Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki
  • #1 11 Kwi 2009 21:45
    MaTTi_26
    Poziom 2  

Witam Wszystkich

Mam taki problem. Próbuje podłączyć amplituner Onkyo tx sr 606 przewodem HDMI do TV LG 37". Amplituner ma 4 wejścia HDMI i 1 wyjście... TV ma 4 wejścia HDMI.
    Ale próbowałem już chyba wszystkiego i nie moge załapać jak w menu Amplitunera to wszystko ustawić żeby mieć DŻWIĘK na kolumnach z TV.

Może mi ktoś dokładnie opisać krok po kroku jak to zrobić...

POzdrawiam

• #2 13 Kwi 2009 22:02
    Pawel S.
    Poziom 39  

o ile sie nie myle to HDMI w TV to WEJSCIA a nie wyjscie tak wiec tymi HDMI dzwieku nie wyprowadzisz...
    wyjscie napewno bedzie na RCA. tak wiec polacz kablami 2xRCA-2xRCA TV z odpowiednim wejsciem w amplitunerze

• #3 14 Kwi 2009 14:52
    MaTTi_26
    Poziom 2  

Aha ok czyli podłączę amplituner z tv za pomocą kabla 2xRCA-2xRCA.

A komputer mam zamiar podłączyć z amplitunerem za pomocą <Mały Jack/Jack Cinch> a kompa i TV za pomocą kabla DVI HDMI...

Może tak być ??

• #4 14 Kwi 2009 16:43
    Pawel S.
    Poziom 39  

taniej wyjdzie wyslac jeden kabel z sygnalem cyfrowym do dzwieku - zobacz czy masz taka mozliwosc w komputerze

• #5 17 Kwi 2009 17:07
    MaTTi_26
    Poziom 2  

Moja karta dżwiękowa to Sound Blaster Audigy więc napewno da się podłączyć...

• #6 11 Sty 2017 14:43
    daniel22opole
    Poziom 8  

Zobacz czy jedno z czterech wejść HDMI w telewizjiprzemysłowej nie jest czasem mam opisane jako arc,jeśli jest tak opisane to podłącz pod te wejscie,ono działa jako wejście/wyjscie.
    Drugie wyjście podłączyć przewodem optycznym,jeśli oczywiście masz w telewizorze takie wyjscie

• #7 12 Sty 2017 16:05
    k52
    Poziom 32  

Nowe Tv raczej nie mają OUT - WYJŚĆ analogowych, poza mini jackiem słuchawkowym też tragicznej jakości. Sygnałem audio wychodzisz sygnałem cyfrowym OPTIC OUT ( toslink) do amplitunera.
    Najnowsze TV mają czasami HDMI typu ARC , działa w dwie strony, ale bywa problematyczny,oczywiście ten sam typ dobrze jak ma amplituner.

MaTTi_26 napisał:

A komputer mam zamiar podłączyć z amplitunerem za pomocą <Mały Jack/Jack Cinch> a kompa i TV za pomocą kabla DVI HDMI...

Może tak być ??

Połączenie PC po mini jacku słuchawkowym jest rozwiązaniem, ale bardzo słabej jakości, najlepiej wyjść audio po USB komputera np. do daca lub wejścia usb typu kwadratowego jeśli amplituner taki ma.
    Lepiej i wygodniej podłączyć od razu komputer z amplitunerem kablem dvi/hdmi , czy jak masz opcje tylko hdmi, dźwięk idzie lepszej jakości, a jak puścisz film to ampli przepuści do TV.

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty