Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Wymiana klocków hamulcowych.

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Mechanika -> Wymiana klocków hamulcowych.
Autor
Wiadomość
hakieru
Poziom 1
Poziom 1

Post#1 Post autora tematu 12 Kwi 2009 21:06   

Mam Peugeot 106 92r 1.1. Chciałbym wymienić klocki hamulcowe w nim. Chciałbym wymienić w przodzie i w tyle. Jednak nie znam się na tym za bardzo. Czy ktoś by mi mógł pomóc????
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 12 Kwi 2009 21:06   

Powrót do góry

robokop
Moderator Samochody
Moderator Samochody

Miasto: Płońsk/Warszawa

Post#2 12 Kwi 2009 21:15   

Re: Wymiana klocków hamulcowych.

hakieru napisał:
Mam Peugeot 106 92r 1.1. Chciałbym wymienić klocki hamulcowe w nim. Chciałbym wymienić w przodzie i w tyle. Jednak nie znam się na tym za bardzo. Czy ktoś by mi mógł pomóc????

To znaczy co ? Chcesz żeby Ci o ktoś zrobił za darmo? Bo normalnych warsztatów gdzie wykonują tę usługę to nie brakuje.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 12 Kwi 2009 21:15   

Powrót do góry

sebo2x
Poziom 11
Poziom 11

Post#3 12 Kwi 2009 21:47   

Masz do odkręcenia maksymalnie 6 śrub na koło , jeśli nie potrafisz tego zrobić to kolega wyżej napisał co zrobić.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 12 Kwi 2009 21:47   

Powrót do góry

piorun0
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: Bydgoszcz

Post#4 12 Kwi 2009 21:55   

Niewiem jak w Twoim aucie ja w Matizie sam wymieniam z przodu klocki bardzo prosta czynność(przy tej okazji zawsze nożem tokarskim szlifuje zew. średnicę tarcz hamulcowych)a z tyłu szczęki ,trochę gorsza sprawa bo są tam samoregulatory i sprężyny,ale też niewielki problem.
W Twoim 106 z tyłu chyba masz także bębny i szczęki a nie tarcze i klocki
Jeżeli masz zdolności manualne nie będziesz miał wielkich problemów
Powodzenia

Dodano po 36 [sekundy]:

Niewiem jak w Twoim aucie ja w Matizie sam wymieniam z przodu klocki bardzo prosta czynność(przy tej okazji zawsze nożem tokarskim szlifuje zew. średnicę tarcz hamulcowych)a z tyłu szczęki ,trochę gorsza sprawa bo są tam samoregulatory i sprężyny,ale też niewielki problem.
W Twoim 106 z tyłu chyba masz także bębny i szczęki a nie tarcze i klocki
Jeżeli masz zdolności manualne nie będziesz miał wielkich problemów
Powodzenia
Powrót do góry

misza50
Poziom 13
Poziom 13

Post#5 13 Kwi 2009 10:10   

Jeżeli są tam klocki, jak to często w Peugeotach, tzw. "przekoszone", niesymetryczne, dwa prawe, dwa lewe, z drucianymi sprężynkami, to życzę powodzenia...
Z reguły wymiana klocków, to nie jest skomplikowana operacja, jednak w warsztacie zawsze się znajdzie pasta ceramiczna, czy miedziowa, "krem" na tłoczki, przeczyści sie suwaki, obejrzy osłonki p-kurzowe, w razie czego wymieni...przynajmniej ja tak robię.
Pozdrawiam
Powrót do góry

pioart
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: Poznań

Post#6 13 Kwi 2009 11:57   

Dla wprawionego mechanika to nie jest problem taka wymiana , uzupełnij swój profil to może w twojej okolicy jest jakiś kolega z forum i ci pomoże / oczywiście odpłatnie z rabacikiem / Polecam warsztat bo jak tego nie robiłeś to się nie zabieraj ….ale pytasz to ci odpowiadamy
Z przodu zdemontować zacisk , zdemontować klocki , wcisnąć tłoczek wyczyścić prowadnice klocków / zdjęcie to tylko przykład
Jeśli tarcze mają już kołnierze to dobrze jest załamać krawędzie klocków / profil można podejrzeć ze zdjętych klocków.

Należy załamywać te krawędzie żeby klocek jak największą powierzchnią przylegał do tarczy / poprawia to początkową skuteczność hamowania i przyśpiesza dotarcie klocków /

Największy problem to tył, demontaż i montaż szczęk i samo-regulatora / tak żeby prawidłowo działał dla laika może to być problem , brak znajomości zasady działania /

Polecam WARSZTAT to i tak niska cena za bezpieczeństwo a jak pomajstrujesz to zapłacisz o wiele więcej
Pozdrawiam
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Mechanika -> Wymiana klocków hamulcowych.
Strona 1 z 1