X

Wymiana klocków hamulcowych.

12 Apr 2009 21:06 HAhakieru
  • #1 12 Apr 2009 21:06
    hakieru
    Level 1  
    Helpful post? (+2)
    Mam Peugeot 106 92r 1.1. Chciałbym wymienić klocki hamulcowe w nim. Chciałbym wymienić w przodzie i w tyle. Jednak nie znam się na tym za bardzo. Czy ktoś by mi mógł pomóc????
  • #2 12 Apr 2009 21:15
    robokop
    Moderator Samochody
    Helpful post? (0)
    hakieru wrote:
    Mam Peugeot 106 92r 1.1. Chciałbym wymienić klocki hamulcowe w nim. Chciałbym wymienić w przodzie i w tyle. Jednak nie znam się na tym za bardzo. Czy ktoś by mi mógł pomóc????

To znaczy co ? Chcesz żeby Ci o ktoś zrobił za darmo? Bo normalnych warsztatów gdzie wykonują tę usługę to nie brakuje.
  • #3 12 Apr 2009 21:47
    sebo2x
    Level 13  
    Helpful post? (+1)
    Masz do odkręcenia maksymalnie 6 śrub na koło , jeśli nie potrafisz tego zrobić to kolega wyżej napisał co zrobić.
  • #4 12 Apr 2009 21:55
    piorun0
    Level 20  
    Helpful post? (0)
    Niewiem jak w Twoim aucie ja w Matizie sam wymieniam z przodu klocki bardzo prosta czynność(przy tej okazji zawsze nożem tokarskim szlifuje zew. średnicę tarcz hamulcowych)a z tyłu szczęki ,trochę gorsza sprawa bo są tam samoregulatory i sprężyny,ale też niewielki problem.
    W Twoim 106 z tyłu chyba masz także bębny i szczęki a nie tarcze i klocki
    Jeżeli masz zdolności manualne nie będziesz miał wielkich problemów
    Powodzenia

Dodano po 36 [sekundy]:

Niewiem jak w Twoim aucie ja w Matizie sam wymieniam z przodu klocki bardzo prosta czynność(przy tej okazji zawsze nożem tokarskim szlifuje zew. średnicę tarcz hamulcowych)a z tyłu szczęki ,trochę gorsza sprawa bo są tam samoregulatory i sprężyny,ale też niewielki problem.
    W Twoim 106 z tyłu chyba masz także bębny i szczęki a nie tarcze i klocki
    Jeżeli masz zdolności manualne nie będziesz miał wielkich problemów
    Powodzenia
  • #5 13 Apr 2009 10:10
    misza50
    Level 15  
    Helpful post? (0)
    Jeżeli są tam klocki, jak to często w Peugeotach, tzw. "przekoszone", niesymetryczne, dwa prawe, dwa lewe, z drucianymi sprężynkami, to życzę powodzenia...
    Z reguły wymiana klocków, to nie jest skomplikowana operacja, jednak w warsztacie zawsze się znajdzie pasta ceramiczna, czy miedziowa, "krem" na tłoczki, przeczyści sie suwaki, obejrzy osłonki p-kurzowe, w razie czego wymieni...przynajmniej ja tak robię.
    Pozdrawiam
  • #6 13 Apr 2009 11:57
    pioart
    Level 37  
    Helpful post? (0)
    Dla wprawionego mechanika to nie jest problem taka wymiana , uzupełnij swój profil to może w twojej okolicy jest jakiś kolega z forum i ci pomoże / oczywiście odpłatnie z rabacikiem / Polecam warsztat bo jak tego nie robiłeś to się nie zabieraj ….ale pytasz to ci odpowiadamy
    Z przodu zdemontować zacisk , zdemontować klocki , wcisnąć tłoczek wyczyścić prowadnice klocków / zdjęcie to tylko przykład
    Jeśli tarcze mają już kołnierze to dobrze jest załamać krawędzie klocków / profil można podejrzeć ze zdjętych klocków.

Należy załamywać te krawędzie żeby klocek jak największą powierzchnią przylegał do tarczy / poprawia to początkową skuteczność hamowania i przyśpiesza dotarcie klocków /

Największy problem to tył, demontaż i montaż szczęk i samo-regulatora / tak żeby prawidłowo działał dla laika może to być problem , brak znajomości zasady działania /

Polecam WARSZTAT to i tak niska cena za bezpieczeństwo a jak pomajstrujesz to zapłacisz o wiele więcej
    Pozdrawiam
  Search 4 million + Products
Browse Products