X

domofon bezprzewodowy

piterrr_ 27 Apr 2004 09:21
  • #1 27 Apr 2004 09:21
    piterrr_
    Level 11  
    Helpful post? (0)
    Witam chciałęm sie dowiedzieć gdzie można kupić (lub jak zrobić na jakieś prostej łatwodostępnej płytce) domofon bezprzewodowy.Najlepiej żeby miał jakiś dzwonek najpierw(po włączeniu przycisku w jednym uruchamia się drugi i po włączeniu jakiegoś przycisku w drugim
    wyłącza się dzwonek i urucvhamia nadajnik i odbiornik -ale oba muszą być takie same).Dobrze by było również jakby niemiał on słuchawki tylko jakiś mały głośniczek np: 0.5W
    4 lub 8 ohm albo więcej.Powinien pracować na jakimś paśmie gdzie niema zbyt dużo zakłuceń. ( ja z początku chciałem to zrobić na mininadajniku ukf i radyjku ale niewiem jak z dzonkiem itd)I najlepiej rzeby miał zasięg ok 100m
    sorry że tak ględze ale zależy mi na tym
    pozdrawiam piterrr_
  • #2 27 Apr 2004 10:49
    _Zbyszek_
    Level 17  
    Helpful post? (0)
    Zależy jak bardzo bezprzewodowy ;)
    Swego czasu były dostępne interkomy, działające w fm po sieci energetycznej. Sam takiego używam do łączności między piwnicą a mieszkaniem i sprawuje się dobrze. Może i u Ciebie by się sprawdziło.
  • #3 27 Apr 2004 15:51
    piterrr_
    Level 11  
    Topic author Helpful post? (0)
    no tak bezprzewodowy żeby poprostu niemiał kable hehe :D
  • #4 28 Apr 2004 00:34
    zodiak318
    Level 34  
    Helpful post? (0)
    Jeśli chodzi o gotowe urządzonko to zobacz tu http://www.laskomex.com.pl/biblioteka/pdf/radiofon.pdf ale niestety drogie toto bo ponad 1300zł kosztuje.
  • #5 28 Apr 2004 17:57
    Preskaler
    Level 37  
    Helpful post? (0)
    Możliwe to jest do zrobienia za niewielkie piemiądze, tylko należy w to włożyć trochę wiedzy i duuuużo dłubania i potu. Zrealizować można takie zadanie za pomocą dwóch nadajników pracujących na dwóch różnych częstotliwościach i dwóch odbiorników odpowiednich do nadajników. Przy bramie instalujemy nadajnik Nr. 1 z mikrofonem i odbiornik Nr. 2 z głośniczkiem oraz układ czasowy, który uruchamiany jest przez naciśnięcie przycisku dzwonka i podtrzymywany przez ok. 0,5 min. Od czasu naciśnięcia przycisku, włącza się nadajnik Nr. 1 i odbiornik Nr 2. Są one włączony przez czas podtrzymania ok. 0,5 min. Wszystko to jest zasilane z baterii lub akumulatorków (trzeba je regularnie wymieniać lub ładować z baterii słonecznej). W domu Instalujemy mikrotelefon umieszczony na widełkach przełącznika, który po podniesieniu go, przełączy buzer (dzwonek) na słuchawkę i włączy nadajnik Nr. 2 z mikrofonem (w mikrotelefonie). Oczywiście odbiornik Nr. 1 włączony musi być ciągle. Tak w skrócie wyobrażam sobie rozwiązanie tego tematu. Swoją drogą to szkoda, że nie podsunąłeś mi tego tematu w zimie (gdy było więcej czasu) to spróbowałbym zrobić taki domofon.
  • #6 28 Apr 2004 20:48
    piterrr_
    Level 11  
    Dzięki za odpowiedź daje duzo do myślenia ale wpadłem na pewien pomysł mozna by to było zrobić na zwykłych odbiornikach i nadajnikach i dodzielnie np zrobic dzwonek bezprzewodowy .Myślałem też że można by było to zrobić jakoś na dwóch telefonach i do nich podpiać nadajnik i odbiornik.I jeszcze jakie do tego polecalibyście nadajniki bo ostatnio kupiłemkit jakiejs firmy i po wyłaczeniu i włączeniu ponownie minimalnie zmienia się częstotliwość. Mam jescze w moim miescie do wybory kit nord elektronik (mininadajnik) bo myśle że zasięg 40m mi wystarczy (to ma chodzić w domu) ale bardzo zainteresował mnie pomysł z tym mikrotelefonem.Wsumie ja już niewiem co mam robić
    pomóżcie proosze
    z góry dzięki za odpowiedzi
    pozdrawiam piterrr_
  • #7 02 May 2004 19:34
    szogun
    Level 18  
    Helpful post? (0)
    Na jednym temacie licznik postów
    zwiększył Ci się o 5 więc już nieżle.
    A wracając do tematu to wymyśliłeś
    rzecz która nie ma rzadnego
    uzasadnienia ekonomicznego ani innego.
    Temat jest trudny a do tego problemy
    z zasilaniem urządzeń do pracy ciągłej.
    Zrób dzwonek bezprzewodowy.
    A naprawdę to pociągnij jakiś kabelek.
    Powodzenia

Szogun
  • #8 03 May 2004 14:25
    piterrr_
    Level 11  
    witam
    znalazłem coś
    http://www.jabel.pl/j_zest/j_014s.htm
    czy to coś się nadaje?
  • #9 03 May 2004 17:35
    zodiak318
    Level 34  
    Helpful post? (0)
    Ale Ty przecież szukasz b e z p r z e w o d o w g o a nie na kablach, chyba że już zmieniłeś zdanie.
  • #10 03 May 2004 18:43
    piterrr_
    Level 11  
    zmieniłem hehe
  • #11 20 May 2004 14:33
    szogun
    Level 18  
    Helpful post? (0)
    Aktualnie jest w kerfurze dzwonek.
    cena promocyjna 39,90.
    Zasięg 50m.[wg. instrukcji]

Szogun
  • #12 10 Jun 2004 14:14
    romanoo
    Level 9  
    Helpful post? (0)
    proponuje bramotel firmy SLICAn www.slican.pl podłanczasz domofon do tego i telefon bezprzewodowy i juz koszt około 250 netto
    Pozdrawiam
  Search 4 million + Products
Browse Products