X

Nalot na szklankach - zmywarka Ariston LI DUO 675

05 Apr 2009 21:52 JAjaceknokia
  • #1 05 Apr 2009 21:52
    jaceknokia
    Level 9  
    Helpful post? (0)
    Witam. Od początku użytkowania zmywarki ariston LI DUO 675 używałem do mycia tabletek calgonit powerball 5 in 1. No ale że mrugały mi te kontrolki zakupiłem sól i nabłyszczacz również z firmy calgonit. I tu zaczęły się schody... na szklankach zauważyłem błękitny nalot, który można usunąć ale i też nie do końca- Cifem. Sól ustawiona na minimum, nabłyszczacz również, tabletki do mycia te same. Dodam tylko że nalot występuje tylko na szklankach typu arcroc i zwykłych. Pozdrawiam

Post był raportowany. Proszę poprawić temat. (regulamin pkt.11) Inaczej kosz.

mrhari
  • #2 05 Apr 2009 23:21
    kaczmarj
    Level 23  
    Helpful post? (0)
    Musisz ustawić sól i nabłyszczacz zgodnie z zapotrzebowaniem. Jeśli nastawiasz na minimum to nie idzie sól i nabłyszczacz.
    Sól zgodnie z twardością wody w twoim rejonie, a nabłyszczacz powiedzmy na połowę skali.
    Polecam używanie również proszku do zmywarek zamiast tabletek.
    Powodzenia.
  • #3 06 Apr 2009 19:23
    sujka5
    Level 26  
    Helpful post? (0)
    w pierwszej kolejności zgadzam się z przedmówcą że lepiej będzie jak będziesz stosował środki "wszystko z osobna"
    proszek sól i nabłyszczacz z osobna ustaw twardośc wody w zmywarce i zobacz czy nadal będzie występował ten problem
    jeśli tak to :
    1. naczynia powinny byc przeznaczone do mycia mechanicznego (arcoroc nie nadaje się do mycia w zmywarkach) można go myc ale może występowac tzw. korozja szkła .....
    2. w twojej wodzie mogą występowac różnego rodzaju krzemionki (których zmywarka nie usunie) i jedyne co możesz zrobic to myc te "uczulone" naczynia w niskich temp. ok.50 stopni
    powodzenia....
    ps. staraj się urzywac naczyn do mycia mechanicznego (te co posiadają atest)
Mouser  Search 4 million + Products
Browse Products