Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Vectra C 2,2 DTI Pedał gazu brak reakcji

ufoland 08 Kwi 2009 11:59 9848 9
  • #1 08 Kwi 2009 11:59
    ufoland
    Poziom 14  

Wczoraj w vectrze zblokował się alarm po wymianie akumulatora zrobiłem to i dzisiaj jest inna usterka a mianowicie nie reaguje na pedał gazu. Wchodzi auto w tryb awaryjny i traci moc i przestaje reagować na gaz. Pedał jest elektroniczny i wyskoczył błąd na komputerze z ktsa
    P0120 Czujnik położenia pedału gazu 1/2
    Kombinacja sygnałów nieważna
    P0220 Czujnik położenia pedału gazu 1/2
    Kombinacja sygnałów nieważna
    W środku żadnej elektroniki chyba nie ma sam potencjometr chyba. Czy jest to uszkodzenie pedału gazu czy być może coś innego się dzieje? Miał ktoś podobny przypadek? I kto się orientuje ile taki pedał może kosztować bo mowa chyba tylko o serwisie.

• #2 09 Kwi 2009 13:13
    ufoland
    Poziom 14  

Dodam że klient sam zmieniał wcześniej pedał gazu i jakiś miesiąc było dobrze i znowu powróciło. Nawet na włączonym zapłonie jak wciskam gaz to wyskakuje błąd i check. A jak odpale samochód to wcisnę gaz do oporu i nie reaguje sam się podnosi na 1300obr/min i przestaje reagować. Ma ktoś jakiś pomysł?

• #3 09 Kwi 2009 16:42
    szarak
    Poziom 17  

wymień czujnik a przed tym sprawdź wiązkę między nim a komputerem jeżeli wiązka o.k. to na bank czujnik w oplach to dość powszechna usterka

• #4 09 Kwi 2009 16:54
    ufoland
    Poziom 14  

Kolego ale jaki czujnik?

• #5 09 Kwi 2009 18:09
    Usunięty
  • #6 09 Kwi 2009 18:21
    ufoland
    Poziom 14  

Kolego w blokach patrzyłem i napięcie na pedale gazu się zmienia ale jest jest położenie pedału w blokach i jak jest ok to normalnie jest 100% a jak nie reaguje na pedał gazu to położenie się nie zmienia a napięcie w v się zmienia. Sprawdzałem na rysunku i u mnie w korpusie jest tylko czujnik cisnienia i temp doładowania. A kolego gdzie znajduje się komputer główny? Bo szukałem i nie znalazłem a widzę że do pompy dochodzi sporo przewodów dwie duże wtyczki. Dodam że na zdjęciu jest inaczej ale nie wiem czy to 2.2. U mnie w korpusie tym na cztery śrubki jest tylko jeden czujnik.
    Zdjęcie jest zapożyczone. Nie z tego samochodu

• #7 09 Kwi 2009 18:53
    707067
    Usunięty  
  • Pomocny post
    #9 10 Kwi 2009 15:05
    mabos1
    Poziom 18  

Vectra C 2.2 DTI o ile sie nie mylę ma zamontowany na pompie wtryskowej. Masz tam dwie wtyczki i proponuje posprawdzać wiązkę od pedału gazu do sterownika (pompy).
    W tym linku ostatnie zdjęcie pokazuje przód silnika i tam właśnie powinna znajdować sie pompa wtryskowa ze sterownikiem.

• #10 28 Kwi 2010 18:28
    ufoland
    Poziom 14  

Jak by ktoś miał problemy w przyszłości okazało się że był ugnity pin przy sterowniku. Po połączeniu od tamtej pory auto jeździ bez problemów.

Szybka odpowiedź lub zadaj pytanie
Dziękuję Ci. Ta wiadomość oczekuje na moderatora.
 Szukaj w ofercie
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME