Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radiowy wyzwalacz lamp błyskowych

de-em 10 Kwi 2009 13:44 6979 10
  • Radiowy wyzwalacz lamp błyskowych

Witam,

Pojawiały się czasami pytania na forum o tego typu konstrukcję i odpowidź była zawsze jedna "a po co Ci, kup se fotocelę..." "nie da się, opóźnienie będzie za duże" mimo, że takie urządzenia są w sprzedaży :) ... Ale na szczęście ktoś się wziął do roboty i stworzył nawet coś sensownego. Projet jest ciągle w rozbudowie i można się dołączyć do jego konstrukcji.

zasięg ok 50m
    max czas synchronizacji do 1/250s
    możliwość sterowania siłą błysku w lampach nikon SB-24 i 26
    Sterowanie siłą błysku w podziale na 4 grupy
    Ustawienia wyświetlane na LCD

więcej informacji znajdziemy tutaj

Fajne!
  • #2 11 Kwi 2009 09:19
    tipsot
    Poziom 11  

Jeśli ktoś będzie odpalał lampę błyskową 50 m, to będzie widział ten lcd?

• #3 11 Kwi 2009 09:26
    ghost666
    Tłumacz Redaktor

tipsot napisał:
    Jeśli ktoś będzie odpalał lampę błyskową 50 m, to będzie widział ten lcd?

Nie, ale po co? Jak będzie konfigurował parametry jej pracy to będzie stał obok i będzie widział ten lcd.

• #4 11 Kwi 2009 12:41
    de-em
    Poziom 8  

do pracy potrzeba 2 takich urządzeń, jedno jaki transmiter drugie jako odbiornik(przy lampie). transmiter podpięty do gorącej stopki w aparacie i tam ustawiamy wszystkie ustawienia.

Np. 4 lampy stoją po kwadracie w odległości np 30 metrów od centrum i nie musimy podchodzić do każdej żeby zmienić np jej moc, bo mamy możliwość ustawienia tego na transmiterze. (pod warunkiem, że są to lampy nikona SB-24 bądź SB-26)

Jak do tej pory słyszałem tylko o jednym komercyjnie sprzedawanym urządzeniu które miało by możliwość sterowania mocą oświetlenia.

O technice oświetlenia off-camera małymi lampami zapraszam na www.strobist.com (świetna strona, ogromna ilość wiedzy)

Pozdrawiam.

• #5 14 Kwi 2009 14:45
    kchmielu
    Poziom 12  

Możliwość zdalnego sterowania lampami wraz z ustawianiem mocy błysku umozliwiają takie urządzenia jak PocketWizard lub SkyPort - wymagają one oczywiście kompatybilnych lamp błyskowych. Przedstawione w tym temacie urządzenie moze działać zarówno jako nadajnik jak i odbiornik. Tak przynajmniej jest napisane na stronie projektu.

Moim zdaniem projekt jest bardzo efektywny i przydatny.

Pozdrawiam

• #6 15 Kwi 2009 14:26
    de-em
    Poziom 8  

Na programowaniu mikrokontrolerów niestety się nie znam, i mam takie pytanko. Na początku (jak strona została udostępniona) znalazłem na niej pliki z kodem... do obsługi LCD, rfm12 i jeszcze kilka innych. Czy je wszystkie należy wgrać do ATMega 8L ?? zakładając, że to gotowy kod, poprostu wgrywam te pliki ??

Pliki nazywają się np. :
    global.h
    lcd3110.h
    lcd3110.c
    rfm12.h
    rfm12.c
    spot.c
    spot.doxyfile
    .
    .
    .

Nie mogę ich znaleźć teraz tam i w takim razie nie wiem czy można je udostępnić, ewentualnie później wstawię lub wyślę jak ktoś będzie chętny.

Oczywiście o ile mają one cokolwiek wspólnego z tym projektem i są poprawne.

Znalazłem:
    Link

• #7 15 Kwi 2009 18:10
    Marker31
    Poziom 2  

To są pliki z kodem w C i najpierw trzeba je skompilować, ale jakim kompilatorem to już nie wiem.

• #8 18 Kwi 2009 16:36
    fotomh-s
    Poziom 16  

Jest to kompatybilne z innymi systemami niż nikon?

• #9 18 Kwi 2009 17:01
    de-em
    Poziom 8  

Cytat:
    # Compatibility adaptable, prototypes for these systems:

1. Flashes Nikon SB-24 and SB-26
    2. Cameras Sony A700 and Canon G9

na razie tylko to, planują w przyszłości kompatybilność z innymi systemami

• #10 24 Kwi 2009 07:26
    pacraf
    Poziom 15  

Gdzie tam jest kod źródłowy... przeklikałem wszystko i nie widzę nigdzie softu, ani gotowego , ani źródeł....

pzdr

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme