Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Odłączyć autoalarm - zostawić centralny

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Elektryka i elektronika -> Odłączyć autoalarm - zostawić centralny
Autor
Wiadomość
Merari
Poziom 3
Poziom 3

Miasto: Warszawa

Post#1 Post autora tematu 04 Kwi 2009 20:51   

Odłączyć autoalarm - zostawić centralny

Witam

Od pewnego czasu mam problemy z autoalarmem. Więc pomyślałem, że jak go i tak nie używam to może bym go odłączył i pozostawił sam zamek centralny z pilota od alarmu. Czy jest w ogóle taka możliwość??
Myślałem aby odłączyć od centralki syrenę, kierunkowskazy bądź same czujniki. Czy to jest takie łatwe? Czy takie coś nie wypali?
Samochód to Audi A3, a na pilocie od alarmu jest napisane Cobra 7777.

Czekam na odp, pzdr.
Powrót do góry

tomasz sadowski
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: swidwin

Post#2 04 Kwi 2009 21:15   

Re: Odłączyć autoalarm - zostawić centralny

jest możliwe zostawiasz zasilanie masę i sterowanie centralnym proponuję zostawić też kierunki (a dlaczego kolega chce wywalić alarm ? bo może nie ma takiej potrzeby )
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 04 Kwi 2009 21:15   

Powrót do góry

Merari
Poziom 3
Poziom 3

Post#3 Post autora tematu 04 Kwi 2009 21:19   

Od pewnego czasu gdy załączam alarm to po paru minutach zaczyna "wyć". Czasem trochę dłużej, czasem trochę krócej trzeba na to czekać.
Na ten moment zamykam samochód kluczykiem, już mam trochę dość i pomyślałem o odcięciu alarmu i pozostawieniu centralnego.
Powrót do góry

SKRZYNIA
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: kraków

Post#4 04 Kwi 2009 22:15   

jak kolega wyzej napisal jest to do zrobienia jako sam sterownik,ale moze przyjzyj sie temu alarmowi, zobacz na krancowke pod maska, na czujniki dodatkowe jesli sa zamontowane.... :)
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 04 Kwi 2009 22:15   

Powrót do góry

Merari
Poziom 3
Poziom 3

Post#5 Post autora tematu 04 Kwi 2009 22:20   

Jest zamontowany czujnik dodatkowy pod maską.
Jak mogę go sprawdzić? Czujnik zamyka obwód czy go otwiera (przerywa)?
Powrót do góry

bimberk-ce
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: Katowice

Post#6 05 Kwi 2009 11:10   

czujnik zamyka obwód, tzn zwiera kabel od alarmu do masy w 99% przypadków
Powrót do góry

tomasz sadowski
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: swidwin

Post#7 05 Kwi 2009 11:59   

sprawdz też krancówkę przy drzwiach możesz mieć zamontowany ściemniacz i dopiero po kilkunastu sekundach alarm się uzbraja (a najprościej lampka w kabinie włączona i zamykaj po kolei drzwi i sprawdzaj czy gaśnie ,to samo z bagażnikiem ,dodam że czasem włączone radio powoduje załączanie alarmu)
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 05 Kwi 2009 11:59   

Powrót do góry

Merari
Poziom 3
Poziom 3

Post#8 Post autora tematu 05 Kwi 2009 12:42   

tomasz sadowski napisał:
sprawdz też krancówkę przy drzwiach możesz mieć zamontowany ściemniacz i dopiero po kilkunastu sekundach alarm się uzbraja (a najprościej lampka w kabinie włączona i zamykaj po kolei drzwi i sprawdzaj czy gaśnie ,to samo z bagażnikiem ,dodam że czasem włączone radio powoduje załączanie alarmu)

Wszystko działa poprawnie, lampka w samochodzie gaśnie po paru sekundach. Natomiast radio mam tak podłączone że gaśnie z chwilą wyjęcia kluczyka ze stacyjki.
A może alarm jest zbyt czuły? Może zmniejszyć jego czułość? Tylko jak i gdzie?
Powrót do góry

Staszek49
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: Rzeszów

Post#9 05 Kwi 2009 19:52   

Pan Tomasz trafnie chyba diagnozuje usterkę. Myślę jednak, że w przypadku awarii włączników drzwiowych, maski itd. alarm nie załączył by się, o czym (chyba) każdy alarm sygnalizuję innym "kliknięciem", świadczącym np. o niedomkniętych drzwiach, masce itd. Podejrzewam, że nawet uchylone okna mogą też uaktywnić alarm i przeciąg może być sprawcą tych kłopotów.
Jako ciekawostkę opiszę mój przypadek z alarmem. Otóż w posiadanym VW czasem nie kontaktował (jak się później okazało) wyłącznik drzwiowy od światła sufitowego. Po wyłączeniu alarmu, uruchomieniu silnika i przejechaniu pewnej odległości - uaktywniał się alarm. Często było to w ruchu ulicznym i stawałem się podejrzanym, że skradłem auto - syrena wyła i migały światła kierunku jazdy. Po wyłączeniu alarmu i upływie ok. 30 sek. ponownie alarm się włączał. Pomagało wówczas kilkukrotne otwarcie (w czasie jazdy) drzwi, lub parokrotne naciskanie wspomnianego wyłącznika. Ostatecznie po jego wymontowaniu pomógł płyn WD-40.
Powrót do góry

Ireneo
Poziom 24
Poziom 24

Miasto: Olsztyn

Post#10 05 Kwi 2009 21:17   

jeżeli odłączysz kierunki to alarm i tak będzie alarmował co za tym idzie -pobór prądu.Odłącz czujniki jezeli są i sprawdź włącznik pod maską,a jeżeli to nie pomoże wywal wszysto i wstaw sterownik za jakieś 70 zł urządzenie.Stać na a3 to stać na sterownik raczej
Powrót do góry

norbert.s.
Poziom 25
Poziom 25

Miasto: Gliwice

Post#11 06 Kwi 2009 13:28   

Cobra 7777, to oznaczenie typu pilota, a nie model alarmu.
Powrót do góry

Merari
Poziom 3
Poziom 3

Post#12 Post autora tematu 06 Kwi 2009 15:00   

Ireneo napisał:
Stać na a3 to stać na sterownik raczej

No raczej, ale chciałem zrobić na tym.

norbert.s. napisał:
Cobra 7777, to oznaczenie typu pilota, a nie model alarmu.

Oczywiście, zgadam się w 100%.
Powrót do góry

norbert.s.
Poziom 25
Poziom 25

Miasto: Gliwice

Post#13 06 Kwi 2009 20:19   

tomasz sadowski napisał:

Gdybyś chociaż trochę znał elektrykę audi, to wiedziałbyś, że jest jest tam ściemniacz i że można podpiąć się pod krańcówki z jego pominięciem.
Gdybyś coś trochę wiedział o alarmach Cobra, to wiedziałbyś również to, że jest tam funkcja ignorowania naruszonego wejścia krańcówek drzwi służąca właśnie do podpinania się na przykład pod przewód lampki, a i bez tej fukcji Cobra kilka sekund po uzbrojeniu ignoruje dogaszającą się lampkę.
Dobrze byłoby dla tego forum, gdyby co niektórzy przestali tworzyć bajki i skupili się na konkretach.
Do sprawdzenia w pierwszym rzędzie, tak jak sugerują wyżej koledzy krańcówka pod maską.
Powrót do góry

pavel007
Poziom 13
Poziom 13

Post#14 28 Kwi 2010 20:33   

podbijam temat - mam ten sam problem i za bardzo nie wiem jak go rozwiazac. Alarm ma to do siebie że świruje - załącza sie w sytuacjach w których załączyc sie nie powinien. Próbowałem odłączyć przewody syrenki ale to skutkuje odcieciem zapłonu, jak to mozna rozwiazac ? Nie potrzebuje rad co do tego jak go naprawic - po prostu nie chce tego robic bo z tego co słyszałem cobry tak maja ze aktywuja sie same z siebie, takze chce go odłaczyć i zostawic centralny + kierunki, tylko właśnie jak???

edit: może ją jakoś uszkodzić ?? tak aby zamykała obwód ale nie hałasowała ?
Powrót do góry

milejow
Poziom 25
Poziom 25

Miasto: Lublin

Post#15 28 Kwi 2010 21:59   

Nie ma możliwości wyłączenia alarmu a zostawienia w nim sterowania zamkiem, taka opcja to tylko czasowy tryb serwisowy systemu, nie mający nic wspólnego z tym, co chcesz osiągnąć. Tylko wycięcie alarmu z auta, ominięcie/połączenie blokad i ewentualne dołożenie sterowania radiowego. Zawsze alarm nie odcięty od zasilania a pozbawiony sygnałów potrzebnych do prawidłowej pracy będzie świrował
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 28 Kwi 2010 21:59   

Powrót do góry

pavel007
Poziom 13
Poziom 13

Post#16 28 Kwi 2010 22:23   

nie myslałem nawet że to skomplikowane takie.
Czyli jedyna opcja bedzie pewnie kupienie uniwersalnego zestawu c.zamka, zamontowanie go i wyłączenie kluczykiem tego.

A moze jednak poradził sobie ktos z tym jakoś ?
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Elektryka i elektronika -> Odłączyć autoalarm - zostawić centralny
Strona 1 z 1