Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Subwoofery z RE-Audio SX15D2

Granat :) 09 Kwi 2009 23:19 12056 47
  • Witam,

Chciałbym zaprezentować Wam moje dwa pół-estradowe subbasy. Przewidywane zastosowanie to duży pokój (36m²). W subwooferach zastosowałem typowe wykończenie estradowe typu: kocyk, narożniki, rączki, krata, nóżki i gniazdo speakon ponieważ jest ono (wykończenie) bardzo wygodne podczas przenoszenia i dobrze zabezpiecza głośnik przed uszkodzeniem. Obudowa to tradycyjny bass-reflex, 113L netto strojony na 34Hz. Wykonana z 22mm MDF'u i wzmacniana w środku. Całość waży 46kg (z głośnikiem, 12kg). Wiem, że można było to zrobić z dużo cieńszej płyty wiórowej itd., ALE: po pierwsze są to skrzynki, które nie będą często przenoszone, po drugie te głośniki mają duży x-max (22mm) i nawet taką solidną skrzynie są w stanie trząść na wszystkie strony. Jeśli ktoś miał do czynienia z tymi głośnikami to wie o czym mówię :)
    Pewnie o paru rzeczach zapomniałem napisać, ale to wyjdzie w trakcie. Zapraszam do komentowania :)

Poniżej zdjęcia i... filmik z wygrzewania głośników (na życzenie jednego z forumowiczów). Nie oddaje jednak nawet w ¼ tego co można tam było usłyszeć. Suby pracują tu około 10-15dB poniżej nominalnej mocy wzmacniacza:

Link

O brzmieniu i odsłuchu na większych mocach będę mógł powiedzieć dopiero za około 10 dni po pierwszym większym graniu w adekwatnym do tych głośników pomeiszczeniu.

Subwoofery z RE-Audio SX15D2 Subwoofery z RE-Audio SX15D2 Subwoofery z RE-Audio SX15D2 Subwoofery z RE-Audio SX15D2 Subwoofery z RE-Audio SX15D2 Subwoofery z RE-Audio SX15D2 Subwoofery z RE-Audio SX15D2 Subwoofery z RE-Audio SX15D2 Subwoofery z RE-Audio SX15D2 Subwoofery z RE-Audio SX15D2 Subwoofery z RE-Audio SX15D2 Subwoofery z RE-Audio SX15D2

Pozdrawiam :D

Fajne!
  • #3 10 Kwi 2009 01:36
    Granat :)
    Poziom 34  

Zastosowałem takie głośniki ponieważ mają dobre zejście i miałem już jeden taki głośnik. Nie potrzebuję natężenia rzędu 130dB, dlatego nie estradowy.
    Koszt to około 2000zł za paczkę.

• #4 10 Kwi 2009 04:23
    maxrider
    Poziom 20  

Na reszcie jakieś porządne przetworniki w takich Subach:) na pewno grają miodzio:D Jaka końcówka mocy??

• #6 10 Kwi 2009 11:33
    Eliminator
    Poziom 24  

Całkiem ładnie a ten głośnik to jak w tytule czy jak jego nazwa brzmi ?

• #7 10 Kwi 2009 11:55
    djsebartus17
    Poziom 15  

Konstrukcja ciekawa, godna zainteresowania. Wyłożony duży pieniążek i nakład pracy, wszystko jak widzę mega estetycznie;)
    Zastanawiałeś się nad wsadzeniem tych przetworników do obudowy typu closed? Z tego co mi osobiście wiadomo, re produkuje sprzęt caraudio. Daje to jeszcze do myślenia nad kombinacją pół tuby pół br;) ale to tak na przyszłość możemy się ustawić na testy, wziąłbym xilice xp4080 i Szeptyckiego A3 jako napęd. Coś ciekawego udałoby się stworzyć;)

Z miłą chęcią posłucham tych basików;)

pozdrawiam
    Klichu;)

• #8 10 Kwi 2009 12:27
    marian133
    Poziom 37  

Miałem pomysł żeby zrobić właśnie takie suby,wykończenie estradowe a głośnik samochodowy (z racji zejścia),ale na pewno nie brałem pod uwagę takiej kwoty.

Co kierowało tobą żeby kupić tak drogi głośnik? Rozumiem że miałeś już jeden,ale wydać tyle kasy na drugi taki? Jesteś w temacie i pewnie wiesz co byś miał innego za tą cenę (a nawet dwa inne).

Do czego tych subów będziesz używał?

• #9 10 Kwi 2009 16:42
    Poziom 34  

Głośniki to RE-Audio SX15D2, tak jak w tytule. Mimo, że na zdjęciu jedno z pudełek jest z innego głośnika (nie wiem czy ktoś zauwazył :) ) to oba głośniki to SX.
    Jeśli chodzi o obudowę zamkniętą to ta seria głośników kiepsko się w nich sprawdza, producent nie zaleca nawet :P Hehe, co do tej tuby to jakby zrobić głębsze wcięcie to może by to coś dało :D
    Hmmm, jeden głośnik kupiłem okazyjnie. A drugi po to, żeby trochę zwiększyć efektywność przechodząc do większego pomieszczenia. W podobnej cenie miałbym dwa Pol-Audio TP118 (trochę dokładając). Ale tak jak mówie, jeden już miałem. Poza tym brzmienie i głośność są jak narazie wystarczające :)
    Docelowo duży pokój, ale nie tylko.

• #10 10 Kwi 2009 17:47
    djsebartus17
    Poziom 15  

TP118 po standardowym crossie nie brzmią zdumiewającą, odpowiedni program na odpowiednim procku robi swoje. Kolejna rzecz, tp'ki wymagają grania na mocy muzycznej;) więc dochodzi kosztowna końcową. Myślę, ze wsadzenie dwóch 15" o tak niskim zejściu, i takiej skuteczności to i tak za dużo na pokój;)
    Zapewne muszą się dziać ciekawe zjawiska;)

• #12 11 Kwi 2009 00:20
    chaka
    VIP Zasłużony dla elektroda

A jak z odpowiedzią impulsową takiego "tłoka"?

• #13 11 Kwi 2009 00:33
    Poziom 34  

Teoretycznie tak:
    Subwoofery z RE-Audio SX15D2

Nie wygląda źle. W rzeczywistości chyba jednak jest gorzej. Przynajmniej w tak małym pomieszczeniu w którym to teraz tymczasowo trzymam.
    Ale powiem szczerze, że jeśli ktoś jest fanem mocnego i twardego kopa to niech sobie wybije z głowy te zabawki. Chyba, że jako uzupełnienie dla mocnych frontów lub jakiegoś innego suba grającego w pasmie basowym.

• #14 12 Kwi 2009 23:20
    chaka
    VIP Zasłużony dla elektroda

Tak jak myślałem. Bas konkretny ale uniwersalny.

• #15 13 Kwi 2009 15:39
    gófer
    Poziom 34  

Nie no paczki naprawdę ładne, widać że się przyłożyłeś i chwała Ci za to. Jednak w życiu nie wydałbym 2K pln na paczkę o takich parametrach. Myślę że tłumaczenie typu "miałem jeden to kupiłem drugi" jest bez sensu bo za cenę tego jednego miałbym głośnik który by zjadł te dwa bo ich jedyną zaletą jest to że grają baaardzo nisko ale gdzie w muzyce masz 20 pare hz? No chyba że na imprezach sinusoid słuchacie bo nawet drum and bass czy hip hop opiera się głównie na paśmie 40-60hz. Moim zdaniem trochę to nie przemyślane ale skoro masz tyle pieniędzy na eksperymenty to tylko Twoja broszka :)

• #16 14 Kwi 2009 16:44
    scythe1123
    Poziom 13  

Bardzo ładnie zrobione paczki.
    Mam pytanie w jaki sposób wycinałeś otwory?
    Bo są ładne okrągłe.
    Zabieram się do budowy obudów do monitorków i muszę dobrze wyciąć okręgi, a nie wiem za bardzo jak domowym sposobem to zrobić

• #17 14 Kwi 2009 17:20
    Poziom 34  

Masz dużo racji gófer. Są to poniekąd takie moje eksperymenty. Natomiast tak niskie zejście tych głośników przekłada się również na specyficzne brzmienie w wyższych rejestrach. Więc nie chodzi tu tylko o miażdżące odtwarzanie sinusoidalnych bass-testów.
    Te mniejsze otwory na b-r są zrobione takim okrągłym narzędziem, które się przykręca do wiertarki :D A reszta standardowo, wyrzynarką.

• #19 19 Kwi 2009 22:06
    398216
    Usunięty  
  • #20 07 Maj 2009 07:23
    arnoldzik91
    Poziom 11  

Nie lepiej by było kupić Magnata agresora :)? Jeden wielki porządny głośnik który buja całym blokiem że szyby lecą z okien. Ale kto co lubi ja bym za te pieniądze nie kupił takich 2 głośników, uderzał bym raczej w stronę JL Audio lub MTX lub coś w stylu ground zero.

• #21 07 Maj 2009 13:38
    Poziom 34  

A nie wiem :) Nie słyszałem. Ale zapewniam, że te też potrafią rozbujać dom. Graliśmy w pomieszczeniu około 40m^2 a piętro wyżej drzwi brzęczały do rytmu. Drugiego piętra nie było, to nie powiem co by się tam działo :D
    Jeśli w przyszłości będę robił coś podobnego (tzn. suby) to prawdopodobnie z użyciem B&C 18TBX100 lub pokrewnego, tylko nie wiem jeszcze w jakiej obudowie.
    P.S. Cieszę się, że w moim temacie wypowiedziały się takie osoby jak chaka, gófer, dj-MatyAS. Miło mi, że osoby z Waszym doświadczeniem zainteresowały moje głośniczki :P

• #22 11 Maj 2009 18:31
    gófer
    Poziom 34  

Nie lepiej by było kupić Magnata agresora napisał:
    Nie lepiej by było kupić Magnata agresora

Rozmiar to nie wszystko :P Bo tak poza średnicą to nie widzę w tym głośniku nic oszałamiającego...no może jeszcze cena :) Idąc tym tropem można sobie kupić przyczepkę stx'ów i za tą kasę zrobiło by to jeszcze większe "bum".

Granat :) napisał:
    Graliśmy w pomieszczeniu około 40m^2 a piętro wyżej drzwi brzęczały do rytmu

Z kategorii efektów specjalnych przy basie to ostatnio jak robiłem imprezkę w pubie to gościowi na magazynie wariowała czujka od alarmu :) Potem jeszcze marudził że niby mu się skrzynki z flaszkami przesuwają ale tego już nie widziałem osobiście :)

• #23 05 Cze 2009 22:42
    wojtek1231
    Poziom 13  

wszystko ładnie pieknie tylko pokaż fotki WNETRZA bardzo mnie to interesuje masy jakies gniazda czz tak tylko kable od glosnika poprowadyone

• #25 10 Cze 2009 12:49
    DYLU BADBOY
    Poziom 27  

Ładnie, ładnie. To musi grać :twisted: Możliwości mechaniczne głośnika są masakryczne. I cena wcale nie taka wielka nie wiem czemu inni marudzą. Żadne home-audio nawet za 20tys nie da takich wrażeń. Ale ten behringer nie ma lekko przy 2ohm, przydałoby się go wymienić. A co z crossoverem, nie napisałeś jakie cięcie stosujesz? A od dołu chyba też przydało by się przyciąć chociażby te 20-30hz.

Ps. Można wpaść na domówkę :D?
    Ps. A jak tam sąsiedzi :twisted: ?

• #26 10 Cze 2009 16:39
    Poziom 34  

Hehe, dzięki. Końcówka pracuje przy 4 omach. To jest głośnik 2x2omy, więc albo 4omy albo 1 :) Odpowiedź jest oczywista przy tej końcówce. Jeśli z tego berego wychodzi chociaż 400W na kanał to i tak nie ma co pakować 2 lub więcej tys zł we wzmacniacz który da te 200 czy 300 watów więcej. Rzadko się tak głośno słucha :) Pozatym to są cewki 3 calowe, bałbym się podawać moc rms którą podał producent (1kW) :lol:
    Ano nie napisałem, bo raz stosuję takie cięcie a raz inne. A obecnie nie stosuję żadnego, bo nie mam gdzie nimi grać. Jak skończę remontować pomieszczenie do którego są przeznaczone te głośniki to prawdopodobnie będzie cięcie 25 od dołu i 100 od góry.
    Jak będę coś organiozował to dam znać :D
    Gram nimi w domu jednorodzinnym. Sąsiedzi narzekali tylko jak robiłem test przed domem ;)

• #27 11 Cze 2009 00:08
    DYLU BADBOY
    Poziom 27  

A po co wydawać 2tyś zł. Jak się postarać to nie będzie Cię to kosztować nawet 1zł. No może ew. koszty wysyłki i prowizja allegro :D.

Jeśli jesteś zainteresowany zapraszam na gg.

Co do tej 3" cewki, to jeśli 1000w mierzone wg normy to tyle wytrzyma, po za tym jest to jak najbardziej możliwe a to za sprawą dużego Xmax, bo czym głośnik bardziej się wychyla tym bardziej chłodzi się cewka. Dlatego np. 18" z 3" cewką mają do 700w, a midbassowe czy typowe mid 300 max 400. Wydaje mi się, że 1000w nie będzie im straszne.

• #29 30 Paź 2009 01:36
    Poziom 34  

Chciałbym dodać do swojej wypowiedzi o brzmieniu jeszcze taką rzecz...
    Bo parę postów wyżej napisałem, że odpowiedź impulsowa tych głośników nie jest rewelacyjna, to prawda. Jednak podłączenie zestawów przednich i tych subwooferów pod wspólny procesor dało bardzo przyjemne rezultaty. Dobre sfazowanie z kolumnami i ustawienie subów pozwoliło na uzyskanie dość szybkiego i dynamicznego basu. Schodzą nisko, ale kiedy trzeba to potrafią też kopnąć kick-bassem. To tak z myślą, żeby nie siać plotki o tym głośniku, jako całkowitym zamulaczu :)
    Wcześniej słuchając muzyki, wierzyłem że te suby już tak mają i nie może być lepiej. Dopiero wczoraj, po kolejnych eksperymentach odkryłem całkiem inny dźwięk. Jak to człowiek czasem jest nieświadomy o ile lepiej może zagrać własny sprzęt po dobrym ustawieniu :D

• #30 01 Lis 2009 02:00
    krzysiek191022
    Poziom 10  

Witam! ;-)

No cóż wykonanie bardzo ładne, gra pewnie też nie najgorzej :) Powodzenia w experymentach!

Filmiki nie potrzebnie wklejałeś, bo niestety nie da się ocenić jak to gra po ich obejrzeniu.

Pozdrawiam.

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme