. Ale uruchamianie jej tylko poprzez włączenie do kontaktu, a wyłączanie poprzez wyjęcie wtyczki, w dodatku takiej, którą trzeba ostrożnie wyjmować, to już bardzo duże zagrożenie.

• #1835 29 Maj 2015 22:24
    Passat GT
    Poziom 17  

Tak, o szlifierkę kątową mi chodzi :) W wielkopolsce tak to nazywamy ;)
    Mirrzo, wolę z nimi nie zadzierać bo jak ja im poobcinam przewody przy tych elektronarzędziach to oni w akcie zemsty gotowi mi przewiercić rury alupex lub powkręcać w nie wkręty od gipsówki albo jakieś inne brzydkie numery odstawić :(

• Megger
  • Pomocny post
    #1836 29 Maj 2015 22:48
    manekinen
    Poziom 29  

Passat GT napisał:

Standard. Zauważ też że w kaberoli jak to zwykle bywa jedno lub dwa gniazda nie działają, wtedy gołe przewody jednego urządzenia wkłada się w jedno gniazdo wraz z wtyczką drugiego urządzenia - panowie jeszcze na to nie wpadli i używają zapałek które przecież prąd w pewnym stopniu przewodzą. Jeśli jest to radio to ok, jeśli jest to halogen to te zapałeczki mogą się zagrzać.

Też coś mam:

Wtyczka czajnika elektrycznego, trochę prądu to przecież żre. Bolec się ułamał, to ciach wkręta, ułamać na długość, i jak ta lala. Czajnik pożyczony, wkręta zauważyliśmy dopiero po zagotowaniu wody - czyli działa bezbłędnie. Praca wspólna dokładnie tych samych fachowców -> http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=13785886#13785886

• #1837 29 Maj 2015 23:23
    mirrzo

Moderator - Systemy Grzewcze

Passat GT napisał:
    Mirrzo, wolę z nimi nie zadzierać bo jak ja im poobcinam przewody przy tych elektronarzędziach to oni w akcie zemsty gotowi mi przewiercić rury alupex lub powkręcać w nie wkręty od gipsówki albo jakieś inne...(

Zalej wodą, podbij ciśnienie i zostaw. Zatwierdź u inwestora. Potem obetnij, to Ci jeszcze za to zapłacą. Ja obcinam bez obaw i jakoś nikt mi nie zwrócił uwagi. Zależy jak to sobie ustawisz.

• #1838 29 Maj 2015 23:45
    Passat GT
    Poziom 17  

Ten numer nie przejdzie - jak przy płytkowaniu wykręcą któryś korek będzie awantura ;)
    Ogólnie mam zasadę żeby nie zadzierać z nikim - tak jest najlepiej a jak któregoś prąd dziabnie to i tak nie ja za to odpowiadam. Oczywiście zwracam uwagę na takie kwiatki, czasem (rzadko) to skutkuje :) A te przewody wciśnięte na zapałki to od szlifierki kątowej są a to trochę W ma :)

• Pomocny post
    #1839 30 Maj 2015 18:59
    jurek84
    Poziom 21  

A co sądzicie o takiej wymianie grzejnika?

• #1840 30 Maj 2015 19:41
    jas67
    Poziom 22  

A ja mam takie pytanko: Czy to tak ciężko "odchudzić" troszkę obrazek zanim się go tu wrzuci?

• Megger
  • #1842 30 Maj 2015 22:08
    jurek84
    Poziom 21  

Dlatego zdjęcie znalazło się w wątku o takim tytule :) Tak, dalej jest następny.

• #1843 30 Maj 2015 23:42
    mitsurugi
    Poziom 24  

jurek84 napisał:
    A co sądzicie o takiej wymianie grzejnika?

Kształtki made in "CASTODRAMAT" więc raczej inwestor wykonywał to sam. "Bo za drogo było" aby wykonał to fachowiec. :P

• Pomocny post
    #1844 07 Cze 2015 09:23
    mitsurugi
    Poziom 24  

Klient poprosił mnie o wymianę żeliwniaka na nowy grzejnik panelowy, bo robił remont pokoju. Przywiozłem grzejnik rano, ale nie mogłem go wymienić, gdyż nie została jeszcze spuszczona woda z pionów w bloku. Zostawiłem grzejnik i wróciłem pod wieczór na montaż. W między czasie był człowiek z firmy, która zajmuje się opomiarowaniem grzejników i założył czujnik.
    Oto efekt jego starań.

• #1845 07 Cze 2015 10:06
    kasprzyk
    Specjalista elektryk

Prześlij zdjęcie do firmy, która takiego głąba zatrudniła - masakra. Teraz pewnie jeszcze Twój klient będzie musiał ponieść koszty za ponowny przyjazd i przełożenie.

• #1846 07 Cze 2015 10:18
    mitsurugi
    Poziom 24  

Klientowi na szczęście nie musiał ponosić dodatkowych kosztów, ale powiedziałem, że może się "poszarpać" z firmą montującą czujniki, bo w miejscu gdzie został nieprawidłowo on zamontowany została zdarta emalia i teraz grzejnik może w tym miejscu dosyć szybko złapać korozji.

• Pomocny post
    #1847 07 Cze 2015 22:14
    Rysio4001
    Specjalista - systemy grzewcze

Witam.

mitsurugi napisał:
    Klient poprosił mnie o wymianę żeliwniaka na nowy grzejnik panelowy, bo robił remont pokoju. Przywiozłem grzejnik rano, ale nie mogłem go wymienić, gdyż nie została jeszcze spuszczona woda z pionów w bloku. Zostawiłem grzejnik i wróciłem pod wieczór na montaż. W między czasie był człowiek z firmy, która zajmuje się opomiarowaniem grzejników i założył czujnik.
    Oto efekt jego starań.

Zamontować, i niech "człowiek z firmy, która zajmuje się opomiarowaniem grzejników" dokonuje kolejnych odczytów, wymiany baterii, itp. :twisted:

A teraz wrócę jeszcze do dzieła z mojego postu, z dnia 13 Maj 2015 godz. 21:43
    Rysio4001 napisał:
    Witam.
    Bazyl44 napisał:
    Tam obok chyba stałopalny jeszcze stoi?. Założę sie, że wszystko jak należy zrobione (przez wymiennik itd....) ;)

Tak, jest tam stałopalny, i jest wymiennik płytowy...

Jest tam jeszcze jeden kwiatek, i jestem ciekawy kiedy zakwitnie. Mianowicie instalator pompy po stronie wtórnej wymiennika podłączył jak należy do sterownika kotła, ale z pompą po stronie pierwotnej miał problem, więc połączył równolegle z pompą C.O., a na sterowniku ustawił "pompy równolegle", czyli bez priorytetu C.W.U.. Jak klient przełączy sterownik w tryb lato, i będzie chciał podgrzać C.W.U. kotłem stałopalnym, to wtedy ruszy tylko pompa ładowania za wymiennikiem, a pompa przed wymiennikiem nie, ponieważ jest połączona z pompą C.O., i będzie gotowanie kotła. :D
    Pozdrawiam.

I właśnie ten kwiatek rozkwitł. Byłem tam podłączyć to jak należy.
    Poniżej jeszcze parę zdjęć tej kotłowni:
    Radosna twórczość instalatorów Radosna twórczość instalatorów Radosna twórczość instalatorów

A teraz coś z innej beczki.
    Fragment instalacji elektrycznej w bloku mieszkalnym, na klatce schodowej, ponad podwieszanym sufitem z karton-gipsu:
    Radosna twórczość instalatorów Radosna twórczość instalatorów
    Pozdrawiam.

• Pomocny post
    #1849 07 Cze 2015 23:08
    Rysio4001

Witam.
    Na początek coś z klasyki:

A teraz fachowcy zamontowali domofon. Po co jakieś tam śruby, wkręty samowiercące, jak pod ręką jest spawarka - i jakie efekty wizualne po skończonej robocie. :spoko:
    Radosna twórczość instalatorów Radosna twórczość instalatorów Radosna twórczość instalatorów
    A taki był ładny domofon - szkoda. :cry:

Pozdrawiam.

• Pomocny post
    #1850 10 Cze 2015 20:09
    mitsurugi
    Poziom 24  

Dzisiejszy kwiatek zaobserwowany na budowie :)

• #1851 11 Cze 2015 09:17
    FOSGEN1
    Poziom 27  

Majsterszyk. I jeszcze kapotę majster ma na czym zawiesić :-D

• #1853 21 Cze 2015 20:25
    mitsurugi
    Poziom 24  

Jestem ciekawy kto (jaki kierownik budowy) to odebrał :P

• #1854 21 Cze 2015 20:27
    MARCIN.SLASK
    Specjalista AGD

Tlen ciekły jak i instalacje tlenu bardziej niebezpieczne od typowych instalacji gazowych w naszych mieszkaniach.

• Pomocny post
    #1855 22 Cze 2015 21:49
    Rysio4001

Witam.
    Nie ma to jak porządny "GŁÓWNY WYŁĄCZNIK PRĄDU" :spoko:
    Radosna twórczość instalatorów Radosna twórczość instalatorów
    Pozdrawiam.

• Pomocny post
    #1856 23 Cze 2015 19:07
    mitsurugi
    Poziom 24  

Dla mnie bomba. Szybko można wyłączyć główne zasilanie - zwłaszcza jeżeli nie mamy żadnych narzędzi przy sobie :P
    Wczoraj pomysłowość klienta u którego wymieniałem kocioł gazowy też mnie powaliła na kolana :)
    Najbardziej doceniam to sreberko w środku "lampy".

• #1859 24 Cze 2015 08:08
    Nargo
    Poziom 17  

Poczekajcie.
    Niedługo takie lampy będą zabijały ceną.
    Ekologia.
    Recykling.
    Sztuka nowoczesna i użytkowa.

Po prostu bomba.

• Pomocny post
    #1860 25 Cze 2015 11:18
    1On
    Poziom 8  

To ja w temacie "radosnej twórczości". Mam nadzieję, że przymkniecie oko na fakt, że sprawa dotyczy roweru a dokładniej wentyla :)

Kilka dni temu coś mnie pokusiło żeby oddać rower w "dobre ręce". Wymiana dętki w serwisie, sieci sportowej skończyła się oto takim kwiatkiem :)

Poprzedni wentyl był mniejszej średnicy. Faktycznie wyraziłem chęć i zgodę na powiększenie otworu tylko w sumie nie poinformowano mnie, że serwisant nie umie wiercić...

Teraz to chce mi się już tylko śmiać... ale moje zdziwienie było ogromne :) :)

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme