X
  • #1 10 Apr 2009 18:31
    jimmymm
    Level 12  
    Helpful post? (0)
    jak w temacie... poradzi mi ktos co lepsze? z góry dziekuje.
  • #2 10 Apr 2009 20:20
    adamjur1
    Level 39  
    Helpful post? (0)
    Denon wygląda na lepszy akustycznie ale nie ma wejść/ wyjścia HDMI...
    A takie sprzęty kupuje się na kilka lat i nie tylko do słuchania muzyki. W Onkyo jest switch HDMI ale nie mogę znaleźć informacji czy aktywny. Wtedy powstaje koniecznośc, obok sygnału HD po HDMI, podłącznia foni po coaxialu czy fibre. ( mam właśnie taki Onkyo TX-SR506 - jego większy brat TX-SR 576 ma już switch aktywny). Porównaj ceny ( na pewno 576 będzie porównywalny lub tańszy od Denona) i wybierz nowocześniejszą wersję...
    Pozdr.J.
  • #3 10 Apr 2009 23:13
    jimmymm
    Level 12  
    Topic author Helpful post? (0)
    Dzieki kolego! i tak myslalem... nasuwa mi sie jeszcze jeden amp... onkyo txsr506... co sadzisz o tym? i jakie kolumny bys polecal, na poczatek 2 przednie potem pomysle dalej. Nie bardzo sie znam na sprzecie ale jakosc dzwieku potrfie wyczuc. pzdr
  • #4 11 Apr 2009 08:16
    adamjur1
    Level 39  
    Helpful post? (0)
    Jak piszę powyżej właśnie takiego mam :-). Przy całej masie zalet jego wady to:
    1. Brak aktywnego switcha HDMI ( pozwala z pilota przełącząć źródła na HDMI ale nic z tego nie odprowadza do amplitunera, ani zamplitunera do do HDMI.
    2.Nie wszystkie funkcje dostepne są z pilota- nie można zmieniać on-lineowo parametrów dźwięku dla wejść cyfrowych, ja robię to tak: wychodzę z np CBL/SAT do Tape, tam zmieniam i wracam do cyfrowego. Nie można wyłaczyć nawet całości z pilota, bez wyjścia do analogu.
    ( może nie doczytałem do końca instrukcji, ale od prawie roku nie mogę znaleźć rozwiązania.
    3.Dość trudny do zaprogramowania wszystkich funkcji,ale to już we wszystkich takich pudełkach.
    Pozdr.J.
    ps
    kolumny , jak masz miejsce, to nalepiej coś z Tonsila - brzmią lepiej od różnych wynazków np typu Coda ( musiałem takie kupić bo żona się uparłą że mają być ....srebrne. I potem uzupełniłem Mildtonami ( co prawda po tuningu (- wymieniałem w nich głosniki zjedzone przez czas)
    W setupie jest deklaracja impednacji i rozmiarów kolumn dla każdej pary i centra, można sporo pokombinować. Oczywiście przydaje się sub aktywny....
  • #5 11 Apr 2009 14:08
    jimmymm
    Level 12  
    Topic author Helpful post? (0)
    No tak... trudno wymagac wszystkiego... "co jest do wsztystkiego jest do niczego". Kupie ten sam amp co Ty, czytalem wiele na jego temat i ogolnie za ta cene to bardzo przyzwoity sprzet. Serdeczne "dzięki" za pomoc i pozdrawiam.
  Search 4 million + Products
Browse Products